Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Kolor szmaragdowy w aranżacji wnętrz – jak wprowadzić blask i głębię do przestrzeni z meblami

Dodany dnia2023-09-19

Kolor szmaragdowy w aranżacji wnętrz – jak wprowadzić blask i głębię do przestrzeni z meblami

Odpowiednie wykończenie wnętrza to niezwykle istotna sprawa. Kolor szmaragdowy wraca ostatnio do mody, w związku z czym coraz więcej klientów się na niego decyduje.

Wybierając kolor do wnętrza, wiele osób kieruje się tym, na co jest aktualnie moda. Kolor szmaragdowy, choć przez wiele lat był zapomniany, wraca do mody i wszystko wskazuje na to, że podbije różne wnętrza. Jednak czy faktycznie warto się na niego decydować? Jakie jeszcze kolory warto do niego dobrać? W tym tekście pomagamy podjąć decyzję.

Kolor szmaragdowy, czyli jaki?

Przed podjęciem decyzji warto dokładnie określić, jak kolor szmaragdowy wygląda. Najłatwiej będzie wyjaśnić to poprzez pochodzenie nazwy tego koloru. Został on nazwany po kamieniu szlachetnym, który wyróżnia się wyrazistym, zielonym kolorem. Przez wiele lat szmaragd był obiektem pożądania, który kojarzył się przede wszystkim z luksusem i prestiżem. Często wykorzystywano go jako ozdobę w różnego rodzaju biżuterii, a także jako wykończenie dekoracji i ozdób.

Obecnie, kolor szmaragdowy coraz częściej wykorzystuje się do wykańczania ścian w mieszkaniach. Wyróżnia się on przede wszystkim bogatą barwą. Szmaragd jest najczęściej określany jako ciemnozielony kolor, wymieszany z delikatną zawartością niebieskiego koloru. Dzięki temu nabiera ciekawego charakteru i pasuje do wielu wnętrz. Istnieje jednak kilka odcieni koloru szmaragdowego, które różnią się przede wszystkim jasnością i zawartością dodatkowego niebieskiego koloru.

Kolor szmaragdowyPołączenie szmaragdu z innymi kolorami – z czym łączyć kolor szmaragdowy

Wiele osób zastanawia się jednak, z czym łączyć kolor szmaragdowy. Warto tutaj pomyśleć o innych klasycznych królewskich kolorach. Przede wszystkim dobrym pomysłem może być kolor biały, a także złoty czy brązowy. To właśnie takie kombinacje kolorystyczne są najczęściej spotykane z kolorem szmaragdowym. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ całość prezentuje się po prostu dobrze. Coraz popularniejszy kolor pasuje także do wielu wnętrz, dzięki czemu jest uniwersalnym wyborem.

Jeśli planujemy urządzić nasze wnętrze w kolorze szmaragdowym, możemy wybrać zarówno styl nowoczesny, jak i minimalizm czy glamour. W takim wypadku warto go jednak czymś uzupełnić. Może być to zarówno kolor mocno kontrastowy, na przykład biały, jak i bardziej uzupełniający. Tym drugim może być złoty lub brązowy, które również kojarzą się z prestiżem lub przepychem, a jednocześnie takie połączenie prezentuje się po prostu dobrze w niemal każdym wnętrzu.

Akcesoria i dodatki w kolorze szmaragdowym

Szmaragdowy kolor ścian nie oznacza również, że musimy iść na kompromisy. Dzięki swojej uniwersalności można przy nim zastosować wiele różnych dodatków. Najbardziej popularnymi są oczywiście różnego rodzaju lustra, a także komody. W przypadku tych pierwszych, warto, aby posiadały ozdobne ramy, najlepiej w kolorze złotym lub srebrnym. Świetnie uzupełni to kolorystykę szmaragdowych ścian. Brązowe komody również będą znakomitym uzupełnieniem wnętrza wykończonego w ciemnozielonym kolorze. Jednocześnie dodają one praktyczności pomieszczeniu.

Warto również pamiętać, że dodatkami mogą być również pełnoprawne meble. Fotele czy kanapy powinny znaleźć się w pokoju wykończonym szmaragdowym kolorem. Warto, aby były one wykończone w barwach pasujących do zielonych ścian, o czym wspomniano już wcześniej. Jednocześnie należy pamiętać, że szmaragdowe wykończenie często jest wykorzystywane w stylach minimalistycznych. W takim przypadku warto nie przesadzić z wyposażeniem pokoju i nie umieszczać w nim zbyt wielu elementów, które go niepotrzebnie wypełnią i zabiorą miejsce.

