Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Wysoka szafka na buty - idealne rozwiązanie dla wąskiego przedpokoju

Dodany dnia2023-03-31

Wysoka szafka na buty - idealne rozwiązanie dla wąskiego przedpokoju

Wysoka szafka na buty znacząco ułatwia przechowywanie i utrzymanie porządku w przedpokoju. Z jakich materiałów powinna być wykonana? Na jakie rodzaje mebli warto zwrócić uwagę? Czy warianty składane będą praktyczną opcją?

Wysokie szafki na buty stanowią bardzo funkcjonalne rozwiązania w domowych wnętrzach. W parze z praktycznością może iść również estetyczny wygląd i ciekawy design. Czym się kierować wybierając wysoką szafkę na buty? Jakie kryteria wyboru warto uwzględnić?

Wysoka szafka na buty

Dlaczego warto wybrać wysoką szafkę na buty

Znanym problemem mieszkania w bloku są wąskie korytarze. Domownicy często mają zwyczaj odkładania butów i kapci w pozornie najporęczniejszym miejscu, czyli podłodze przy drzwiach. W uporządkowaniu obuwia wszystkich członków rodziny czy gości wcale nie pomagają nieustawne zakamarki lub liczne skrzydła drzwiowe prowadzące do łazienki czy sypialni. Niezbędne jest znalezienie optymalnego rozwiązania tej sytuacji. W wąskich i ciasnych przestrzeniach mogą być pomocne wysokie szafki na buty do przedpokoju. Charakteryzują się one niedużą głębokością, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele cennej przestrzeni. Poszczególne schowki znajdują się za estetycznymi frontami, które mogą być uchylane w różny sposób. Górna półka szafki na buty również może być praktycznie wykorzystana, na przykład do odkładania kluczy czy rękawiczek. Kilka poziomów do przechowywania butów pozwala wygodnie oddzielić poszczególne pary należące do różnych członków rodziny. Ta praktyczna forma przechowywania ułatwia utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Można narzucić priorytety danych poziomów na przykład na dole znajdą się buty najbardziej brudzące, mogące generować wiele zanieczyszczeń w tym grudki błota czy piach spadający na niższe segmenty. Z góry powinny zatem znaleźć się czyste domowe kapcie. Wiele modeli wysokich szafek na buty ma na samej górze praktyczną wysuwaną szufladę, służącą do przechowywania drobiazgów, w tym kluczy, czapek, rękawiczek czy szalików. Można je też wykorzystywać do składowania akcesoriów do butów takich jak wkładki, sznurówki, spray do pielęgnacji obuwia zamszowego, preparaty odświeżające, łyżkę do butów, pastę, szczotki i wiele innych. Obuwie użytkowane codziennie często jest brudne i przepocone. Przechowywanie go w szafie w przedpokoju razem z odzieżą wierzchnią może nie być dobrym pomysłem- właśnie z uwagi na przykry zapach. Również ze względów organizacyjnych o wiele łatwiej gromadzić pary obuwia w oddzielnym miejscu. Dość specyficznym rodzajem szafy na buty może być ta wyposażona w tapicerowane siedzisko. Nie tylko umożliwia wygodne gromadzenie obuwia, ale także ułatwia jego wygodne zdejmowanie i zakładanie.

Jakie korzyści wynikają z posiadania wysokiej szafki na buty

Wysoka szafka na buty z lustrem pozwala nie tylko przechować pary obuwia należące do domowników, ale także skontrolować stan butów i stroju przed wyjściem z domu. Szafka na buty wysoka i wąska charakteryzuje się dużą funkcjonalnością. Tego typu mebel na obuwie świetnie wpływa na organizację przestrzeni. Jest też bardzo łatwy w montażu.

Jakie rodzaje szafek na buty są dostępne na rynku

Jeśli chodzi o podstawowe wyposażenie szafek na buty, to warto wyróżnić modele posiadające praktyczne szuflady, półki, schowki czy siatkowe kosze do przechowywania. Niektóre modele mogą być dodatkowo wyposażone w siedzisko. Wśród najczęściej spotykanych rozwiązań znajdują klasyczne szafki na buty. Wewnątrz przestrzeń jest zorganizowana w taki sposób, aby obuwie można było odkładać na dwie osobne półki. Tym, co szczególnie sprawdza się w niewielkich i ciasnych przedpokojach, są wysokie szafki na buty, które mogą mieć nawet 1,5 metra wysokości. Zazwyczaj ich głębokość nie jest zbyt duża i wynosi od 14 do 35 centymetrów. Tego typu mebel wykorzystuje pionową przestrzeń pomieszczenia, dzięki czemu nie zajmuje cennej przestrzeni. Duża liczba oddzielnie zamykanych półek umożliwia komfortowe przechowywanie obuwia, zwłaszcza tych najmłodszych.

Jak przechowywać buty w szafce

Przechowywanie obuwia w szafce powinno odbywać się w taki sposób, aby nie doszło do uszkodzenia powierzchni, ani też zniekształcenia pojedynczych butów. Dlatego też wiele osób stosuje w tym celu drewniane prawidła.

Jak utrzymać porządek w szafce na buty

Utrzymanie porządku w szafce z butami opiera się na regularnym wietrzeniu wnętrza mebla. Warto przy pomocy odrobiny płynu do mycia naczyń i miękkiej ściereczki odświeżyć powierzchnie szafki zarówno wewnątrz jak z zewnątrz. Z pomocą użytkownikom przychodzą również urządzenia takie jak ozonatory, środki odświeżające w sprayu czy woreczki zapachowe.

Produkty powiązane

Menu

Konto