Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Szklanka do kawy mrożonej — wybieramy najlepsze szklanki do kawy mrożonej

Dodany dnia2024-03-29

Długie dni, słońce, kwitnące kwiaty i śpiewające ptaki za oknem. Upalne dni już niebawem. A co wtedy najlepiej smakuje? Kawa mrożona, najlepiej podana z lodami i bitą śmietaną. Czasami z dodatkiem czekolady lub cynamonu, idealnie nas ochłodzi w ciepłe popołudnie. W tym artykule dowiesz się, jaka szklanka do kawy mrożonej jest idealna.

Jak wybrać idealną szklankę do kawy mrożonej: przewodnik dla smakoszy

Kawa mrożona to zarówno pyszny napój jak i orzeźwiający deser. Ponieważ podawana jest często z lodami i innymi dodatkami, powinna mieć większą pojemność niż klasyczna szklanka. Szklanki do latte czy do latte macchiato mogą idealnie zastąpić nam szklankę do kawy mrożonej ze względu na większą pojemność oraz kształt — w porównaniu ze standardowymi filiżankami.

szklanka do kawy mrożonej

W szklankach do mrożonych napojów ważna jest przejrzystość i wielkość. Szklanka do kawy mrożonej powinna być wysoka, a nie niska i pękata, przypominająca filiżankę do kawy. Najlepszą pojemnością dla napojów tego typu to 200-330ml, jednak dla prawdziwych smakoszy takiej kawki, szklanka 500ml będzie idealnym wyborem. Dzięki takiej wielkości pomieścimy i wystarczającą ilość lodu jak i samej kawy, a także dodatki w postaci np. bitej śmietany.

Idealna szklanka powinna mieć grubsze szkło, aby trzymało temperaturę. Zazwyczaj o utrzymywaniu temperatury wspomina się tylko w przypadku gorących napojów. Niestety jest to duży błąd. Niektóre napoje nie smakują dobrze, gdy stają się ciepłe, dlatego powinniśmy zwracać uwagę na utrzymanie również niskiej temperatury.

Szklanki do kawy mrożonej: design, który łączy funkcjonalność z estetyką

Kawa mrożona przez jednych uznawana czasem bardziej jako deser, a przez innych jako kolejny napój. Wszystko w zależności od podania i dodatków. Aktualnie w sklepach jest dostępne wiele różnych szklanek, które są odpowiednie do mrożonych napojów. Jednak idealna szklanka do kawy mrożonej, szczególnie takiej z bitą śmietaną i syropem, to ta z zaokrąglonymi do wewnątrz rantami. Dzięki nim dodatki, które są na wierzchu naszego napoju, nie opadną nam na zewnętrzną stronę szkła. Jest to ważne, ponieważ słodkie dodatki mogą obkleić nam palce, a jest to szczególnie niekomfortowe, gdy taką kawę podajemy naszym gościom.

Do mrożonej kawy idealnie pasują szklane lub metalowe słomki albo długie łyżeczki. Ten materiał, z którego są zrobione, jest o tyle ważny, iż nie rozpuści się i bez problemu pomoże nam w jedzeniu już lekko rozpuszczonych lodów czy bitej śmietany.

Aby wzbudzić podziw gości, kawę mrożoną możemy podać również w szkle kryształowym. Takie eleganckie szklanki do kawy mrożonej wzbudzą zachwyt niejednej osoby. A deser będzie smakował lepiej niż zwykle.

Szklanki do kawy mrożonej z podwójnymi ściankami: czy warto?

Czy jest bardziej uniwersalny wybór szkła niż szklanki z podwójnym dnem? Chyba nie. Takie szklanki pasują do każdych wnętrz i do osób w każdym wieku. Ich prostota i efektywność zaskarbiły sobie serca wielu Polaków. Głównie wybierane są dla gorących naparów takich jak herbaty, kawy czy napary. Jednak takie szklanki termiczne są idealną opcją również dla napojów mrożonych. Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem takich szklanek właśnie do kawy mrożonej, musimy zwrócić uwagę na ich pojemność i wygląd.

Wybierzmy wysokie szklanki do kawy, aby móc bez problemu włożyć słomkę i zmieścić wszystkie dodatki. Pamiętajmy, aby pojemność miała powyżej 200ml, a jeżeli jesteśmy fanami takich napojów, nawet 330ml. Szklanek tego typu nie należy myć w zmywarce.

Odporność termiczna i trwałość: Kluczowe cechy szklanek do kawy mrożonej

Kawę mrożoną podaje się natychmiast po przygotowaniu. Jest tak ze względu na dodatki, które są w napoju oraz kluczowy element, czyli lód. Szklanka termiczna do kawy, może zapobiec szybkiemu topieniu się składników. Tak jak zostało już wspomniane, szklanki z podwójnym dnem doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji.

Ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Są również kubki termiczne. Głównie kojarzące się z wyjazdami i gorącą kawą. Jednak kawa mrożona, to nie tylko ta w formie deseru, a również frappe, czyli z jednym dodatkiem — lodu. Taki kubek do kawy na wyjazd, gdy upał za oknem, a nam nie działa klimatyzacja, to must have w każdym domu. Wiele kubków ma specjalnie dodaną rurkę, która przeznaczona jest właśnie do picia mrożonych napojów.

Kubki termiczne wykonane ze stali nierdzewnej są niesamowicie trwałe i praktyczne. Można myć je w zmywarce i utrzymują temperaturę napoju nawet do 4h. Są specjalne, dedykowane zimnym napojom, z dodatkiem rurki oraz uniwersalne, stworzone z myślą o gorącej kawie czy herbacie. Pojemność takich kubków sięga nawet 1000ml. W sam raz dla osób, które są wiecznie spragnione.

Ceramiczne kubki również można myć w zmywarce, jednak nie są odporne na obicia i są delikatniejsze. Ceramiczne kubki zazwyczaj posiadają silikonowe zamykanie, które jest mniej szczelne w momencie przechylenia. Dlatego doskonale nadają się do domu czy do auta, jednak w przypadku włożenia do torebki, przegrywają ze stalowymi, które często przypominają miniaturowe termosy.

Szklanka do kawy mrożonej — czy nadaje się do innych napojów?

Aktualnie dostęp do wielu smaków i rodzajów sprawia, że ciężko się zdecydować. Na szczęście w przypadku napojów nie mamy potrzeby dobierania do każdego innego szkła. O ile kawa mrożona rządzi się innymi prawami, ponieważ kawy podajemy w innych szklankach w zależności od dodatków i rodzaju parzenia, z innymi napojami jest dużo prościej. Filiżanki, szklanki, kufle, kieliszki — to i tak wiele. Szklanki do kawy mrożonej, są świetnym zakupem, ze względu na uniwersalność. Wybierając pojemność ok. 200ml, będziemy mogli w nich podawać zarówno wodę, soki jak i drinki. Ważne, aby posiadać zestaw szklanek z tej samej serii.

Szklanka czy kubek do kawy mrożonej to wybór zależny od naszych potrzeb. Najważniejszym jego założeniem jest, aby pomieścił nasz pyszny napój i utrzymywał temperaturę. W końcu nie ma nic lepszego niż orzeźwiająca kawa z lodami i polewą, w upalny dzień.

Menu

Konto