Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Szafa jako ścianka działowa: innowacyjne rozwiązania do Twojego domu

Dodany dnia2024-02-06

Szafa jako ścianka działowa to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Dzięki swojej praktyczności i dopasowaniu do każdego wnętrza jest możliwe dla każdego. W tym artykule znajdziesz pomysł na ściankę działową w pokoju. Pomożemy Ci dopasować odpowiednią szafę jako ściankę działową do Twojego domu czy mieszkania.

szafa jako ścianka działowa

Jak wykorzystać szafę jako ściankę działową: pomysły i inspiracje

Szafa jako ścianka działowa jest stosowana od lat, ale dopiero od niedawna podbija modę. Pomysł na takie zaaranżowanie szafy jest bardzo praktyczny, gdyż aby rozdzielić pokój nie ma potrzeby budowania ściany czy zmieniania projektu wnętrza. Aby dobrze podejść do tematu, należy się zastanowić, gdzie ma się znaleźć ta szafa i co ma się w niej znajdować.

Oczywiście nasza ścianka działowa może być ustawiona w salonie, oddzielając go od jadalni, ale również w sypialni, wyznaczając tym sposobem garderobę. Dobrym pomysłem jest również użycie szafy w pokoju dziecięcym, odgradzając część sypialnianą od naukowej. W przypadku kuchni połączonej z salonem, dobrym sposobem jest zamontowanie właśnie szafy, gdy tak duża przestrzeń już się nam znudzi, a uznamy, że bałagan w kuchni lepiej, żeby był widoczny tylko przez domowników. Ważne, aby szafa była dopasowana do wnętrza i nie wyglądała, jakby wylądowała na środku pokoju przez przypadek.

Szafa jako ścianka działowa: jak zaaranżować przestrzeń w nowoczesnym stylu

Styl nowoczesny to zdecydowanie gładkie fronty i szafy dopasowane do samego sufitu. Takie meble idealnie posłużą właśnie jako ściana działowa. Jeżeli już wybraliśmy pomieszczenie, należy zastanowić się nad tym jak oraz w jak podzielić pokój. Wybierając sypialnie z gabinetem czy garderobą, należy wymierzyć, ile przestrzeni chcemy przeznaczyć na „dodatkowe pomieszczenie”. W przypadku garderoby sytuacja jest o tyle prosta, że wiadomo, w którą stronę będą zwrócone drzwi. Większość osób pomyśli, że szafy z tyłu nie prezentują się już tak ładnie. Na szczęście, coraz więcej projektantów mebli zdaje sobie sprawę, że meble muszą się prezentować doskonale z każdej strony. Dlatego przy wyborze mebli zwracajmy na to uwagę.

Aby rozdzielić salon od jadalni, nie musimy stawiać dużej szafy, która zamknie nam całkowicie przestrzeń. Postawmy szafę, która tylko delikatnie nakreśli strefy. Dzięki takiej aranżacji, pomieszczenie nie będzie wydawało się mniejsze i bez problemu będzie można słuchać muzyki, czy oglądać filmów siedząc przy stole.

Zastosowanie szafy jako ścianki działowej: jak to działa

Wybierając szafę jako ściankę działową należy zwrócić uwagę na jej najważniejsze zastosowania:

  • Funkcjonalność — szafa, którą wybierzemy, ma pomóc nam w utrzymaniu porządku i powinna pomieścić wszystko, do czego została zakupiona. Dlatego wybierając szafę na ubrania, wybierzmy dużą ilość wieszaków, a gdy ma pełnić funkcję spiżarni, postawmy na półki i szuflady.
  • Estetyka — musimy pamiętać, że szafa ma pełnić również funkcję dekoracyjną i możemy zaaranżować ją w stylu całego pomieszczenia. Aby robiła wrażenie, możemy ustawić szafy z obu stron a na środku postawić modułowe ścianki działowe lub ściany przesuwne. Sprawią wrażenie, że przechodzimy do innego pokoju i to bez generalnego remontu.
  • Zmiana wielkości pomieszczenia — i to bez remontu. Jest to idealna opcja dla osób, które zastanawiają się nad zmianą, jednak boją się, że nie będzie się dobrze prezentować. Tak postawiony mebel można zawsze rozmontować lub przestawić w inne miejsce. Taka ścianka dzieląca pokój jest mniej praktyczna. Szafa odbierze kilka centymetrów z przestrzeni, jednak jest dobrym wyborem dla osób, które chcą utrzymać porządek.

Szafa jako ścianka działowa jest idealną opcją dla ludzi lubiących praktyczne rozwiązania i ceniących sobie porządek. A wystarczy dobrać odpowiednią szafę. Wszystko jest zależne od wielkości naszego pomieszczenia, aby nie zajęła znacznej części. Dobrym wyborem jest szafa, która posiada drzwi przesuwne. W przypadku małej przestrzeni nie będzie w żaden sposób kolidować z biurkiem, krzesłem czy innymi meblami.

Aranżacja szafy jako ściany jest idealną opcją dla mieszkań czy pokoi z dużą ilością skosów. Zazwyczaj pojawia się problem ze znalezieniem chociaż jednej wysokiej ściany. W tym przypadku problem może być rozwiązany. Szafa może rozdzielić salon od jadalni lub sypialni. Przy skosach również idealnym wyborem jest szafa przesuwna.

Szafa jako ścianka działowa: maksymalizacja przestrzeni i funkcjonalności

Wybór odpowiedniej szafy jest zależny od naszych potrzeb. Aby nasz mebel idealnie spełniał swoją funkcję, należy przemyśleć, w jakim celu go kupujemy. W przypadku oddzielenia sypialni z garderobą, rzeczą oczywistą jest funkcja przechowywania ubrań. Należy zwracać uwagę na meble do sypialni, aby były dopasowane stylistycznie.

Gdy wybór pada na oddzielenie kuchni od jadalni, idealnym zastosowaniem szafy będzie funkcja spiżarni lub kredensu. Dlatego powinniśmy wybrać jak najwięcej półek. Decydując się na postawienie szafy w kuchni, należy przemyśleć, czy szafa nie powinna sięgać sufitu, gdyż przy gotowaniu zbiera się dużo tłuszczu.

Rozdzielenie salonu od jadalni daje duże pole do popisu. Możemy wybrać szafę, która będzie pełnić funkcję biblioteczki i bez montażu tyłu szafy, pozostawi przestrzeń i światło dobiegające z drugiej części pomieszczenia. Jeżeli wolimy więcej prywatności w tych dwóch strefach, wybierzmy szafę ze szklanymi drzwiami, która jednocześnie posłuży za barek, a resztę przestrzeni uzupełnijmy przez ścianki modułowe.

Jak szafa może stać się ścianką działową: kreatywne pomysły

Aranżacja szafy jako ściany jest idealną opcją szczególnie dla jednopokojowych mieszkań. Dzięki temu wyznaczymy obszar kuchenny i sypialniany. Zapraszając gości, będziemy w stanie ukryć bałagan w kuchni, a meble do salonu będą grały pierwsze skrzypce. W tej sytuacji jednak należy wybierać szafy, które nie będą optycznie zmniejszać nam przestrzeni. Dlatego warto wybrać węższe opcje i niekoniecznie do samego sufitu. Pamiętajmy, aby stylistycznie dopasować je do siebie. Ciekawym sposobem na użycie szafy jako ścianki działowej może być wybranie mebla zawierającego w sobie blat lub biurko. Pozwoli to nie tylko rozdzielić wybrane pomieszczenia, lecz także dostarczy w ten sposób przestrzeń do pracy lub nauki.

Menu

Konto