Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Sztuka podawania ciasta

Dodany dnia2016-02-17

Ciasta, ciasteczka czy babeczki – każda forma słodkości sprawia, że robimy się milsi i szybko poprawia nam się humor. To naturalny lek na wszelkiego typu przygnębienie czy zły nastrój. Dlatego warto sięgać po małe co nieco, gdy mamy na nie ochotę. Bez słodkości nie może obejść się żadna wizyta gości w naszym domu. W towarzystwie kawy umilamy sobie czas i możemy się zrelaksować. Podpowiadamy, w jaki sposób podać ciasto, tak jak wymagają tego zasady savoir-vivre.

Kluczową kwestią w odpowiednim serwowaniu słodkości, jest ich prezencja. Ważne, aby ciasto było ładnie udekorowane i zachwycało swoim wyglądem, zanim go skosztujemy. Pierwsze wrażenie jest ważne, dlatego, jeśli podamy nasz wypiek w elegancki sposób, z pewnością zjednamy sobie tym gości, którzy będą miło wspominać wizytę w naszym domu.

Oprócz smakowitego wyglądu słodkości, którymi chcemy poczęstować znajomych, ważna jest odpowiednia prezencja zastawy stołowej. Białe, eleganckie talerze, gładkie lub z subtelnymi zdobieniami, będą pięknie się prezentować w towarzystwie starannie udekorowanych wypieków. Goście poczują się docenieni, gdy przywitamy ich wykwintnymi talerzykami oraz pięknie wykonanym kompletem sztućców. Do porcelanowego lub ceramicznego zestawu należy dobrać paterę, na której znajdować się będzie całe ciasto lub ciastka. Powinna wizualnie pasować do pozostałego kompletu deserowego. Całość wypieku należy podzielić za pomocą ostrego noża, który przed każdym przekrojeniem należy zamoczyć w szklance z gorącą wodą. Zapobiegnie to przyklejaniu się ciasta do jego powierzchni. Pokrojone kawałki nakładane są szczypcami lub łopatką.

Gdy ciasto wyląduje na naszym talerzu, trzeba wykazać się znajomością odpowiednich zasad savoir-vivre w jego jedzeniu. W polskich domach najczęściej podaje się w tym celu łyżeczki. Często służą jednocześnie do jedzenia słodkości i do herbaty. To sprzeczne z etykietą i mało wygodne. Bardziej stosowne są małe widelczyki, którymi można nakładać ciasta nawet o bardzo zbitej konsystencji. Łyżeczki natomiast nadają się do deserów francuskich, np. cr?me brulée.

Do słodkości warto podać aromatyczną kawę w odpowiednim serwisie kawowym. Dobrze, gdy komplet będzie pasować do zastawy stołowej. W ten sposób wykażemy się nie tylko dobrym smakiem, ale i elegancją, a goście poczują się wyjątkowo w naszym domu.

Pozdrawiamy, Witeks.pl

Menu

Konto