Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jaki materac do spania na kręgosłup wybrać? Wybieramy materac zdrowy dla kręgosłupa

Dodany dnia2023-03-22

Jaki materac do spania na kręgosłup wybrać? Wybieramy materac zdrowy dla kręgosłupa

Jaki materac do spania na kręgosłup? Rozwiązania hybrydowe, piankowe, ortopedyczne, a może lateksowe? Po przeczytaniu naszego poradnika będziesz to wiedział!

Materac jest integralną częścią sypialni, a jego jakość ma znaczący wpływ na zdrowie kręgosłupa. Dobry materac powinien zapewniać odpowiednie podparcie dla szyi, pleców i bioder, pomagając utrzymać kręgosłup w jego naturalnej pozycji. Zbyt miękki lub zbyt twardy materac mogą nasilać nieprzyjemne dolegliwości. Ważne, by wymieniać materac co około 10 lat, ponieważ stary nie zapewnia odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa.

Materac zdrowy dla kręgosłupa

Jakie są najważniejsze cechy materacy ortopedycznych?

Materace ortopedyczne zapewniają wsparcie i komfort osobom cierpiącym na bóle pleców i stawów. Dwie najważniejsze cechy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca ortopedycznego to stopień twardości i odciążenie pleców. Stopień twardości określa, jak duże wsparcie zapewni materac, zaś odciążenie pomaga zmniejszyć nacisk na ciało podczas snu. Materac o wyższym stopniu twardości jest idealny dla osób cierpiących na bóle pleców, natomiast bardziej miękki jest lepszy dla użytkowników narzekających na bóle stawów. Aby zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia podczas snu, ważne jest znalezienie materaca o odpowiednim stopniu twardości i odciążenia.

Dlaczego materace ortopedyczne są odpowiednie dla osób z problemami kręgosłupa?

Osoby mające problemy z kręgosłupem muszą uważnie dobierać materace do sypialni. Dobrym wyborem mogą się okazać materace ortopedyczne. Wysokiej klasy modele gwarantują niezbędne wsparcie i komfort osobom cierpiącym na ból. Zapewniają dość twardą, ale wygodną powierzchnię, która wspiera kręgosłup i zmniejsza nacisk ciężaru ciała na plecy. Odpowiedni materac ortopedyczny sprawia, że pacjenci z silnymi dolegliwościami bólowymi czy po operacjach kręgosłupa będą mogły spać spokojnie, a po przebudzeniu poczują się wypoczęci.

Materace piankowe - dlaczego są tak popularne i jakie są ich zalety?

Materace piankowe stają się coraz powszechniejsze – ze względu na ich zdolność dopasowywania się do ciała oraz komfort. Są wykonane z różnych materiałów, takich jak pianka memory, lateks i pianka poliuretanowa. Wszystko zależy od typu i konstrukcji produktu. Materace z pianką Visco charakteryzują się niezwykłymi właściwościami. Pianka Visco nagrzewa się pod wpływem kontaktu z ciałem użytkownika, a następnie wręcz plastycznie formuje zgodnie z naturalnymi krzywiznami kręgosłupa. Powoduje to mniejszy nacisk na ramiona czy biodra oraz ograniczenie napięcia mięśniowego podczas snu. Cechy te czynią go odpowiednim wyborem dla osób potrzebujących dobrego wsparcia na wszystkich odcinkach kręgosłupa. Z kolei materace z pianką lateksową cechuje elastyczność i wytrzymałość, które zawdzięczają zastosowaniu mleczka kauczukowego oraz lateksu. Natomiast materace z pianką żelową charakteryzuje dobra termoregulacja oraz wysoki poziom sprężystości.

Materace hybrydowe - co je wyróżnia i dla kogo są najlepsze?

Materace hybrydowe są połączeniem materacy sprężynowych i piankowych. Są doskonałym wyborem dla osób poszukujących komfortu. Element sprężynowy zapewnia optymalne podparcie ciała i ograniczenie nacisku na różne strefy kręgosłupa. Z kolei warstwa pianki gwarantuje lepszą amortyzację. Takie połączenie pomaga w prawidłowym ułożeniu kręgosłupa. Materac lepiej podtrzymuje ciało i redukuje punkty nacisku. Materace hybrydowe są idealne dla użytkowników, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia dla pleców i stawów. Są też świetnym rozwiązaniem dla par, które mają różne preferencje dotyczące snu – materiały dostosowują się do potrzeb obu śpiących osób.

