Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak wyczyścić zlew granitowy

Dodany dnia2023-01-20

Jak wyczyścić zlew granitowy – skuteczne sposoby na zabrudzony zlew

Zlewy granitowe zyskały na popularności – ze względu na swój szalenie atrakcyjny wygląd oraz trwałość i funkcjonalność. W zależności od marki, rozmiaru, liczby komór oraz jakości, ich ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jak wyczyścić zlew granitowy, aby cieszył oczy nieskazitelnym wyglądem?

Jak czyścić granitowy zlew bezpiecznie i skutecznie

Czym czyścić zlewozmywak granitowy? Jednym z najprostszych sposobów jest zakup w sklepie profesjonalnego środka czyszczącego. Mogą być one w różnej postaci. Najczęściej mają formę mleczka o gęstej konsystencji bądź substancji rozpylanej za pośrednictwem sprayu. Te pierwsze wymagają dodatkowo sięgnięcia po gąbkę czy ściereczkę, za pośrednictwem których okrężnymi ruchami można doszorować powierzchnię. Drugie z kolei mają często skoncentrowaną formułę, która sprawia, że wystarczy je zaaplikować na zlew, odczekać kilka minut, a następnie zmyć czystą wodą.

Jak wyczyścić zlew granitowy

Czy zlew granitowy należy przygotować do czyszczenia?

Wstępne przygotowanie zlewu granitowego do czynności czyszczenia nie jest wymagane. Wśród metod polecanych przez użytkowników zlewów granitowych znajdują się również te z użyciem popularnych, łatwo dostępnych produktów, na przykład proszku do prania. Aby wyczyścić odbarwienia na zlewie granitowym czarnym, należy zamknąć korek, wlać płyn do prania czarnych ubrań, a następnie dolać odrobinę wody i pozostawić na noc. Rano wystarczy jedynie spłukać zawartość zlewu, aby móc cieszyć się idealną czystością.

Środek do czyszczenia zlewu granitowego

Wiele gospodyń domowych sięga po sodę oczyszczoną oraz ocet, które w połączeniu tworzą swego rodzaju pastę, idealną do nałożenia na powierzchnię zlewu. Wystarczy zmywak jednorazowy, za pomocą którego aplikuje się powstały roztwór (który ma konsystencję lekkiej piany). Następnie okrężnymi ruchami należy doczyścić brudne zakamarki, a następnie pozostawić całość na kilkanaście minut. Potem wystarczy zmyć pozostałości produktu czystą wodą. Gotowe!

Jak wyczyścić zlew granitowy?

Ci, którzy chcą wykorzystać środki już dostępne w domu do wyczyszczenia swojego zlewu, mogą sięgnąć po miksturę złożoną z płynu do mycia naczyń oraz octu spożywczego spirytusowego. Wystarczy odrobina każdego z tych dwóch składników rozprowadzona na gąbce kuchennej. Można już przystąpić do mycia zlewu. Wśród właściwości octu, za które jest tak ceniony jako produkt do pielęgnacji powierzchni kuchennych, warto wymienić skuteczne usuwanie tłuszczu, kamienia z wody, białych nalotów czy resztek mydła. Jego zaletą jest duża dostępność i naprawdę niska cena, a także naturalność. Za skutek jego stosowania nie cierpi też środowisko naturalne – w przeciwieństwie do produktów chemicznych tak często reklamowanych w mediach.

Jeśli na skutek codziennego użytkowania pojawiają się odbarwienia na zlewie granitowym czarnym, masz do czynienia z problemem natury estetycznej. Po kilku latach niektóre osoby narzekają na jeszcze inny problem, a mianowicie na pojawienie się odprysków na zlewie. To z kolei sprzyja osadzaniu się kamienia czy resztek pokarmu, a co za tym idzie – bakterii, które szybko się namnażają. Wszelkie nierówności powierzchni zlewozmywaka sprzyjają gromadzeniu się niepożądanych drobnoustrojów. W tego typu miejscach bardziej widoczne stają się też osady i zacieki pochodzenia mineralnego. Przed rozpoczęciem prób usuwania defektu należy upewnić się, że nie masz do czynienia z zabrudzeniami, kamieniem czy zaciekami z wody. Jeśli przypuszczenia okażą się słuszne i doszło po prostu do odbarwienia powierzchni ciemnego zlewozmywaka, można spróbować nabyć farbę do zlewu granitowego. W tym przypadku fachowcy zalecają emalię ceramiczną w sprayu, służącą do punktowego stosowania. Należy jednak mieć na uwadze, że osiągnięcie idealnego, równomiernego efektu odświeżenia powierzchni w warunkach domowych może okazać się dość trudne.

