Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Narożnik z funkcją spania - wygodne rozwiązanie dla domu. Jaki wybrać?

Dodany dnia2023-03-28

Narożnik z funkcją spania - wygodne rozwiązanie dla domu. Jaki wybrać?

Narożnik z funkcją spania może być odpowiedzią na potrzeby małych mieszkań, często bez wydzielonej sypialni. Jakie modele tego typu mebli sprawdzą się do stosowania w ciągu dnia i podczas nocy?

Wygoda i design – te dwa aspekty należy połączyć podczas poszukiwania nowego narożnika do swojego salonu. Niewielka przestrzeń wcale nie oznacza z automatu konieczności rezygnacji z wielu wygód. Nowoczesne meble oferowane przez sklepy zgrabnie łączą w sobie ergonomię, praktyczność i design. Sprawdzają się równie dobrze jako mebel do siedzenia w salonie, jak też powierzchnia do nocnego wypoczynku. Jaki narożnik z funkcją spania wybrać?

Narożnik z funkcją spania

Funkcjonalny narożnik z wygodnym spaniem - idealny wybór dla gości

Duży narożnik do salonu z funkcją spania będzie odpowiednim rozwiązaniem w domach, w których często nocują dalsi członkowie rodziny czy też znajomi. Warto zadbać o to, aby goście mieli odpowiednie warunki do wysypiania się. W przypadku spania okazjonalnego dobrym pomysłem jest szary narożnik z funkcją spania z systemem klik-klak. Jest on znany z klasycznych wersalek. Zasada działania opiera się na mechanizmie unoszenia siedziska do góry. W pewnym momencie użytkownik poczuje opór i usłyszy charakterystyczny dźwięk. Po opuszczeniu siedziska oparcie zejdzie do pozycji poziomej. W ten sposób uzyskuje się szerokie łóżko do spania. Tego typu rozwiązanie to tani narożnik z funkcją spania, niezwykle uniwersalny i pasujący do wielu różnych przestrzeni.

Narożnik z funkcją spania - jak wybrać odpowiedni model

Narożnik z funkcją spania codziennego to opcja dla tych, którzy nie dysponują oddzielnym łóżkiem i sypialnią. W tego typu sytuacjach sprawdzić się może duży narożnik z funkcją spania z systemem DL. Najpierw oparcie zostaje odchylone, następnie część siedziskowa zostaje wysunięta do przodu. Oparcie zostaje położone na płasko w powstałej w ten sposób pustej przestrzeni. Szybkie rozkładanie, pojemnik na pościel oraz kompaktowość mebla przemawiają za tym rozwiązaniem.

Narożnik z funkcją spania - jak skutecznie zaoszczędzić miejsce w salonie

Narożnik rozkładany z funkcją spania może występować również w wariancie belgijskim. Tego typu mebel ma oddzielny materac, co stanowi bardzo dużą przewagę względem na przykład kanap z systemem DL. Powierzchnia spania jest inna niż siedzisko, na którym przebywa się w ciągu dnia. Tego typu rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce w salonie. Późnym wieczorem wystarczy wysunąć siedzisko do przodu, wyjąć ze schowka materac, a następnie umieścić go na stelażu. Jeśli w łóżku mają spać dwie osoby, zdecydowanie dobrym pomysłem będzie wybór narożnika z funkcją spania 160x200 cm.

Narożnik z funkcją spania - idealny mebel do małych mieszkań

Narożnik skórzany z funkcją spania przeznaczony do mieszkań o niewielkim metrażu powinien być ergonomiczny, kompaktowy i praktyczny. W przypadku takich potrzeb dobrym rozwiązaniem będzie system puma, który stanowi ulepszony mechanizm DL. Narożnik z funkcją spania i systemem puma charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią spania oraz wygodnym rozkładaniem. Wyciąganie powierzchni do przodu nie wiąże się z zahaczaniem o podłogę, a więc nawet setki cyklów rozkładania nie powodują powstania nieestetycznych śladów na niej. W przypadku opcji narożnikowej użytkownicy mogą cieszyć się z praktycznego pojemnika na pościel. Wybierając mały narożnik z funkcją spania, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na model wyposażony w ten właśnie mechanizm. Nie bez znaczenia jest także uwzględnienie konkretnego rodzaju tkaniny tapicerskiej. Powinna być ona łatwa w czyszczeniu. Na rynku istnieją kanapy tapicerowane materiałami hydrofobowymi i wodoodpornymi, które lepiej chronią siedzisko przed przenikaniem płynów. Są też tkaniny odpowiednie dla domów ze zwierzętami, którym niestraszne są kły i pazury, a także sierść.

Narożnik z funkcją spania - jakie są jego zalety i wady

Aranżacja salonu, który ma służyć zarówno za dnia, jak i w ciągu nocy, wcale nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się to wydawać. Tym, czego poszukują użytkownicy, zwłaszcza właściciele niewielkich mieszkań w bloku, są narożniki zapewniające komfort, trwałość i praktyczność. Podczas zakupu i późniejszej eksploatacji mebla liczy się także jego wytrzymała, mocna i stabilna konstrukcja, jak też ergonomia użytkowania. Patrząc na liczbę dostępnych modeli, wybór potrafi przyprawić o zawroty głowy i problemy decyzyjne. Cena ma spore znaczenie i powinna oddawać cechy i korzyści płynące z nabycia danego egzemplarza. Dobry stosunek ceny do jakości to coś, co odgrywa dużą rolę podczas poszukiwania nowego narożnika z funkcją spania. Osoby, które mają w strefie dziennej niewiele miejsca, mogą z powodzeniem zdecydować się na narożnik z funkcją spania i systemem DL czy model z systemem puma. Małe mieszkania dobrze znoszą również rozwiązania zaopatrzone w mechanizm klik-klak. Tego typu inwestycja pozwoli wygodnie podejmować gości, ale i samemu korzystać podczas nocnych rozgrywek na konsoli czy oglądania seriali na popularnych platformach streamingowych.

Produkty powiązane

Menu

Konto