Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jakie garnki są najzdrowsze? Sprawdzamy, w jakich garnkach gotować!

Dodany dnia2023-05-23

Jakie garnki są najzdrowsze? Sprawdzamy, w jakich garnkach gotować!

Jakie garnki są najzdrowsze i pozwolą Ci przyrządzić dobry posiłek bez negatywnego wpływu na zdrowie? Przekonaj się!

Gotowanie jest nieodłączną częścią życia większości ludzi. Przygotowujemy posiłki dla siebie, dla rodziny i dla przyjaciół. Jedzenie jest międzynarodowym językiem miłości, który rozumie każdy. Jednak do przygotowania ciepłego posiłku będzie Ci potrzebny komplet garnków. Razem z szynkowarem, rondlami, patelniami, brytfannami, gęsiarkami i wokiem tworzą zgrany zestaw, który zapewnia nieskończone możliwości. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że te akcesoria do gotowania mają wpływ na zdrowie. Podstawowe wyposażenie kuchni warto wybierać z głową, aby cieszyć się najlepszymi garnkami i ich zaletami. Najtańsze produkty mogą wydawać się dobrą okazją na oszczędzanie pieniędzy, jednak w kwestii zdrowia lepiej zainwestować w dobrą jakość i bezpieczeństwo. Jakie garnki są najzdrowsze?

Zdrowe garnki

Dlaczego wybór garnków jest ważny dla Twojego zdrowia

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem jednego z dobrych zestawów garnków, powinieneś zwrócić uwagę zarówno na wytrzymałość wymarzonego kompletu, jak i wpływ na Twoje zdrowie. Niektóre rodzaje garnków i garneczków zostały wykonane z użyciem szkodliwych dla ludzi substancji, takich jak kadm lub ołów. Komplety garnków, które wybierasz do codziennego gotowania w kuchni, powinny być wyposażone w specjalny certyfikat bezpieczeństwa. Dobre garnki na gaz czy indukcję nie powinny reagować z żywnością.

Przez wiele lat użytkowania szkodliwych garnków możesz nabawić się pewnych chorób, takich jak Alzheimer. Przedostawanie się niebezpiecznych pierwiastków do pożywienia, a następnie do organizmu, obniża standardową odporność i negatywnie wpłynie na Twoje samopoczucie. Szczególnie niechlubną opinią mogą poszczycić się garnki aluminiowe, które podczas codziennego gotowania uwalniają do pożywienia niepożądane związki chemiczne mające wpływ na wiele aspektów zdrowotnych.

Garnki ceramiczne - czy są dobrym wyborem?

Ceramika jest wspaniałym materiałem wykorzystywanym do produkcji wielu typu naczyń, w tym garnków na indukcję. Garnki ceramiczne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wiele zalet. Możemy zaliczyć do nich uniwersalność, wytrzymałość i właściwości nieprzywierające. Garnki emaliowane są bezpieczne dla zdrowia człowieka. Dzieje się tak przez ochronną warstwę zabezpieczającą, która stanowi wytrzymałą barierę między przygotowywanym posiłkiem i garnkiem. Co więcej, jeśli chodzi o ceramiczne garnki, zestaw tego typu produktów wystarczy nam na wiele długich lat użytkowania. Dostępność wielu wariantów stylistycznych i kolorystycznych sprawia, że z łatwością dopasujesz je do aranżacji w kuchni. Również ceramiczne czajniki na gaz spełniają swoje zadanie w bardzo efektywny sposób.

Garnki z żeliwa - dlaczego są tak popularne

Garnki żeliwne są jednym z najpopularniejszych wyborów, jeśli chodzi o wykorzystywane w kuchni gadżety. Mają naprawdę wiele zalet, spośród których możemy wyróżnić dużą wytrzymałość i uniwersalność. Garnki z żeliwa świetnie radzą sobie nawet w bardzo wysokiej temperaturze. Ponadto poradzą sobie także w roli garnków do indukcji. Lista pozytywnych cech jest naprawdę długa, jednak skupmy się na ich wpływie na ludzkie zdrowie. Garnki żeliwne są całkowicie bezpieczne i nie wykazują skłonności do uwalniania szkodliwych substancji podczas gotowania. Nie reagują z przygotowywaną żywnością nawet w przypadku potraw o kwaśnym odczynie. To wszystko sprawia, że żeliwne garnki nieustannie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników kuchni.

Czy garnki ze stali nierdzewnej są zdrowe

Największa rozpoznawalność i zaufanie przypada jednak garnkom ze stali nierdzewnej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ten typ przyborów kuchennych sprawdza się znakomicie w wielu sytuacjach. Stalowe garnki z odpinaną rączką są wielofunkcyjne, wytrzymałe i odporne na działanie wielu czynników. Ponadto są niewrażliwe na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję, co przekłada się na ich słynną długowieczność.

Co więcej, idealnie sprawdzą się również jako garnki do gotowania na parze. Najwyższą jakością wykonania mogą pochwalić się garnki 18/10, czyli te składające się z 18% chromu oraz 10% niklu. Wydają się być produktami idealnymi, ale czy naprawdę tak jest? Zanim wybierzesz się do sklepu lub zamówisz komplet garnków z internetu, zanotuj kilka ważnych faktów. Niestety, ale przez obecny w składzie nikiel garnki ze stali szlachetnej nie nadają się dla alergików. Warto także dodać, że mogą wchodzić w reakcję z niektórymi produktami, a przechowywane w nich przez kilka dni posiłki nabiorą metalicznego posmaku.

Czy inne garnki są bezpieczne dla zdrowia?

Producenci nieustannie prowadzą batalię i starają się stworzyć zróżnicowane produkty wysokiej jakości, które spełnią oczekiwania i potrzeby jak największej grupy odbiorców. Dzięki temu możesz cieszyć się również innymi rodzajami garnków, takimi jak garnki szklane, garnki marmurowe czy garnki miedziane. Największym zaufaniem obdarzone są artykuły do gotowania wykonane ze szkła. Szkło jest pozbawione szkodliwych substancji i idealnie nadaje się dla alergików, dzieci i osób starszych.

Garnki miedziane są bardzo użyteczne, jednak podczas łączenia ich z pewnymi produktami należy zachować ostrożność ze względu na możliwość zajścia reakcji chemicznej. Zatrucie miedzią może wywołać wiele nieprzyjemnych konsekwencji, do których zalicza się nawet zapalenie jelita. Z tego powodu zaleca się zakup garnków miedzianych, które pokryte są specjalną powłoką ochronną, na przykład stalą nierdzewną. W przypadku garnków marmurowych nie musisz obawiać się o swoje zdrowie. Są wytrzymałe, nie przywierają i nie zwierają szkodliwych związków chemicznych.

Jakie garnki są najlepsze dla Twojego zdrowia

Wiesz już, czym charakteryzują się poszczególne typy garnków i jakie są niepożądane efekty wynikające z użytkowania ich. Jeśli chcesz mieć całkowitą pewność co do bezpieczeństwa używanych przez Ciebie garnków, wybierz te o powłoce ceramicznej lub wykonane ze szkła. Brak zawartych w nich szkodliwych substancji sprawia, że nie wywołają żadnych niepożądanych efektów. Co więcej, są stosunkowo tanie. Dobrym wyborem są także różnego rodzaju garnki wyposażone w warstwę ochronną. Pamiętaj, aby dobrać do nich bezpieczne i wygodne pokrywki.

Menu

Konto