Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jakie kieliszki do wina wybrać?

Dodany dnia2023-01-23

Jakie kieliszki do wina wybrać?

Jakie kieliszki do wina czerwonego, jakie zaś do białego należy wybrać? Poniżej krótkie zestawienie, jeśli chodzi o podstawowe rodzaje kieliszków wykorzystywanych podczas przyjęć.

Szklana zastawa stołowa jest idealnym wyborem na każdy wieczór. Niezależnie od tego, czy szuka się klasycznej zastawy stołowej, czy czegoś bardziej nowoczesnego, opcji do wyboru jest wiele. Rodzaj kieliszków warto dobrać do typu spożywanego trunku oraz do okazji. Jakie kieliszki do jakiego wina należy kupić?

Jakie kieliszki do wina możemy kupić?

Jeśli chodzi o zakup kieliszków do wina, do wyboru jest wiele rodzajów, zróżnicowanych pod kątem pojemności i wzorów. Kieliszki do wina czerwonego są zazwyczaj większe niż do wina białego i mają szerszą czaszę, która pozwala winu oddychać. Kieliszki do białego wina są często mniejsze i mają węższą czaszę, aby zachować niską temperaturę wina. Kieliszki do wina musującego są wysokie i smukłe, aby zatrzymać bąbelki w środku. Istnieje też wiele specjalistycznych kieliszków do konkretnych rodzajów wina, takich jak Porto, Sherry i Champagne. Pojemność kieliszka również może być różna – od małych po duże kieliszki. Jeśli chodzi o wygląd, do wyboru jest wiele materiałów, takich jak kryształ, szkło, a nawet plastik. Istnieje też wiele opcji dekoracyjnych, od prostych po bardzo ozdobne. Przy tak dużym wyborze łatwo jest znaleźć idealny kieliszek do wina, który spełni konkretne oczekiwania. Nie ma to jak pyszna lampka wina w weekendowy wieczór!

Kieliszki do wina

Jakie kieliszki do czerwonego wina są odpowiednie?

Przy wyborze kieliszków do czerwonego wina należy wziąć pod uwagę dwa ważne czynniki: pojemność i kolor. Pojemność kieliszka powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić napój i pozwolić na koncentrowanie się zapachu. Kolor natomiast powinien być ciemny, aby podkreślić barwę alkoholu. Czerwone wina zazwyczaj wymagają kieliszków o większej pojemności niż inne, ponieważ tak zwane ciało (body) wina wymaga więcej miejsca do oddychania. Należy szukać kieliszków z głęboką czaszą i szerokim brzegiem, ponieważ pomoże to napowietrzyć wino i wydobyć jego pełny smak. Odpowiedni kieliszek do czerwonego wina powinien wydobyć z niego to, co najlepsze i sprawić, że picie będzie jeszcze przyjemniejsze.

Jakie kieliszki do białego wina wybrać?

Jakie kieliszki do białego wina należy kupić? Wiele osób się nad tym zastanawia. Wybierając kieliszki do białego wina, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszym z nich jest kolor, ponieważ barwa kieliszka może wpływać na odbiór wina. Najpopularniejszym wyborem są kieliszki bezbarwne, ponieważ pozwalają dostrzec kolor alkoholu. Niektórzy jednak wolą kolorowe kieliszki, na przykład niebieskie lub zielone, które uatrakcyjniają wygląd. Rozmiar jest również ważnym czynnikiem przy wyborze kieliszków do białego wina. Podaje się je w mniejszych kieliszkach niż wina czerwone. Ważny jest też kształt naczynia. Kieliszki do białego wina są dostępne w różnych kształtach, takich jak tulipan czy flet. Dostępne są też kieliszki bez nóżki, które technicznie rzecz biorąc są szklankami.

Kieliszki do wina musującego

Kieliszki do szampana czy też do wina musującego są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę – wysoką, wąską czaszę, która pomaga zachować bąbelki i zapobiec ich zbyt szybkiemu rozpraszaniu. Wysoki kieliszek pomaga utrzymać bąbelki w górnej części naczynia. Długa nóżka ułatwia utrzymać ciepło dłoni z dala od schłodzonego wina musującego. Kieliszki do prosecco różnią się wielkością i kształtem, ale wszystkie zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć przyjemność picia wina musującego.

Inne rodzaje kieliszków

Kieliszki do wina są do kupienia w rozmaitych kształtach, wielkościach i rozmiarach, od tradycyjnego kieliszka z nóżką w kształcie tulipana po nowoczesny kieliszek bez nóżki. Ale dla tych, którzy szukają czegoś bardziej niezwykłego, istnieje wiele unikalnych produktów, które oferują inne podejście do tradycyjnego wzornictwa. Od kieliszków w kształcie zwierząt po te o skomplikowanych i niezwykłych wzorach dodają odrobiny fantazji do każdego wydarzenia. Jednym z najpopularniejszych jest kieliszek w kształcie ryby, który ma bulwiastą czaszę i długą, zakrzywioną nóżkę. Inny to kieliszek w formie łezki, który ma szeroką czaszę i cienką, zwężającą się nóżkę. Są też kieliszki w kształcie zwierząt, na przykład w kształcie sowy, który ma szeroką czaszę i długą, zakrzywioną nóżkę. Niezależnie od tego, jaki rodzaj naczynia się wybierze, wyjątkowe wzory z pewnością dodają szczególnego uroku każdemu przyjęciu.

Nie zapominajmy, że oprócz kieliszków warto też zainwestować w stojak lub wieszak na wino

Menu

Konto