Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak zabezpieczyć narożniki ścian w przedpokoju przed uszkodzeniami?

Dodany dnia2023-03-22

Jak zabezpieczyć narożniki ścian w przedpokoju przed uszkodzeniami?

Jak zabezpieczyć narożniki ścian w przedpokoju? Istnieje co najmniej kilka metod, które opisaliśmy w poniższym artykule. Miłej lektury.

Narożniki korytarzy są jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenia miejsc w domu. W miejscach tych biegają dzieci, często się chodzi i nosi różne przedmioty, dlatego są one podatne na utłuczenia czy pęknięcia. Narożniki ścienne mogą również łatwo ulec otarciom, zadrapaniom i wyszczerbieniom. Są podatne na uszkodzenia spowodowane przez meble czy zwierzęta domowe. Aby zapobiec uszkodzeniom narożników w korytarzu, należy podjąć kroki w celu ich ochrony. Można do tego wykorzystać osłony narożników, które są dostępne w wielu różnych materiałach i rozmiarach, aby zapewnić barierę między ścianą a wszelkimi przedmiotami, które mogą się z nią stykać. Ponadto należy trzymać meble z dala od narożników, aby zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia. Przydatnym elementem minimalizującym ryzyko uszkodzenia tej powierzchni ściany jest dobre oświetlenie przedpokoju.

Narożniki ścian w przedpokoju

Dlaczego warto zabezpieczyć narożniki ścian w przedpokoju

Ważne jest zabezpieczenie rogów ścian w korytarzu, aby uniknąć otarć i innych uszkodzeń, które będą trudne w naprawie. Kiedy rogi ścian nie są zabezpieczone, mogą łatwo ulec pęknięciu czy wyszczerbieniu przez przechodzące osoby. Prowadzi to do konieczności częstszego malowania i napraw, które są czasochłonne i kosztowne. Dzięki zabezpieczeniu rogów ścian prawdopodobieństwo ich uszkodzenia jest znacznie mniejsze, co oznacza rzadsze malowanie i prace konserwacyjne.

Narożniki ścienne - jakie materiały najlepiej chronią ściany?

Na rynku istnieje szereg rozwiązań, dzięki którym można wzmocnić narożniki ścian, ze swej natury wyjątkowo podatne na uszkodzenia. Poniżej krótkie ich omówienie.

Taśmy zabezpieczające - jak je stosować na narożnikach ścian

W przypadku prac z zastosowaniem płyt kartonowo-gipsowych warto pomyśleć o rozwiązaniu jakim jest ochrona ścian w postaci taśmy narożnikowej z wkładką metalową. Pozwala ona zwiększyć odporność na uszkodzenia mechaniczne ścian wewnątrz budynku. Taśmy zabezpieczające znajdują zastosowanie zarówno na parterze, jak i na poddaszu. W tym drugim przypadku stosuje się ją do wykonania połączenia pomiędzy płytą G-K a ścianą kolankową.

Kątowniki ochronne - czy to dobry wybór na zabezpieczenie narożników

Kątowniki ochronne to świetny wybór do zabezpieczania narożników ścian, ponieważ zapewniają dodatkową warstwę ochrony przed potencjalnymi uszkodzeniami. Zaprojektowano je w taki sposób, by pasowały do rogów ściany i stanowiły mocniejszą, bardziej wytrzymałą barierę niż tradycyjne metody zabezpieczania narożników. Mogą być stosowane do ochrony przed uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniami, zadrapaniami i zużyciem, a także do zapewnienia bardziej estetycznego wyglądu. Kątowniki ochronne są dostępne w różnych rozmiarach, materiałach i kolorach, więc można je dopasować do stylistyki korytarza. Są też łatwe w montażu i demontażu, co czyni je doskonałym wyborem dla każdego właściciela domu.

Plastikowe nakładki - jakie są ich zalety i wady

Narożniki kątowe dostępne na rynku mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najpopularniejszych zalicza się: aluminium, stal kwasoodporna, stal nierdzewna, ale też różnego typu tworzywa sztuczne (guma, PVC). Plastikowe nakłądki mają na swojej powierzchni specjalnie ukształtowaną fakturę, która pozwala skutecznie chronić narożniki ścian przed uszkodzeniami, np. wynikającymi z uderzeń drzwiami czy meblami.

Przeciwuderzeniowe naklejki - czy warto je stosować w przedpokoju

W sklepach można nabyć również przeciwuderzeniowe naklejki. Dzięki temu, że nie odstają one od ściany, prezentują się estetycznie. Występują w bardzo wielu kolorach, dlatego łatwo dobrać je do farby, którą pomalowano dana ścianę oraz do innych elementów wystroju.

Gumowe osłonki - jakie modele wybrać

Gumowe osłony narożników mogą być skutecznym sposobem na zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa ścian. Ściśle przylegają do rogów, stanowiąc barierę ochronną przed uderzeniami i zadrapaniami oraz uszkodzeniami wynikającymi na przykład z przeprowadzki. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko ukruszeń tynku. Materiał, z którego wykonane są osłony, to guma. Cechuje się ona miękkością i elastycznością, ale też łatwością montażu. Gumowe osłonki są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do każdego wystroju.

Materiałowe osłonki - jak je przymocować do narożników ścian

Zabezpieczenie narożników ścian w pomieszczeniu może się odbywać również za pośrednictwem materiałowych osłonek, np. tych wykonanych z filcu. Stanowią one swojego rodzaju odbojniki, chroniące wrażliwe fragmenty ściany na odpryski, pęknięcia i wszelkiego typu uszkodzenia związane z codziennym użytkowaniem. Materiałowe osłonki są zazwyczaj wyposażone w warstwę klejącą. Wystarczy zerwać papierową osłonkę i przykleić je do ściany, dobrze przyciskając ręką.

Jak łatwo zamontować zabezpieczenia na narożnikach ścian?

Sposób montażu jest zależny od rodzaju zabezpieczenia. Odbojnice z siatki umieszcza się w trakcie remontu pod warstwą tynku. Osłonki wykonane z pianki, gumy, stali i aluminium można zamontować przy użyciu mocnego kleju budowlanego. Niektóre gotowe osłonki dostępne w sklepach są od razu wyposażone w warstwę klejącą.

Produkty powiązane

Menu

Konto