Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak wybrać wygodne łóżko do spania? Poradnik dla poszukujących idealnego łóżka

Dodany dnia2023-02-24

Jak wybrać wygodne łóżko do spania? Poradnik dla poszukujących idealnego łóżka

Wygodne łóżko do spania, czyli jakie? Co warto wziąć pod uwagę, dokonując tak poważnego zakupu na lata? Dowiedz się więcej na ten temat z poniższego artykułu!

Wygodne łóżko do spania jest niezbędne do spokojnego odpoczynku. Po długim dniu dobry sen to najlepszy sposób na relaks i naładowanie akumulatorów. Łóżko powinno zapewniać idealną równowagę między amortyzacją a wsparciem. Powinno być wykonane z materiałów oddychających i regulujących temperaturę ciała użytkownika. Materac powinien mieć także odpowiednią twardość dobraną do wagi i preferencji osoby śpiącej. Jeśli chodzi o wielkość, im większe łóżko i materac, tym lepiej.

Wygodne łóżko do spania

Jak wybrać wygodne łóżko do spania i zapewnić sobie maksymalny komfort snu?

Znalezienie idealnego łóżka do spania jest niezbędne, by dobrze wypocząć w nocy. Rozmiar, materiał, konstrukcja, regulacja i twardość łóżka – to najważniejsze cechy, o których nie można zapominać. Każda z nich ma silny wpływ na to, jak wygodnie się na nim śpi. Oto kilka wskazówek, jakie łóżko kupić. Pierwszym czynnikiem jest rozmiar. Z jednej strony musi on odpowiadać liczbie śpiących osób, ich wadze, z drugiej zaś wielkości pomieszczenia. Kolejną kwestią jest materiał, z którego wykonane jest łóżko. Boki i wezgłowie może być pokryte miękką pianką i tkaniną. Inną opcją jest mebel w całości wykonany z drewna. Przy wyborze łóżka do sypialni kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest jego konstrukcja. Najlepsze modele to te, które mają stabilną i wytrzymałą ramę oraz stelaż wytrzymujący ciężar użytkownika oraz materaca. Poziom regulacji łóżka jest uzależniony od rodzaju wybranego stelaża. Nie bez znaczenia jest też stylistyka mebla, która powinna wpasowywać się w konkretną aranżację.

Jaki materac wybrać do wygodnego spania?

Temat doboru materaca jest również kluczowy. Na rynku dostępne są materace bawełniane, lateksowe, kokosowe czy z pianki poliuretanowej. Rozwiązania te znacząco się od siebie różnią pod względem poziomu wentylacji, punktów podparcia czy hipoalergiczności. Wśród popularnych rozwiązań znajdują się materace sprężynowe, zwłaszcza kieszeniowe. Gwarantują one dobre wsparcie kręgosłupa, dlatego znajdują szerokie grono odbiorców. W przypadku tego typu rozwiązań każda sprężyna jest umieszczona w oddzielnym materiałowym woreczku, pracując niezależnie od pozostałych elementów. Zapewnia to punktowe podparcie ciała oraz gwarantuje wygodę korzystania z materaca przez więcej niż jedną osobę. Poziom miękkości łóżka zależy przede wszystkim od typu materaca. W branży wyróżnia się następujący podział: materace miękkie (H1), średnio-twarde (H2), twarde (H3) i bardzo twarde (H4). Wpływ na komfort korzystania z materaca i ogólnie z łóżka ma również dobór odpowiedniego stelaża. Warianty bardziej zaawansowane z opcją regulacji dają możliwość sprecyzowania wysokości podparcia pod głową i stopami. Mogą też mieć różne strefy twardości, dzięki czemu lepiej podpierają kręgosłup. Mają też znaczenie dla wydłużenia żywotności samego materaca.

Rozmiar łóżka - jak dopasować do potrzeb?

Przy zakupie łóżka do pokoju dziecięcego ważny jest jego rozmiar i kształt, ale też wysokość wezgłowia. Łóżko nie powinno być większe niż pozwala na to dostępna przestrzeń – zbyt duże łóżko może sprawić, że w pokoju będzie ciasno i niewygodnie. Najczęściej spotykane rozmiary łóżek to 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200 cm oraz 200x220 cm. W przypadku pojedynczych wariantów łóżko występuje w standardowym rozmiarze 90x200 cm. Jeszcze przed zakupem warto dokładnie zmierzyć długość i szerokość pokoju oraz ścianę, przy której stanie nowy mebel. Uwzględnienie wysokości, długości i szerokości pomieszczenia oraz wzrostu użytkownika pomoże nabyć odpowiedni egzemplarz do sypialni.

Czym kierować się przy wyborze wygodnego łóżka do spania?

Wybierając wygodne łóżko do spania, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Po pierwsze, ważna jest wysokość łóżka. Zbyt wysokie lub zbyt niskie łóżko może powodować dyskomfort, a nawet prowadzić do bólu pleców. Po drugie, należy uwzględnić stabilność mebla. Dobra konstrukcja, rama, ale też stelaż ograniczają niekontrolowane przesuwanie się czy skrzypienie. Po trzecie, ważny jest wygląd. Dany egzemplarz powinien pasować do wystroju danego pomieszczenia.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy wyborze łóżka?

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników przy wyborze łóżka do pokoju młodzieżowego jest wybór zbyt wąskiego modelu. Im większy rozmiar, tym lepiej – oczywiście, o ile pozwala na to metraż pomieszczenia. Zbyt wąskie łóżko nie pozwoli wygodnie wyspać się osobie, która sporo kręci się w nocy. Może powodować też ból pleców i szyi.

Produkty powiązane

Menu

Konto