Porcelana Chodzież - nutka historii
Dodany dnia2014-09-23
Wyjątkowy urok porcelany z Chodzieży doceniały już nasze prababki. Pieczołowicie przekazywały z pokalania na pokolenie cenne serwisy do kawy oraz zestawy obiadowe, które były przeznaczone tylko na wyjątkowe okazje. Dziś porcelana z Chodzieży nadal zachwyca pięknem i jest wyjątkową ozdobą każdego stołu, ale jak to się zaczęło? Poznajcie historię przepięknej porcelany, która cieszy się uznaniem kolekcjonerów oraz zwykłych gospodyń domowych.
Serwis Obiadowy Kashmir[/caption] Przez lata swojego istnienia fabryka w Chodzieży zmieniała kolejnych właścicieli, upadała i podnosiła się z kolan oraz doskonaliła sztukę wyrobu wyjątkowych dzieł sztuki, które mogą zdobić nasze stoły. Dziś Fabryki Porcelany w Chodzieży oferują szeroką gamę porcelany cienkościennej, która urzeka ponadczasowym wzornictwem. Cechą charakterystyczną porcelany z Chodzieży jest delikatne i eleganckie wzornictwo, przepiękne złocenia oraz formy nawiązujące do luksusu zamierzchłych czasów. W ofercie zakładu znajdziemy różnego rodzaju serwisy do kawy oraz serwisy obiadowe, które urzekają wyjątkowym designem i piękną formą. Ponadczasowa biel w połączeniu z delikatnymi złotymi zdobieniami będzie ozdobą każdego stołu i uświetni swym urokiem każde domowe przyjęcie. Porcelana z Chodzieży to jedyne w swoim rodzaju połączenie funkcjonalności i luksusu, który urzeka wzorami oraz zapewnia pełnię zadowolenia z zakupu także dla miłośników nieco bardziej nowoczesnej formy oraz minimalizmu. Różnorodność tradycyjnych i nowoczesnych wzorów pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie oraz cieszyć się pięknem wyjątkowej zastawy o wieloletniej historii. [caption id="" align="aligncenter" width="474"]
Serwis do Kawy Dot 12/27[/caption] Historia lubi zaskakiwać i nie zawsze bywa łaskawa, jednak jak widać na przykładzie fabryki z Chodzieży nawet burzliwe losy nie zrujnowały dziedzictwa pierwszego zakładu i piękno polskich wyrobów przetrwało do dziś.
Początki historii, czyli burzliwe losy fabryki
Historia fabryki porcelany w Chodzieży sięga roku 1852 lub 1854, kiedy to spalony budynek dawnego zamku Grudzińskich stał się jej siedzibą. Przez lata fabryka zmieniała kolejnych właścicieli, a w roku 1895 jej akcje nabyła znana wytwórnia fajansu w Annaburgu, dzięki czemu stała się ona siostrzanym zakładem znanego wytwórcy. Kolejne lata działalności fabryki upływały pod znakiem ciągłych wzlotów i upadków, jednak renoma i piękno produkowanej w Chodzieży porcelany nie przeminęły i do dziś możemy cieszyć się jej urokiem, który zachwyca tradycyjnym i eleganckim wzornictwem. [caption id="" align="aligncenter" width="474"]Serwis Obiadowy Kashmir[/caption] Przez lata swojego istnienia fabryka w Chodzieży zmieniała kolejnych właścicieli, upadała i podnosiła się z kolan oraz doskonaliła sztukę wyrobu wyjątkowych dzieł sztuki, które mogą zdobić nasze stoły. Dziś Fabryki Porcelany w Chodzieży oferują szeroką gamę porcelany cienkościennej, która urzeka ponadczasowym wzornictwem. Cechą charakterystyczną porcelany z Chodzieży jest delikatne i eleganckie wzornictwo, przepiękne złocenia oraz formy nawiązujące do luksusu zamierzchłych czasów. W ofercie zakładu znajdziemy różnego rodzaju serwisy do kawy oraz serwisy obiadowe, które urzekają wyjątkowym designem i piękną formą. Ponadczasowa biel w połączeniu z delikatnymi złotymi zdobieniami będzie ozdobą każdego stołu i uświetni swym urokiem każde domowe przyjęcie. Porcelana z Chodzieży to jedyne w swoim rodzaju połączenie funkcjonalności i luksusu, który urzeka wzorami oraz zapewnia pełnię zadowolenia z zakupu także dla miłośników nieco bardziej nowoczesnej formy oraz minimalizmu. Różnorodność tradycyjnych i nowoczesnych wzorów pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie oraz cieszyć się pięknem wyjątkowej zastawy o wieloletniej historii. [caption id="" align="aligncenter" width="474"]
Serwis do Kawy Dot 12/27[/caption] Historia lubi zaskakiwać i nie zawsze bywa łaskawa, jednak jak widać na przykładzie fabryki z Chodzieży nawet burzliwe losy nie zrujnowały dziedzictwa pierwszego zakładu i piękno polskich wyrobów przetrwało do dziś.