Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Wymiary komody – jaka powinna być idealna komoda? Praktyczne wskazówki i porady

Dodany dnia2023-02-23

Wymiary komody – jaka powinna być idealna komoda? Praktyczne wskazówki i porady

Wymiary komody są istotne do tego, aby zaaranżować przestrzeń w funkcjonalny sposób. Zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń trzeba uważać, aby ich nie zagracić.

Komoda do sypialni to nie tylko ozdoba, ale także praktyczne rozwiązanie w zakresie przechowywania. Komoda z drewna naturalnego jest jednym z najbardziej popularnych mebli w salonie, ponieważ jest funkcjonalna, praktyczna i ponadczasowa. Jest idealna do przechowywania rzeczy takich jak: książki, ubrania, pościel i inne akcesoria. Wybierając komodę w stylu klasycznym, można wybierać spośród szerokiej gamy wzorów i kolorów, aby dopasować ją do innych elementów wystroju wnętrza.

Komoda do salonu

Wymiary komody - jak je zmierzyć i dlaczego to tak ważne?

Jeżeli chodzi o dopasowanie komody do pomieszczenia, wymiary mają zasadnicze znaczenie. Zmierzenie komody w sklepie jeszcze przed jej zakupem jest ważne, aby mieć pewność, że będzie ona pasować do pomieszczenia. Należy zmierzyć wysokość komody oraz jej szerokość i głębokość. Pozwoli to wyobrazić ją sobie lepiej w konkretnym ustawieniu. Wysokość to wartość liczona od podłogi do górnej krawędzi komody. Szerokość komody mierzy się od boku do boku, a głębokość od przodu do tyłu mebla. Jeżeli komoda jest za duża do danego pomieszczenia, może nie dać się ustawić w pożądanym miejscu. Mogą również pojawić się problemy z prawidłowym otwieraniem i zamykaniem drzwiczek czy szuflad. Jeżeli komoda jest zbyt duża, może przytłaczać inne meble znajdujące się w pokoju. To właśnie te powody sprawiają, że nie należy rezygnować z samodzielnego pomiaru mebla przed jego zakupem. Dobór wielkości komody względem metrażu pokoju da gwarancję, że będzie ona prawidłowo ustawiona, co pozwoli na optymalne wykorzystanie jej miejsca do przechowywania.

Komoda do sypialni - jakie wymiary wybrać?

Przy wyborze odpowiedniej komody do sypialni należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, ważny jest rozmiar. W zależności od tego, ile miejsca do przechowywania potrzeba danemu użytkownikowi, warto wybrać większą lub mniejszą pojemność komody. Po drugie, istotny jest sposób przechowywania. Komoda z szufladami to bardzo wygodna opcja. Szybkie wysuwanie i wsuwanie przegródek daje komfortowy dostęp do zawartości. Komoda z drzwiczkami to alternatywa, która przez wielu użytkowników uchodzi za mniej praktyczną. Gdy chce się jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w swojej sypialni, można rozważyć komodę z regulowanymi półkami, które można ustawić na różnych wysokościach. Dzięki temu łatwiej przechowywać w szufladach i szafkach przedmioty różnej wielkości.

Komoda do salonu - jakie wymiary będą odpowiednie?

Szukając komody do salonu, należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i długość ściany, przy której ma ona stanąć. Dla osób mieszkających w małym mieszkaniu odpowiednia będzie kompaktowy mebel, natomiast osoby mieszkające w dużym domu mogą wybrać większy i bardziej pojemny. Głębokość komody ma pod tym względem duże znaczenie. Mebel musi wygodnie zmieścić się w salonie. Nie może kolidować ze skrzydłami drzwiowymi czy tarasowymi. Nie powinien też zbytnio zagracać pomieszczenia ani optycznie go pomniejszać. Do niewielkich kawalerek świetną opcją będzie komoda z lustrem. Świetnie zaprezentuje się też jasna komoda w stylu skandynawskim o prostych kształtach i naturalnym materiale wykonania.

Komoda do pokoju dziecięcego - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając komodę do pokoju dziecięcego czy komodę do jadalni, ważne, aby była ona zarówno funkcjonalna, jak i stylowa. Znakomicie sprawdzają się do tego celu meble o dużej pojemności i praktycznych szufladach, które są łatwo dostępne i jeszcze łatwiejsze w użyciu. Stabilność jest również kluczowa – solidna podstawa powinna zapewniać bezpieczeństwo najmłodszym, którzy lubią wspinać się po meblach. Wielu producentów wymaga, aby ich meble były przymocowane trwale do ściany. Ma to zapobiec ryzyku przewrócenia się ich na bawiące się w pokoju dzieci. Komoda do pokoju dziecięcego powinna być wykonana z trwałych materiałów i dobrze znieść dziecięce szaleństwa. Dobrze, gdy wygląd będzie pasować do łóżka, biurka i innego wyposażenia.

Jak dobrać wymiary komody do swojego wnętrza?

Kiedy wybiera się komodę, należy uwzględnić również konkretną ścianę, przy której mebel stanie. Nawet duże pomieszczenia mogą mieć mniej ustawny układ i być pełne dojść do okien czy drzwi lub balkonu, które nie są odpowiednimi miejscami do ustawienia ciężkiego i niemobilnego mebla. W zależności od wielkości ściany może być konieczne wykonanie pomiarów, aby upewnić się, że komoda będzie pasować dokładnie w tym miejscu. Dodatkowo powinno się wziąć pod uwagę ewentualną kolizję z drzwiami lub innymi meblami znajdującymi się już w pokoju. uwagę wysokość, szerokość i głębokość komody z płyty MDF. Istotne jest też uwzględnienie przestrzeni niezbędnej do otwierania i zamykania szuflad czy drzwiczek. Wygląd mebla również ma znaczenie, dlatego warto dokładnie przemyśleć, jaka stylistyka komody będzie najlepsza do danego pomieszczenia.

Produkty powiązane

Menu

Konto