Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak zrobić półkę na ścianę: prosty poradnik

Dodany dnia2023-03-10

Jak zrobić półkę na ścianę: prosty poradnik

Jak zrobić półkę na ścianę? Elegancka półka z drewna, a może minimalistyczna półka ze szkła – które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twoim domu?

Własnoręcznie wykonana półka na ścianę stanowi ciekawy sposób na udekorowanie domowej przestrzeni. Kreatywna półka to również metoda na zaoszczędzenie miejsca i dodanie unikalnego akcentu do każdego pomieszczenia – salonu, sypialni czy przedpokoju. Dzięki samodzielnie wykonanej półce ściennej można idealnie dobrać jej rozmiar, kształt i wzór. Wówczas półki dekoracyjne będą najlepiej wpisywać się w daną przestrzeń. Możliwości jest bardzo wiele, a tym, co ogranicza jest jedynie wyobraźnia danego twórcy. Dzięki własnoręcznie wykonanej półce ściennej można urozmaicić domową przestrzeń, ale też wyrazić swoją kreatywność.

Własnoręcznie wykonana półka na ścianę

Dlaczego warto samodzielnie zrobić półkę na ścianę?

Samodzielne wykonanie mebla - półki ściennej to możliwość dania upustu swojej pomysłowości. Wykonując ją samodzielnie, ma się pełną swobodę wyboru materiałów i możliwości projektowych, które najlepiej odpowiadają potrzebom danego użytkownika. Mając odpowiednie materiały i narzędzia, można bez większych problemów stworzyć niepowtarzalne, ale też zupełnie proste półki. Do tego typu projektów można z powodzeniem wykorzystać materiały, które ma się pod ręką, takie jak drewno, metal czy plastik. Należy jednak pamiętać o zachowaniu wysokiego poziomu estetycznego i staranności podczas jej tworzenia. Półki wiszące powinny być w końcu nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczne. Samodzielne wykonanie półki wiszącej to nie tylko tańsza opcja uporządkowania drobiazgów, ale także duma z własnoręcznej pracy i włożonego w nią trudu.

Jakie narzędzia będą potrzebne do wykonania półki?

Do wykonania półki potrzeba podstawowych narzędzi i akcesoriów, w tym wiertarki, śrub czy drewna. Jeśli półka ma być dodatkowo zdobiona, przydać się może lakierobejca lub farba do drewna oraz pędzel i papier ścierny. DIY półka będzie wymagała również zastosowania poziomicy, piły i taśmy mierniczej lub dalmierza laserowego, aby móc dokładnie zmierzyć i przyciąć drewno do pożądanego rozmiaru. Mając wszystkie niezbędne narzędzia, można bez większych trudności wykonać piękną półkę. Mnóstwo fachowych porad i szczegółowych zdjęć dotyczących tego, jak zrobić półkę krok po kroku można znaleźć w Internecie.

Jak wybrać miejsce na półkę?

Przy wyborze miejsca na zawieszenie półki ważne jest określenie, co będzie się na niej znajdować. Jeśli ma ona głównie przeznaczenie dekoracyjne, można pokusić się o jej powieszenie tuż nad telewizorem. W salonie będzie elementem służącym do wyeksponowania pamiątek przywiezionych z wakacji, roślin doniczkowych czy ramek ze zdjęciami bliskich. W przypadku półki z palet, która ma głównie przeznaczenie funkcjonalne, dobrą opcją będzie zawieszenie jej w domowym biurze, w warsztacie czy w garażu. Jeśli chce się na niej przechowywać cięższe przedmioty, należy zadbać o jakość zamocowania półki do ściany. Najlepiej już na etapie gromadzenia materiałów i sprzętów określić rozmiar i kształt przechowywanych przedmiotów oraz ich ciężar. Nie bez znaczenia jest też wysokość i szerokość przedmiotów – muszą mieścić się na półce. Jeśli chodzi o układanie przedmiotów, można pogrupować je według wielkości i kształtu. Innym kluczem może być kolorystyka lub motyw. W ten sposób łatwo stworzyć schludny i zorganizowany sposób przechowywania. Aby przedmioty, takie jak na przykład książki, się nie przewracały, warto sięgnąć po podpórki. Ustawione na końcach półki będą stanowić praktyczne ograniczniki.

Z czego zrobić półkę na ścianę?

Półki ścienne to świetny sposób na stworzenie dodatkowego, dość kompaktowego miejsca do przechowywania. Pokój dziecięcy, kuchnia, salon, sypialnia, łazienka, warsztat – sprawdzą się one w bardzo wielu pomieszczeniach domu. Decydując, z czego zrobić półkę ścienną, należy uwzględnić rodzaj, gabaryt i wagę przechowywanych przedmiotów. Ważna jest także estetyka, sposób obróbki i wykończenia powierzchni oraz dopasowanie go do stylistyki wnętrza. Jednym z najpopularniejszych materiałów na meble jest drewno. Wynika to z kilku powodów. Drewno jest łatwe w obróbce, dostępne w różnych szerokościach i odmianach, ale też wytrzymałe, trwałe i stylowe. Inne rozwiązania, takie jak metalowe półki, mogą być trudne do wykonania w domowym zaciszu, gdyż wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu do cięcia metalu.

Produkty powiązane

Menu

Konto