Materace lateksowe - dlaczego warto postawić na ten rodzaj materaca i jakie ma cechy?

Materace lateksowe to idealny wybór dla wszystkich śpiochów. Produkuje się je z naturalnego lateksu, materiału znanego ze swoich właściwości antyalergicznych. To sprawia, że są doskonałym wyborem dla osób cierpiących na alergię lub astmę oraz inne choroby układu oddechowego. Materace lateksowe są bardzo wygodne, zapewniają wysoki poziom podparcia i odciążenia ciała. Są też niezwykle trwałe i mogą służyć przez wiele lat – bez konieczności wymiany na nowe. Ciekawym rozwiązaniem może być między innymi materace z systemem podwójnej strefy twardości czy materace dwustronne, które mają zarówno miękką, jak i twardszą stronę.

Materace termoelastyczne - jak działają i dlaczego są polecane dla osób z problemami kręgosłupa?

Materace termoelastyczne są chętnie wybierane przez pacjentów cierpiących na problemy z kręgosłupem. Ten rodzaj materaca zapewnia zmienny poziom twardości, który można dostosować do indywidualnych potrzeb. Działanie polega na zastosowaniu kombinacji pianki i komór powietrznych, które można nadmuchać lub opróżnić, aby uzyskać pożądany poziom twardości powierzchni spania. Komory powietrzne są wypełnione specjalnym żelem, który reaguje na temperaturę ciała użytkownika, dzięki czemu materac dopasowuje się do kształtu ciała śpiącego i zapewnia mu odpowiednie podparcie. Zmienna twardość materacy termoelastycznych czyni z nich produkty odpowiednie dla osób z problemami z kręgosłupem. W ten sposób można zredukować punkty nacisku powodujące ból i dyskomfort. Materac jest też oddychający, co pozwala na lepszą cyrkulację powietrza i regulację temperatury.

Materace kieszeniowe - co je wyróżnia i dla kogo są najlepsze?

Materace kieszeniowe to doskonały wybór dla osób, które potrzebują stabilnego podparcia podczas snu. W materacach tych zastosowano indywidualne sprężyny kieszeniowe. Każda sprężyna jest niezależnie owinięta w materiałowy woreczek, co oznacza, że może poruszać się niezależnie od sąsiadujących z nią elementów. Dzięki temu materac gwarantuje równomierne podparcie pleców. Sprężyny kieszeniowe pomagają też ograniczyć przenoszenie ruchu. Jeżeli jedna osoba się poruszy, nie będzie to przeszkadzać drugiej. Konstrukcja jest stabilna i wytrzymała. Nie dziwi zatem fakt, że materace kieszeniowe znajdują zastosowanie w obiektach hotelowych, pensjonatach, mieszkaniach na wynajem, ale też w prywatnych domach. Tego typu rozwiązania są idealne dla par, które mogą cieszyć się wygodnym i niezakłóconym snem. Materace kieszeniowe są zazwyczaj bardziej trwałe niż inne rodzaje produktów, co jest ważne dla kupujących.

Jak dobrać odpowiedni materac dla siebie i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając odpowiedni dla siebie materac na łóżko do sypialni, należy wziąć pod uwagę swój wzrost, wagę i pożądany stopień miękkości. Osoby o wadze powyżej 100 kg powinny sięgać po twarde materace, które gwarantują im odpowiedni poziom podparcia pleców. Zbyt miękki materac może sprawić, że ciało będzie się zbytnio zapadać i obciążać kręgosłup. Z kolei osoby lżejsze mogą wybrać materac na łóżko bardziej miękki. Dobrze jest też określić, w jakiej pozycji śpi się najczęściej. Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę na materiały, z których jest wykonany. Wysokiej jakości wyroby są zazwyczaj wyprodukowane z takich materiałów jak: pianka memory, lateks, kokos czy sprężyny. Każdy rodzaj wypełnienia zapewnia inny poziom wsparcia i komfortu, dlatego najlepiej sprawdzić, który rodzaj jest najlepszy w przypadku danego użytkownika. Należy przetestować materac przed zakupem, aby dopasować go do swoich indywidualnych preferencji. Można to zrobić, kładąc się na materacu w sklepie lub zamawiając materac online z okresem próbnym i opcją szybkiego zwrotu – w razie, gdyby nie sprostał oczekiwaniom. Pomoże to ustalić, czy dany typ jest odpowiedni.

Menu

Konto