Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak wybrać odpowiednią tapetę do sypialni? Tapeta do sypialni - poradnik

Dodany dnia2023-03-30

Jak wybrać odpowiednią tapetę do sypialni? Tapeta do sypialni - poradnik

Jaka tapeta do sypialni będzie cieszyć oko swoimi wzorami i kolorami? Styl skandynawski, glamour, a może styl rustykalny – który z nich jest najbliższy Twojemu sercu? Tapeta kwiatowa czy tapeta w paski? A może geometryczne wzory? Na jaki deseń tym razem się zdecydujesz? Poznaj nasze inspiracje!

Przymierzając się do urządzania mieszkania czy domu zdecydowanie warto uwzględnić ciekawe możliwości dekoracyjne, jakie wiążą się z zastosowaniem tapet. Ogromny wybór rozwiązań dostępnych na rynku umożliwia wyczarowanie bardzo różnych, niebanalnych aranżacji w rozmaitych stylach. Jak wybrać tapetę do sypialni?

Tapeta do sypialni

Jakie wzory i kolory tapet są najlepsze do sypialni

Niesamowita różnorodność wzorów, jakie oferują producenci tapet swoim odbiorcom, przekłada się na swobodę urządzania domowych wnętrz. Pomimo zmiany trendów, z mody nie wychodzą wciąż wszelkiego typu motywy botaniczne. Wprowadzają one do wnętrza ciepło i przytulność. Przemieniają dom i mieszkanie w oazę spokoju. Przybliżają człowieka do natury i jej najpiękniejszych wytworów. Mieszkańcy zatłoczonych miast i gęsto zaludnionych osiedli często mogą tylko w ten sposób obcować z przyrodą. Stąd też tak duża popularność wzorów roślinnych w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Ci, którzy lubią spokojne i stonowane wnętrza, na przykład te w stylu rustykalnym, mogą sięgnąć po tapetę w drobny wzór.

Jakie rodzaje tapet są dostępne do sypialni

Wybór rodzaju tapety powinien być mocno zdeterminowany rodzajem pomieszczenia. W przypadku większości sypialni nie ma raczej mowy o tym, aby pokój był narażony w znaczący sposób na działanie wody. Dlatego też z powodzeniem stosować można tu nawet najtańsze, jednowarstwowe tapety papierowe. Za ich stosowaniem przemawia przede wszystkim niska cena oraz ogromny wybór wzorów. Dzięki temu dysponując nawet skromnym budżetem można szybko i samodzielnie dokonać metamorfozy wnętrza. W sytuacji, gdy chce się mieć możliwość łatwiejszego umycia zabrudzeń, można postawić na tapetę winylową lub nawet tapetę z włókna szklanego. Te dwa rozwiązania na pewno sprawdza się bardzo dobrze w sypialniach dziecięcych i młodzieżowych, narażone na intensywne użytkowanie. Zdecydowanie łatwiej będzie można zmyć z ich powierzchni ślady brudnych palców, rozlany sok, farby plakatowe i innego typu zabrudzenia. Tapety winylowe stworzone na bazie spienionego PCV wykazują się odpornością na wodę, a nawet chemię domową przeznaczona do czyszczenia. Z tego właśnie względu można stosować je w strefach narażonych na zabrudzenie. Te osoby, które nigdy przedtem nie montowały samodzielnie tapety w swoim domu i obawiają się o efekt końcowy, mogą sięgnąć po tapety flizelinowe. Bazują one na włóknach poliestrowych, które charakteryzują się stabilnością formy, a przez to są łatwe w montażu.

Tapeta jako alternatywa dla farb - jakie są plusy i minusy

Jedną z najważniejszych zalet tapet jest ogromna liczba dostępnych wzorów. W sytuacji, gdy chce się wprowadzić do wnętrza konkretny dekoracyjny motyw, tapeta będzie do tego idealnym rozwiązaniem. Powtarzający się rytmicznie wzór nadaje wnętrzu harmonii i spokoju. Poza tym przez wiele osób tapeta uznawana jest szlachetniejszy sposób wykończenia ścian – w porównaniu z samym tylko tynkiem i farbą lateksową. Tapetę można wkomponować na przykład w sztukaterię, tworząc bardzo elegancki efekt. Poza tym ściana za wezgłowiem łóżka stanowi centrum sypialni i jej największą ozdobę. Świetnie prezentuje się zwłaszcza z łóżkami kontynentalnymi tapicerowanymi aksamitem. Minusem udekorowania ścian za pomocą tapety jest konieczność jej montażu. W wielu przypadkach należy pamiętać o przesunięciu wzoru czy wycięciu przestrzeni pod gniazdka elektryczne. Należy również wykazać się dużą starannością przy kładzeniu tapety, zwłaszcza wokół ościeżnicy drzwiowej czy ramy okiennej.

Jakie dekoracje i dodatki pasują do sypialni z tapetą

Piękna tapeta do sypialni może być uzupełniona o równie atrakcyjne dodatki. Zaliczają się do nich proste, drewniane ramy na designerskie obrazy i plakaty. Dobrą dekoracją do każdego wnętrza są zimozielone rośliny doniczkowe, umieszczone w ładnych ceramicznych lub wiklinowych osłonkach. Całości dopełniają przytulne zasłony sięgające od sufitu aż do podłogi. Wprowadzają do wnętrza szyk i elegancję.

Jakie tapety pasują do różnych stylów sypialni - od klasycznej do nowoczesnej

Tapeta do sypialni 3d będzie fantastycznym dopełnieniem aranżacji w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym. Często delikatny, biało-szary wzór bazuje na geometrii, dlatego jest dość oszczędny i zachowawczy. Tapeta 3d do sypialni może również obejmować wzory kwiatowe, kolorowe i bogate. Takie znakomicie dopełnią aranżacji w stylu urban jungle czy boho. Jeśli chodzi o tapetę do sypialni, kwiaty to jeden z popularniejszych motywów, który odnajduje się w bardzo różnych stylistykach – również barokowych, klasycznych czy rustykalnych. Tapeta do sypialni glamour może być pokryta drobinkami brokatu, przez co ładnie się mieni pod wpływem światła. Ciemna tapeta do sypialni może pasować tak samo dobrze do stylu nowoczesnego, jak i industrialnego, natomiast zielona tapeta do sypialni będzie wręcz idealna do aranżacji z nutą ekologiczną. W tym kontekście warto sięgnąć po wzorzystą tapetę do sypialni – las będzie odpowiednim motywem. Szara tapeta do sypialni stanie się podstawą dekoracyjną wnętrza w stylu skandynawskim czy japandi.

Inspiracje - przykłady sypialni z tapetą i porady od projektantów

Motyw łączki wprowadza ciepło, przytulność i spokój. Nie jest krzykliwy ani też nie rzuca się w oczy. Może stanowić tło dla mebli i dodatków. Zupełnie inne podejście do aranżacji wnętrza reprezentują tapety z przeskalowanymi ogromnymi wzorami roślin. Mogą obejmować egzotyczne gatunki, między innymi palmy, monstery czy bananowce. Mogą też sięgać do europejskich odmian kwiatów, na przykład róż, piwonii, hortensji. Kwiaty w wydaniu maxi na ciemnym tle nadają przestrzeni bardziej dramatycznego barokowego charakteru. Z kolei jasne akwarelowe przedstawienia są subtelne i nowoczesne. Pasują do wnętrz skandynawskich, boho, japandi i minimalistycznych.

Produkty powiązane

Menu

Konto