Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Nowoczesna porcelana

Dodany dnia2019-03-21

Jako salon specjalizujący się w sprzedaży porcelany od ponad 20 lat, często spotykamy się, ze stereotypami na temat tego, że porcelana zastawa to produkt dla osób starszych, mam lub babć i zupełnie nie nadaje się do nowoczesnego, często rozumianego jako minimalistycznego wnętrza.

Czy rzeczywiście tak jest? Czy w dzisiejszych czasach nie ma już miejsca na porcelanową zastawę w nowoczesnym, np. skandynawskim, loftowym, retro, rustykalnym czy eklektycznym wnętrzu? Możecie nam wierzyć, a na porcelanie znamy się jak mało kto, że nic bardziej mylnego! Prawda jest taka, że więcej niż od samego stylu zależy od właściciela domu. Tego z czym każdemu z nas kojarzą się wyroby porcelanowe, jaki mamy do nich stosunek, jakie wspomnienia u nas wywołują, jakie jest nasze podejście do porcelanowej zastawy.

Hiruni Bulionówka 350ml + spodek

Być może przekonanie o tym, że porcelana nie jest dla młodych ludzi wynika z tego, że kojarzy nam się z zastawą, która na co dzień spoczywa gdzieś w kredensie lub witrynie, a używana jest tylko na wyjątkowe okazje. Dzisiaj mało która osoba młodego pokolenia wyobraża sobie kontynuowanie tej tradycji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by używać zastawy porcelanowej na co dzień, lub wymiennie z innym zestawem naczyń, np. ceramicznym.

Victoria Filiżanka 90ml ze spodkiem

Projektanci porcelany, tak jak projektanci każdej innej dziedziny idą z duchem czasu i wiele osób byłoby zaskoczone, jak duży wybór nowoczesnej porcelany dostępy jest w sprzedaży. Tak naprawdę, bez problemu możemy znaleźć komplet pod kątem stylu, w jakim urządzone jest nasze wnętrze. Mowa tu zarówno o dekoracji porcelanowych naczyń, jak i samym kształcie.  

Dzisiaj chcemy pokazać Wam dostępne w naszych salonach kolekcje porcelany, które naszym zdaniem idealnie sprawdzą się jako zastawa stołowa w nowocześnie urządzonym domu.

Jednym z prostszych, a jednocześnie bardziej popularnych kolekcji jest model Hiruni, produkowany przez Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina”, jednego z najważniejszych producentów porcelany naszym kraju. To idealna propozycja do wnętrz utrzymanym w minimalistycznej stylistyce, dzięki braku dodatkowych zdobień, a swój wyjątkowy charakter zawdzięczająca elementom płaskim w kształcie kwadratu. Inne modele, w których również znajdziemy elementy wpisane w kształt kwadratu to np. Bonita, Celebration, Linea oraz Victoria.

Porcelana dekorowana stwarza możliwości, by wybrać zastawę zbieżną ze stylistyką w jakiej utrzymane są nasze wnętrze. Kolekcje, które mogą być idealną propozycją do nowoczesnych wnętrz to np.: Bruno Black, Breeze, Caviar Silver, Caviar Gold, Cube Silver, Elsa, Flash, Folk, Madera Silver, Madera Gold, Shake.

Serwis obiadowy 12/41 Madera Silver

 

Menu

Konto