Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Porcelana Chodzież - nutka historii

Dodany dnia2014-09-23
Wyjątkowy urok porcelany z Chodzieży doceniały już nasze prababki. Pieczołowicie przekazywały z pokalania na pokolenie cenne serwisy do kawy oraz zestawy obiadowe, które były przeznaczone tylko na wyjątkowe okazje. Dziś porcelana z Chodzieży nadal zachwyca pięknem i jest wyjątkową ozdobą każdego stołu, ale jak to się zaczęło? Poznajcie historię przepięknej porcelany, która cieszy się uznaniem kolekcjonerów oraz zwykłych gospodyń domowych.

Początki historii, czyli burzliwe losy fabryki

  Historia fabryki porcelany w Chodzieży sięga roku 1852 lub 1854, kiedy to spalony budynek dawnego zamku Grudzińskich stał się jej siedzibą. Przez lata fabryka zmieniała kolejnych właścicieli, a w roku 1895  jej akcje nabyła znana wytwórnia fajansu w Annaburgu, dzięki czemu stała się ona siostrzanym zakładem znanego wytwórcy.   Kolejne lata działalności fabryki upływały pod znakiem ciągłych wzlotów i upadków, jednak renoma i piękno produkowanej w Chodzieży porcelany nie przeminęły i do dziś możemy cieszyć się jej urokiem, który zachwyca tradycyjnym i eleganckim wzornictwem.   [caption id="" align="aligncenter" width="474"]
 Serwis Obiadowy Kashmir
Serwis Obiadowy Kashmir[/caption] Przez lata swojego istnienia fabryka w Chodzieży zmieniała kolejnych właścicieli, upadała i podnosiła się z kolan oraz doskonaliła sztukę wyrobu wyjątkowych dzieł sztuki, które mogą zdobić nasze stoły. Dziś Fabryki Porcelany w Chodzieży oferują szeroką gamę porcelany cienkościennej, która urzeka ponadczasowym wzornictwem.   Cechą charakterystyczną porcelany z Chodzieży jest delikatne i eleganckie wzornictwo, przepiękne złocenia oraz formy nawiązujące do luksusu zamierzchłych czasów. W ofercie zakładu znajdziemy różnego rodzaju serwisy do kawy oraz serwisy obiadowe, które urzekają wyjątkowym designem i piękną formą. Ponadczasowa biel w połączeniu z delikatnymi złotymi zdobieniami będzie ozdobą każdego stołu i uświetni swym urokiem każde domowe przyjęcie.   Porcelana z Chodzieży to jedyne w swoim rodzaju połączenie funkcjonalności i luksusu, który urzeka wzorami oraz zapewnia pełnię zadowolenia z zakupu także dla miłośników nieco bardziej nowoczesnej formy oraz minimalizmu. Różnorodność tradycyjnych i nowoczesnych wzorów pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie oraz cieszyć się pięknem wyjątkowej zastawy o wieloletniej historii.   [caption id="" align="aligncenter" width="474"]
 Serwis do Kawy Dot 12/27
Serwis do Kawy Dot 12/27[/caption] Historia lubi zaskakiwać i nie zawsze bywa łaskawa, jednak jak widać na przykładzie fabryki z Chodzieży nawet burzliwe losy nie zrujnowały dziedzictwa pierwszego zakładu i piękno polskich wyrobów przetrwało do dziś.

Urok porcelany nie przemija wraz z jej wiekiem, a smak i aromat spożywanych w eleganckich filiżankach napojów pozostaje doceniony przez największych koneserów. Wybierając zakup rodzimej porcelany z Chodzieży mamy pewien udział w dalszym tworzeniu historii fabryki, która zaskakuje nowymi wzorami i stara się trafić w gusta szerokiego grona odbiorców.

Menu

Konto