Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Małe półki na ścianę - jak je zaaranżować i wykorzystać

Dodany dnia2023-02-22

Małe półki na ścianę - jak je zaaranżować i wykorzystać

Dlaczego warto wybrać małe półki na ścianę? Sprawdź, jak za ich pomocą odmienić domową przestrzeń!

Małe półki ścienne dają wiele możliwości, jeśli chodzi o aranżację pokoju i optymalne wykorzystanie przestrzeni. Półki są uniwersalne i pozwalają na przechowywanie takich przedmiotów jak: książki, zdjęcia, ozdoby przywiezione z podróży i inne. Można je wykorzystać jako miejsce do ekspozycji przedmiotów, jako rozwiązanie do przechowywania, a nawet jako element dekoracyjny pomieszczenia. Odmienią każdy projekt, dodając mu bardziej zróżnicowanego efektu. Małe półki ścienne są dostępne w różnych stylach, rozmiarach i kształtach, dzięki czemu łatwo jest znaleźć taką, która będzie pasować do wystroju pomieszczenia. Są też stosunkowo niedrogie, co czyni je dobrym wyborem dla osób z ograniczonym budżetem. Przy odrobinie kreatywności i wyobraźni można za ich pomocą uzyskać atrakcyjne wnętrze. Dodają stylowego wyglądu każdemu pomieszczeniu – zarówno salonowi i sypialni, jak też kuchni czy łazience.

Małe półki na ścianę

Jakie modele małych półek na ścianę wybierać?

Wybierając modele małych półek ściennych, należy wziąć pod uwagę parę kwestii. Po pierwsze, ważne, aby określić przeznaczenie półki. Czy ma ona mieć charakter bardziej dekoracyjny, czy funkcjonalny? Po drugie, należy zastanowić się nad stylem półek – czy ma być on nowoczesny, czy bardziej tradycyjny. Istotny jest też rodzaj montażu. Istnieją akcesoria meblowe z widocznym lub ukrytym systemem montażowym. Ostatecznie model małej półki ściennej zależy od jej przeznaczenia oraz preferencji i gustu użytkownika.

Jak wybrać odpowiednie miejsce na małe półki na ścianie?

Wybierając odpowiednie miejsce dla małych półek na ścianie, należy wziąć pod uwagę układ pomieszczenia, jego funkcjonalność i ekspozycję. Półki powinny być umieszczone w miejscu, które jest zarówno dostępne dla użytkownika, jak i funkcjonalne. Na przykład, jeżeli są one używane do przechowywania książek, muszą być ulokowane w miejscu, które jest widoczne. Dodatkowo półki muszą być zawieszone adekwatnie do wzrostu użytkownika, aby łatwo można było sięgnąć po przedmioty. Istotny jest również poziom nasłonecznienia pomieszczenia. Usytuowanie mebli przedmiotów blisko promieni słonecznych może przyczynić się do szybszego blaknięcia okładek. Półki powinny być również umieszczone z dala od źródeł ciepła i wilgoci, co dotyczy zwłaszcza kuchni. Nie powinny być ulokowane zbyt blisko okapu czy płyty grzewczej. Użytkownicy oczekują, że będą trwałe i estetyczne, stanowiąc element dekoracyjny przestrzeni, na której się znajdą.

Jak zaaranżować małe półki na ścianie?

Przy rozmieszczaniu małych półek na ścianie należy wziąć pod uwagę zarówno wyrównanie ich względem pionu i poziomu, jak i sposób ustawienia względem siebie. Kluczowe jest równomierne rozłożenie ciężaru. Asymetria stworzona celowo może pozwolić uzyskać ciekawy efekt wizualny. Przed zamontowaniem półek na wybranej ścianie, należy dokładnie ją zmierzyć i ustalić, jak mają być powieszone względem siebie. Równe ustawienie półek względem siebie da wrażenie harmonii, lekkości i uporządkowania. Z kolei celowa asymetria wprowadzi na ścianie artystyczny nieład, ale pozwoli zerwać z nudą. Warto również zadbać o to, aby na półkach ustawić dekoracyjne i ozdobne elementy. Należą do nich ładnie oprawione książki, rośliny doniczkowe, ale też wazony czy małe rzeźby o wymyślnych kształtach.

Menu

Konto