Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Skuteczne przechowywanie butów w szafie. Odkryj porady i triki na organizację butów. Sprawdź pomysły na przechowywanie obuwia

Dodany dnia2023-11-02

Skuteczne przechowywanie butów w szafie. Odkryj porady i triki na organizację butów. Sprawdź pomysły na przechowywanie obuwia.

Kiedy w domu mieszka kilka osób, a do tego wśród nich znajdzie się fan kolekcjonowania rozmaitych butów, bałagan w przedpokoju jest gwarantowany. Nawet ustawione obuwie prędzej czy później zacznie utrudniać swobodne przemieszczanie się w tej części mieszkania. Odpowiednie zagospodarowanie tych butów może korzystnie wpłynąć na estetykę i szybkie wyszukanie konkretnego modelu.

Skuteczne organizowanie przestrzeni na buty

Przechowywanie butów w szafie

Prawidłowe i uporządkowane przechowywanie butów ma nie tylko na celu utrzymanie estetyki w miejscu, w którym się znajdują, ale również zachowanie ich dobrego stanu. Buty, które są porozwalane po kątach, przesuwane nie tak jak trzeba, przygniatane itd., szybko się niszczą i tracą swój atrakcyjny wygląd. Zatem, jakie są pomysły na przechowywanie butów?

Jednym z nich jest specjalna szafka na buty, najczęściej składająca się z kilku poziomów. Na jednej półce zwykle mieści się kilka par butów. Daje to możliwość idealnego uporządkowania, a co za tym idzie, szybkiego odnalezienia konkretnej pary. Takie szafki ze względu na swoje nieduże wymiary, świetnie mieszczą się nawet w ciasnych przedpokojach. Znajdujące się w nich buty są uporządkowane i w pełni bezpieczne.

W sprzedaży dostępne są również stojaki na buty. Stojaki przeważnie są niższe od szafek i zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Jedynym minusem jest to, że buty, choć są uporządkowane, to jednak widoczne dla oka domowników i gości. Stojaki są zwykle wykonane z metalu i tkaniny, choć coraz częściej stosuje się również materiały drewnopodobne. Na stojaku tym można ustawić buty każdego rodzaju.

Praktyczne porady dotyczące przechowywania obuwia wskazują na to, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie pudełek różnego rodzaju. Każda para butów w oddzielnym pudełku to gwarancja utrzymania ich w dobrym stanie. Jedynym minusem jest to, że jeżeli ktoś ma pokaźną kolekcję butów, będzie miał trudne poszukiwania tej konkretnej pary. Na pewno jednak jest to estetyczny sposób na przechowywanie obuwia w przedpokoju i nie tylko. Bo takie pudełka z butami można ustawić na szafie, pod łóżkiem lub w szafie.

Buty można przechowywać też w szafie. Jednak warto w odpowiedni sposób zagospodarować tę przestrzeń, aby nie zrobić jeszcze większego bałaganu. Istnieją specjalne wkłady, stojaki itd., które umożliwiają przechowywanie butów w szafie z zachowaniem większego porządku.

Pomysły na przechowywanie obuwia w szafie

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, buty można przechowywać w szafie. Odpowiednia organizacja butów w szafie pozwoli zadbać o porządek, ale i o same buty, o ich stan. Istnieje kilka całkiem ciekawych i naprawdę dobrych sposobów na organizację obuwia przechowywanego w szafie.

Na pewno sprawdzą się tu pudełka z pokrywkami, które umożliwią bezpieczne ukrycie butów i wygodne przechowywanie. Kartony można ustawić jeden na drugim. Jeżeli pudełek jest więcej, można ustawiać je również bokiem.

W szafie można też ukryć stojak na buty. Umożliwia on bardzo praktyczne przechowywanie butów w szafie. Będą one uporządkowane, a z drugiej strony łatwe do odnalezienia. Stojak wstawiony do szafy spowoduje, że buty te nie będą się kurzyć, jak to zwykle ma miejsce, gdy stojak znajduje się poza szafą. Trzeba tylko liczyć się z tym, że by móc zastosować to rozwiązanie, potrzebna jest pojemna szafa.

W sprzedaży dostępne są kosze na buty w szafie, które podobnie jak stojaki, umożliwiają praktyczne porządkowanie obuwia. Świetną alternatywą dla nich są wieszaki na buty do szafy. Działają na podobnej zasadzie co kosze.

Jak widać, sposoby na utrzymanie porządku w szafie na buty są różne. Każdy może zatem znaleźć dla siebie najlepszy. Wybór konkretnego powinien zależeć przede wszystkim od wielkości szafy i tego, co dokładnie się w niej znajduje. Nie zawsze szafa jest wykorzystywana wyłącznie do przechowywania butów.

Wybór odpowiednich mebli do przechowywania butów

W salonach meblowych stacjonarnych oraz internetowych dostępne są rozmaite meble przeznaczone do przechowywania obuwia. Ogromny ich wybór stwarza szansę na znalezienie dla siebie idealnego, który wpasuje się rozmiarem i będzie mieścił buty wszystkich domowników.

Najpopularniejsze to typowe szafki na buty. Swoim wyglądem z zewnątrz przypominają zwykłe szafki, a nawet komody. Jednak w środku mają wąskie półki, które umożliwiają uporządkowane przechowywanie butów jedna para obok drugiej.

Ciekawym meblem do przechowywania obuwia jest nieco niższa szafka wraz z miękkim siedziskiem. Ma ono umożliwić siadanie podczas zakładania butów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mają już swoje lata i zakładanie butów na stojąco, sprawia im kłopot. Sprawdza się ono również w domach, w których mieszkają dzieci. Taka szafka jednak mieści znacznie mniej par obuwia.