Jak dbać o zlew – konserwacja zlewu granitowego?

Konserwacja zlewu granitowego nie jest tak trudna, jak mogłoby się to wydawać. Jak dbać o zlew granitowy? Ważna jest przede wszystkim systematyczność i regularność. Aby pielęgnować porysowany zlew granitowy, wystarczy użyć odrobiny oleju kuchennego, na przykład rzepakowego. Produkt należy nałożyć na miękką ściereczkę lub papierowy ręcznik kuchenny i delikatnie wcierać w powierzchnię zlewu, starając się zrobić to dokładnie i równomiernie. Warto przy tym zachować umiar, jeśli chodzi o ilość zastosowanego oleju. Nadmiar tłustej substancji może doprowadzić do tego, że nie będzie on prezentować się dobrze.

Czym czyścić zlew z kompozytu?

Wielu użytkowników nowych kuchni, w których zagościł zlew z kompozytu zastanawia się, jakie zabiegi pielęgnacyjne stosować, aby utrzymać go w idealnej czystości. Najlepiej pamiętać o tym na co dzień, aby nie dopuścić do trwałych i silnych przebarwień, trudnych później do usunięcia. W tym warto często spłukiwać go ciepłą, bieżącą wodą. Warto też usuwać resztki żywności pozostające w odpływie. Miłośnicy kawy, czerwonego wina i mocnej herbaty również powinni zwrócić uwagę na to, aby pozostałości tych napojów sprawnie spłukiwać. Mają one silne właściwości barwiące, dlatego lepiej z nimi uważać. Czym czyścić zlew z kompozytu? W sprzedaży jest wiele łagodnych mleczek, które czyszczą i pielęgnują powierzchnię zlewu wykonanego z kompozytu. To bardzo wygodna i wskazana forma do gładkich sprzętów kuchennych. Należy unikać produktów zawierających cząsteczki ścierające, gdyż mogą trwale zarysować komory i powierzchnię zlewozmywaka. Możliwe jest również zastosowanie środka czyszczącego do zmywarki, który umieszcza się z odrobiną wody w komorze, a następnie pozostawia na noc. Rano wystarczy go dokładnie spłukać.

Jak odnowić zlew z konglomeratu?

Z uwagi na drogi materiał nie warto eksperymentować na własną rękę z żadnymi próbami odświeżenia surowca. Zdecydowanie warto zasięgnąć porady w profesjonalnym zakładzie kamieniarskim. Fachowcy z pewnością podpowiedzą, czy istnieją jakiekolwiek zabiegi, które mogłyby pomóc w odnowieniu zlewu z konglomeratu.
Podsumowując, utrzymanie zlewozmywaka granitowego w perfekcyjnym stanie, pomimo intensywnej eksploatacji przez domowników, wcale nie należy do trudnych zadań. Wystarczą podstawowe środki do czyszczenia powierzchni kuchennych (w tym popularna soda oczyszczona czy ocet spirytusowy), aby zapewnić sobie czystą i bezpieczną przestrzeń do pracy. Ważna jest przy tym regularność i dokładność, gdyż długo nieczyszczone komory zlewu będą trudniejsze do odświeżenia. W przypadku zlewów wykonanych z kompozytu warto mieć na uwadze, aby dobierać do nich delikatne mleczka. Należy unikać środków, które mogą mieć drobinki ścierające i skutkować powstawaniem rys. W sklepach dostępnych jest wiele produktów, mających gęstą konsystencję ułatwiającą pozbywanie się zanieczyszczeń. Powodzeniem cieszą się też wygodne w użyciu spraye, które pozwalają w kilka minut doprowadzić zlew do pożądanego stanu. Dzięki wymienionym produktom i sposobom czyszczenia Twój zlew będzie lśnił jak nowy!

Menu

Konto