Przykłady udanych aranżacji ze szmaragdem – inspirujące realizacje

Style, które pasują do szmaragdowego wykończenia ścian, bywają najróżniejsze. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu planujemy urządzić cały dom. Jeśli nie chcemy malować wszystkich pomieszczeń w tej samej barwie, warto przynajmniej w części z nich wypróbować szmaragdowy kolor ścian. Udane aranżacje w połączeniu z zielonym kolorem ścian nie należą do mniejszości, warto więc przejrzeć różne strony internetowe, które pokazują, w jaki sposób inni urządzili swoje wnętrza. Większość z nich stanowi znakomitą inspirację.

Dla wielu osób inspiracją mogą być również staromodne wnętrza. Pałace często posiadały wiele elementów wykonanych właśnie w takim kolorze. Oczywiście przeniesienie ich do ograniczonych przestrzeni może być trudne i niezwykle drogie, jednak inspiracja może nadejść nawet z takiej strony. Warto więc przejrzeć wnętrza różnych zamków, a także najbardziej luksusowych pałaców. Wiele połączeń kolorystycznych da się zrealizować znacznie taniej, a końcowo mogą one wyglądać naprawdę znakomicie i podobnie. Dzięki temu nie tylko znacznie oszczędzimy, ale także sprawimy, że wnętrze naszego domu będzie się świetnie prezentować.

Szmaragdowy kolor ścian a meble – jakie meble pasują do odcieni szmaragdu

Wiele osób zastanawia się również, z czym łączyć kolor szmaragdowy. Bez wątpienia jest to ważne zagadnienie, ponieważ udane dobranie mebli do tak odważnego koloru stanowi o jego powodzeniu. Jeśli nie uda nam się znaleźć odpowiedniego umeblowania, nasze wnętrze może wyglądać po prostu źle, a tego każdy zdecydowanie chce uniknąć. W związku z tym warto podejść do tematu na spokojnie. Dzięki temu będziemy w stanie na chłodno wybrać wszystkie niezbędne elementy wnętrza, a także dobrać je do szmaragdowego koloru ścian.

Do szmaragdowych wnętrz pasują przede wszystkim bardziej masywne i duże meble. Są to przede wszystkim komody, a także kanapy. Jednocześnie dobrze, aby dane przedmioty były wykonane w odpowiedniej jakości i choć nieco ozdobione. Dzięki temu lepiej uzupełnią się z tego typu wnętrzem. Wszystko zależy również od tego, czy dane pomieszczenie jest duże, czy raczej małe. Nie warto go przepełniać, aby łatwiej móc zachwycać się zielonym kolorem, a także zachować przestronność. Dobrym uzupełnieniem takiego wnętrza jest również tkanina dekoracyjna.

Meble szmaragdowe w różnych funkcjach – od salonu po sypialnię

Szmaragdowe mogą być nie tylko ściany, ale także meble. Najpopularniejszymi przedmiotami wykonanymi w tym kolorze są przede wszystkim krzesła, a właściwie ich siedzisko, a także kanapy i fotele. Szmaragdowy kolor w salonie nie musi więc oznaczać jedynie ścian, które są oczywiście najpopularniejsze właśnie w tym kolorze. W przypadku salonu wiele osób decyduje się na szmaragdowe kanapy, które odpowiednio wykonane i ozdobione, mogą być wizytówką całego domu, a także cieszyć oko, dzięki czemu docenią je wszyscy miłośnicy przepychu.

W przypadku sypialni, częstym wyborem są akcenty kolorystyczne łóżka i komody wykonane w kolorze szmaragdowym. Mogą być to małe elementy ozdobne, jednak coraz częściej w takiej barwie wykonuje się również całe ramy czy elementy drewniane. Wszystko prezentuje się niezwykle dobrze, jednak warto pamiętać, aby odpowiednio udekorować również inne elementy w środku. Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki kolor pasuje do zielonego. W przypadku łazienek często w kolorze szmaragdowym wykonuje się z kolei ramy lustra, a także mniejsze szafki, które mogą być świetnym elementem wyróżniającym.

Menu

Konto