Wybierając mebel do przechowywania butów, trzeba przede wszystkim ustalić, w którym miejscu będzie się znajdował. Pozwoli to określić zakres rozmiarowy tych szaf i szafek. Meble te różnią się nie tylko konstrukcją, ale również wymiarami. Należy też zdecydować się na model, który umożliwi przechowywanie wszystkich posiadanych butów. Bez sensu byłoby kupować szafkę, w której zmieszczą się wyłącznie wybrane pary.

Praktyczne wskazówki do szafy na buty

Duża, pojemna szafa na buty to najlepsze miejsce do przechowywania obuwia dla całej rodziny. Warto tylko dobrze zorganizować jej wnętrze, tak by móc zmieścić w niej jak najwięcej par butów. Jeżeli szafa jest całkiem pusta, dobrze jest do jej wnętrza wstawić specjalny organizer. Może to być wieszak na buty, kosz albo też inny organizer.

Szafa z butami wielu osobom niemal od razu kojarzy się z nieprzyjemnym zapachem. Należy jednak podkreślić, że w sprzedaży dostępne są także rozmaite zapachy, które pozwalają go zneutralizować. I zdecydowanie warto je stosować.

Decydując się na szafę na buty, trzeba najpierw przemyśleć, jakie obuwie będzie się w niej znajdowało. Czy w szafie będą buty używane na co dzień, czy może sezonowe, przechowywane w okresie, kiedy akurat nie są potrzebne. Należy obowiązkowo uwzględnić ilość tych butów. Wszystko to umożliwia łatwiejsze dopasowanie mebla do indywidualnych potrzeb i miejsca, w którym będzie użytkowany.

Jak efektywnie je przechowywać buty sezonowe i codzienne

Nowoczesne, przede wszystkim przemyślane systemy przechowywania obuwia umożliwiają gromadzenie butów sezonowych i codziennych. Zanim jednak buty te zostaną ułożone w szafce czy szafie, warto wszystko to przemyśleć. Nie zapominajmy, że przykładowo jesienne buty nosimy tylko na jesieni. Bez sensu, aby podchodziły nam pod ręce w okresie lata. Odpowiednie ich uporządkowanie spowoduje, że odpowiednie buty będą zawsze na widoku. Stąd ważne jest, aby stosować wszystkie te wymienione powyżej organizery, umożliwiające prawidłową segregację.

Optymalna organizacja miejsca na buty pozwoli zmieścić więcej par, niż w sytuacji przypadkowego ich rozmieszczenia. Dlatego sposób przechowywania obuwia, nawet w szafie czy specjalnej, przeznaczonej do tego szafce, powinien być bardzo przemyślany i dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań użytkownika.

Niewątpliwie warto oddzielić buty codzienne od sezonowych i w odpowiedni sposób je posegregować. Dzięki temu wyszukanie oczekiwanej pary butów będzie zajmowało dosłownie chwilę, a w szafie przez cały czas będzie panował idealny porządek.

Twórz własne systemy na buty w szafie - rozwiązania DIY

Dużą szafę nawet nieprzystosowaną do przechowywania obuwia, można samodzielnie zagospodarować w taki sposób, aby to umożliwić. Pomysłów jest mnóstwo i zależą one wyłącznie od indywidualnej kreatywności. W dużej pojemnej szafie można na przykład zastosować półki. Montaż nawet zwyczajnych desek pozwala na ustawienie butów parami i umożliwi właściwe ich uporządkowanie. Jeżeli więc ktoś ma dużo par butów i szafę, której nie potrzebuje do niczego innego, powinien rozważyć montaż dodatkowych półek.

Praktyczne i stylowe rozwiązania na przechowywanie butów pozwolą utrzymać je w dobrym stanie wizualnym. Buty nie będą się niszczyć, a trzeba mieć na uwadze to, że nawet niepoprawne ich przechowywanie, może prowadzić do trwałych usterek mechanicznych.

Największy problem w przechowywaniu sprawiają długie kozaki damskie. Jednak i na to jest bardzo oryginalny sposób. Buty te można wieszać na wieszakach, takich, jak wiesza się ubrania. Chodzi tu o wieszaki z klipsami, które umożliwiają zaczepienie cholewki.

Osoby, które lubią nietypowe rozwiązania, a tym bardziej rzeczy z odzysku, mogą także wykorzystać papierowe tuby. Jeżeli oczywiście ich średnica jest odpowiednio duża. Ustawione jedna na drugiej, bez problemu pomieszczą obuwie różnego typu. Wówczas każda para butów będzie miała swoje własne miejsce, a w szafie zapanuje porządek.

Nikt nie powiedział, że organizer na buty musi być drewniany, czy metalowy. Jeżeli ktoś przykładowo potrafi szyć i ma maszynę, może uszyć taki organizer z wytrzymałej tkaniny. Pojemne kieszenie umożliwiają przechowywanie butów, bez względu na to, czy są to klapki, czy botki.

A skoro mowa o klapkach, to zarówno te buty, jak też sandały i kapcie, można spokojnie ułożyć pionowo parami w koszyku wiklinowym, czy plastikowym, jeżeli ktoś woli. Taka forma organizacji obuwia też jest świetnym rozwiązaniem. Pozwala dobrze zagospodarować przestrzeń w szafie, zapanować nad porządkiem i daje możliwość łatwego znalezienia szukanych butów.

Menu

Konto