Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Sztuka wiązania szlafroka - Praktyczne wskazówki jak wiązać szlafrok

Dodany dnia2023-05-05

Sztuka wiązania szlafroka - Praktyczne wskazówki jak wiązać szlafrok

Jak wiązać szlafrok satynowy, a jak szlafrok bawełniany? Czy szerokość i długość sznura mają wpływ na sposób wiązania i komfort korzystania z płaszcza kąpielowego? Jakie metody wiązania sprawdza się w przypadku szlafroków dziecięcych, a jakie podczas korzystania ze szlafroków w czasie wizyty w hotelu ze spa?

Wszystkie obowiązki zawodowe i rodzinne są już za Tobą? Możesz wreszcie wziąć relaksującą kąpiel, wmasować w skórę ulubiony balsam i otulić się przyjemnie miękkim szlafrokiem. W jaki sposób podejść do tematu jego wiązania, aby płaszcz kąpielowy był w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu?

Wiązanie szlafroka

Czy sposób wiązanie szlafroka ma znaczenie?

Jak wiązać szlafrok? Zarówno szlafrok damski, jak i szlafrok męski w nieodpowiednim rozmiarze mogą zmniejszać komfort sobotnich leniwych poranków czy czasu spędzonego tuż po wyjściu spod prysznica. Zbyt mały szlafrok znacząco utrudnia odprężenie się i zrelaksowanie, mogąc dodatkowo krępować ruchy rąk. Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym wielu użytkowników decyduje się na zakup szlafroka wykonanego z bawełny czy frotte. Charakteryzują się one dużą izolacją termiczną, chłonnością oraz miękkością. Zazwyczaj mają dość oversize’owy krój, zatem sam sposób wiązania szlafroka nie powoduje żadnych komplikacji. W przypadku cienkich stosowanych zazwyczaj latem szlafroków satynowych czy jedwabnych warto szczególną uwagę zwracać na rozmiar z uwzględnieniem długości samego wiązania, które powinno sprawiać, że materiał szlafroka będzie znajdować się blisko ciała.

Tradycyjne metody wiązania

Tradycyjne wiązanie szlafroka opiera się na przełożeniu sznura przez szlufki w taki sposób, aby każdy z końców znajdował się przy krawędziach materiału (połach). Następnie należy zbliżyć do siebie oba poły, założyć je lekko na zakładkę, a następnie stanowczym ruchem ścisnąć oba końce sznura, skrzyżować je i przepleść jeden koniec. Jeśli długość sznura na to pozwoli, to warto zawiązać go na kokardkę. Zwiększy to prawdopodobieństwo, że szlafrok sam się nie rozwiąże.

Szybkie i proste: Sposoby wiązania szlafroka na co dzień

Najszybszą metodą na wiązanie szlafroka jest tradycje skrzyżowanie końców sznura z przodu. Taki sposób nie zajmuje zbyt wiele czasu, dlatego jest odpowiedni na co dzień, zwłaszcza jeśli nie ma nikogo w domu.

Wiązanie szlafroka w stylu spa

Niektóre szlafroki w stylu spa nie mają zintegrowanych szlufek. Do ich zawiązania potrzebny jest sznur o znacznie większej długości. Jego wiązanie odbywa się poprzez dwukrotne oplecenie talii. Po drugim opleceniu się sznurem należy przepleść go jak w modelu tradycyjnym. Wybierając płaszcz kąpielowy, który zabiera się ze sobą do spa, warto postawić na biały szlafrok, prezentujący się świeżo i czysto.

Wiązanie szlafroka dla dzieci

Aby dziecięce szlafroki nie rozwiązywały się podczas ich zabaw okołokąpielowych i ich wieczornych aktywności warto wybierać modele z dłuższym sznurem. Pozwoli to na zastosowanie metody analogicznej do tej opisanej w przypadku spa. Tutaj jednak często występują szlufki. Pozwala to dzieciom na samodzielne wykonanie podwójnego oplotu.

Kreatywne pomysły na wiązanie szlafroka

W Internecie aż roi się od kreatywnych pomysłów użytkowników na to, jak wiązać szlafrok. Jednym z portali, które warto przeglądać w poszukiwaniu inspiracji, jest TikTok. Wbrew pozorom nawet bardzo drobne zmiany w codziennych nawykach potrafią znacząco poprawić jakość życia. Warto próbować innych niż klasyczne metod wiązania szlafroka, gdyż wiele z nich pomoże usunąć problem wciąż samoistnie rozwiązującego się sznura. W jaki sposób zacząć? Najpierw należy całkowicie wyjąć element służący do wiązania szlafroka. Następnie trzeba go przewlec przez szlufki, tak jakby znajdował się tył na przód. Pozwoli to na możliwość zasupłania sznura, a przez to ściągniecie bliżej połów szlafroka. Dzięki tej metodzie szlafrok zawsze pozostaje na właściwym miejscu i nie rozchyla się samoistnie w nieprzewidziany sposób.

Menu

Konto