Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Kryształowe żyrandole – czyszczenie

Dodany dnia2014-09-25
Kryształowy żyrandol jest wizytówką salonu i funkcjonalnym oświetleniem. Zachowa on swe walory na długi czas, zwłaszcza jeżeli będzie właściwie czyszczony i odpowiednio pielęgnowany.   Żyrandol jest elektrycznym urządzeniem montowanym do sufitu pomieszczenia. Zdobi on widownie, hole, sale balowe, a także mieszkania. Żyrandol charakteryzuje się misterną i skomplikowaną konstrukcją złożoną z wielu punktów świetlnych. Nowoczesne żyrandole składają się licznych elementów ozdobnych wykonanych ze szkła lub kryształów.  

Walory kryształowych żyrandoli

  Kryształowe żyrandole nadają pomieszczeniu niezwykły, stylowy charakter oraz podkreślają tradycyjny wystrój wnętrza. W ostatnim czasie dominuje tendencja związana z pałacowym stylem. Żyrandole są wykonywane z metalowych i kryształowych detali. Kolorystyka koncentruje się zaś wokół złotych i srebrnych odcieni. Odzwierciedleniem idei pałacowego stylu we współczesnym wnętrze są żyrandole oferowane przez markę Witek's, np. https://witeks.pl/witeks.lampa...kolekcja.palace.kolekcjapalace.lampyizyrandole/products/item/5996. W mniej przestronnych pomieszczeniach wystarczy lampa posiadająca około trzech źródeł światła, jak wyżej przedstawiony. Z kolei do salonów o większym gabarycie warto wybrać lampę o większej ilości źródeł światła (ok. 7-9), np. https://witeks.pl/witeks.lampa...kolekcja.palace.kolekcjapalace.lampyizyrandole/products/item/5998.   Jak czyścić żyrandol z kryształów?   Kryształowy żyrandol składa się ze szklanych i kryształowych elementów, struktury oświetlenia i metalowych, ruchomych elementów. Każdy rodzaj detali wymaga zastosowania innej metody czyszczenia. Największą ostrożność należy zachować w przypadku struktury, która nie może mieć kontaktu z wodą. Należy wyczyścić ją za pomocą specjalnej miotełki lub pędzelka. Kurz zostanie skutecznie usunięty. Następnym krokiem jest zastosowanie specjalnego preparatu przeznaczonego do czyszczenia danego materiału. Na koniec należy wypolerować stałe elementy oświetlenia wycierając je do sucha. Ruchome elementy metalowe pełniące rolę stelaża wymagają zastosowania środka odpowiedniego do rodzaju metalu, z jakiego zostały one wykonane. Do czyszczenia kutego żelaza stosuje się naftę. Chromowany metal powinien być czyszczony mieszaniną wody i mydła, a następnie letnią wodą. Należy wytrzeć każdy detal do sucha, aby uniknąć nieestetycznych zacieków. Inne metale należy myć z zastosowaniem wody wymieszanej ze spirytusem.   [caption id="" align="aligncenter" width="474"]
Lampa - kolekcja Glamour
Lampa - kolekcja Glamour[/caption] Pielęgnacja żyrandoli   Oświetlenie wykonane z kryształów jest podatne na kurzenie się. Niewłaściwe metody czyszczenia i pielęgnacji przyczyniają się do zmatowienia delikatnych materiałów. W efekcie żyrandol nie prezentuje się równie zachwycająco, jak w początkowym okresie stosowania. Elementy wykonane z kryształów i szkła warto przecierać bawełnianą szmatką delikatnie zwilżoną alkoholem. Podczas czyszczenia należy poświęcić chwilę na wypolerowanie poszczególnych detali, aby nabrały one naturalnego połysku. Metalowe elementy będą mniej podatne na matowienie, jeżeli po wyczyszczeniu zostaną wypolerowane za pomocą szmatki nasączonej odrobiną łagodnego roztworu octu.

Menu

Konto