Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Stół w stylu hiszpańskim

Dodany dnia2016-03-02

Chociaż za oknem zima nie odpuszcza, a do wiosny jeszcze kilka tygodni, nie musimy czekać z marzeniami o gorącej krainie aż do lata. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przenieść śródziemnomorski klimat do własnego domu i zachwycić gości na organizowanym przez nas przyjęciu. Podpowiadamy, jak udekorować stół w stylu hiszpańskim i wkraść nieco słońca w pochmurne i chłodne dni.

Hiszpania to prawdziwy raj na ziemi, do którego chce wracać każdy, kto chociaż raz odwiedził to miejsce. Kraj pełen słońca, ciepła, relaksu i flamenco. Ognisty żar może zagościć także w chłodnej, zimowej Polsce, a hiszpański temperament możemy zaznać we własnym domu. To doskonała okazja do tego, aby zachwycić gości podczas rodzinnego przyjęcia czy spotkania z przyjaciółmi.

Ceramiczna zastawa stołowa lub niebanalny serwis kawowy będą idealnie pasować do hiszpańskiej kolacji. Mieszkańcy półwyspu Iberyjskiego są miłośnikami tradycyjnych form, zatem na próżno szukać tam serwisów obiadowych w nowoczesnym, kwadratowym kształcie. Naczynia są zazwyczaj wykonane z ciemnej ceramiki, królują barwy ziemi, takie jak brąz, żółty oraz czerwony. Talerze zdobione liniami lub kwiatami będą przypominać śródziemnomorską sjestę, a podane na nich tapas lub quesadilas będą smakować dokładnie tak, jakbyśmy kosztowali ich w przepięknej Barcelonie.

Nieodłącznym elementem hiszpańskiego przyjęcia są napoje. Przydadzą się gustowne kieliszki do wina, w których znajdzie się czerwony, procentowy napój. To wizytówka Hiszpanii, która rozgrzeje temperament i apetyt na kolejne wrażenia. Wino, w klimacie śródziemnomorskim, uprawiane jest na szeroką skalę i podawane niemalże do każdego dania. Wytrawne lub słodkie, to zależy już od indywidualnego gustu i wymagań naszych gości. Do potraw mięsnych najlepszym rozwiązaniem będzie wino o gorzkawym smaku. Natomiast do deserów, takich jak chociażby leche frita idealnym dodatkiem będzie wino półsłodkie.

Stół warto udekorować dodatkami z naturalnych materiałów, takich jak drewno oraz ceramika. Oryginalny imbryk z herbatą czy zdobiony dzban będą ciekawymi dodatkami, uzupełniającymi styl hiszpański. Nie może zabraknąć świec, najlepiej białych, o walcowatym kształcie i pozbawionych wszelkich ozdób. Kolacja przy winie i naturalnym świetle będzie idealna nie tylko na wieczór z partnerem, ale także na klimatyczne przyjęcie dla najbliższych.

Menu

Konto