Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak wybrać idealny fotel do salonu: poradnik dla każdego

Dodany dnia2023-03-28

Jak wybrać idealny fotel do salonu: poradnik dla każdego

Fotele do salonu stanowią, obok kanapy czy narożnika, jedne z podstawowych elementów wyposażenia strefy dziennej w domu. Czym się kierować, wybierając wygodne i designerskie meble, które posłużą przez wiele lat?

Fotele do salonu stanowią idealny wybór dla osób, które każdą relaksującą czynność wiążą właśnie z tym właśnie miejscem. Jak wybrać idealny fotel do salonu? Siedząc w odpowiednim meblu, użytkownik nie może się w nim zapadać. Oparcie i siedzisko powinny być komfortowe, ale niezbyt miękkie. Tapicerka powinna prezentować się elegancko i być łatwa do utrzymania w czystości. Przydatną sprawą są podłokietniki czy dodatkowy podnóżek. Aranżację ułatwia fakt, że liczba dostępnych styli jest imponująca. Wśród klasy znanych propozycji znajdują się fotele uszaki czy egzemplarze nawiązujące swoim kształtem do foteli ludwikowskich z wytwornymi giętymi nóżkami. Z kolei bardzo nowoczesne fotele do salonu charakteryzują się prostą linią, zgrabnymi nóżkami i często zaokrąglona sylwetką. Jeśli chodzi o tapicerkę, tu również wybór jest ogromny – począwszy od aksamitu, poprzez skórę naturalną, a skończywszy na tweedzie. Dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie.

Fotele do salonu

Fotele do salonu: dlaczego warto zainwestować w komfortowe siedzenie?

Fotele do salonu z każdym rokiem staja się coraz powszechniejsze w domach i mieszkaniach. Stanowią znakomity dodatek do kanapy ustawionej w strefie dziennej. Sprawdzają się równie dobrze jako elementy wyposażenia większych sypialni. Ustawione w pokojach dziecięcych bywają nieocenionym wsparciem podczas nocnego karmienia i usypiania pociechy. Do największych zalet tego rodzaju fotela zalicza się wysokie oparcie. Wyprofilowane plecy mebla wypełnione elastyczną pianką stanowią odpowiednie wsparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Wygodne fotele do salonu stanowią odpowiedni mebel zarówno dla osób dużo siedzących w swojej pracy, jak i dla tych, które sporo chodzą, stoją czy biegają. Lekkie fotele do salonu zapewniają odpowiedni poziom wyciszenia i rozluźnienia. Dzięki nim można solidnie wypocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Wygoda i komfort to kolejne czynniki, dla których warto zaopatrzyć swój salon w tego typu rozwiązania. Spędzenie czasu przy dobrej książce czy serialu dzięki małemu fotelowi do salonu wznosi się na zupełnie inny poziom. Krzesła fotele do salonu z siedziskami wykonanymi z wysokoelastycznej pianki zapewniają maksymalny odpoczynek. Poza tym większe i ergonomiczne warianty znakomicie nadają się do niewielkich kawalerek. Czasem z powodzeniem zastępują mniej kompaktowe sofy.

W jakim stylu urządzić salon? Odpowiedni fotel może zrobić różnicę

Nic tak nie dodaje elegancji strefie dziennej, jak odpowiednio dobrane fotele welurowe do salonu. Ogromny wybór foteli w różnych kolorach tapicerki sprawia, że bardzo łatwo dobrać odpowiednie rozwiązanie do własnych potrzeb i stylistyki wnętrza. Ci, którzy cenią sobie minimalizm, na pewno nie pogardzą kanapą i fotelem do salonu, utrzymanymi w tym samym kształcie i obitymi tą samą tapicerką. Będą one stanowiły spójny i harmonijny zestaw. Wszyscy miłośnicy naturalnych materiałów na pewno docenią urok, jaki roztaczają wokół siebie fotele wiklinowe do salonu. Pasują one znakomicie do stylu boho, japandi, eco czy scandi. Osoby o dużych wymaganiach z pewnością będą zadowolone z zakupu designerskich foteli do salonu z zaokrąglonym oparciem i zaoblonymi liniami. Świetnie wpasowują się one w aktualne trendy wnętrzarskie. Znakomicie uzupełniają styl glamour, boho, japandi czy minimalistyczny. Często są umieszczone na złoconych, czarnych lub bukowych nóżkach, które nadają im wizualnej lekkości.

Z jakiego materiału powinien być fotel do salonu?

Jeśli chodzi o zastosowane materiały, producenci sięgają zwykle po te, które prezentują się elegancko i nowocześnie, a zarazem zapewniają odpowiedni poziom komfortu. Wygodne fotele do salonu charakteryzują się oparciami i siedziskami wykonanymi z wysokoelastycznej pianki poliuretanowej, dzięki której ciało nie zapada się w czasie siedzenia. Nieco innym rozwiązaniem są fotele bujane do salonu, wykonane z naturalnych materiałów, zazwyczaj z wikliny. W ich przypadku komfort może być niższy ze względu na twardość materiału. Dlatego też odpowiednim dodatkiem do nich są miękkie poduchy.

Fotele do salonu: klasyczne modele, które nigdy nie wychodzą z mody

Spośród klasycznych rozwiązań do salonu warto wyróżnić fotele typu uszaki. Maja one angielski rodowód i były odpowiedzią na potrzebę zapewnienia wygody arystokracji. Ich charakterystyczna linia i uszy także dziś są uznawane za kultowe. Dlatego też decydując się na tego typu modele foteli do salonu (tanie egzemplarze oferuje wiele sklepów meblowych), ma się pewność, że nie wyjdą one nigdy z mody. Znakomicie opierają się one trendom modowym i upływowi czasu.

Fotele do salonu w stylu skandynawskim: minimalizm i wygoda w jednym

Styl skandynawski za sprawą swojej prostoty i ciepła, podbił serca milionów Polaków. Pośród mebli utrzymanych w tym nurcie znajdują się również sofa i fotele do salonu na drewnianych nóżkach. Ich ogromnej popularności można doszukiwać się w prostej linii, czytelnej sylwetce oraz komforcie użytkowania. Jeśli chodzi o kolor i wzór dominują tu jasne, czyste barwy oraz łagodne pastele. Tym, co przemawia za ich zakupem, jest wygodne, lekko odchylone do tyłu oparcie, wytrzymała konstrukcja oraz komfortowe podłokietniki.

Nowoczesne fotele do salonu: jakie trendy obowiązują

Wśród najczęściej przewijających się modeli znajdują się fotele w stylu vintage. Są one wyraźnie inspirowane dawnymi dekadami. Pomimo upływu czasu wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Odnaleźć je można zarówno na targach staroci, jak i w nowych kolekcjach producentów mebli. Fotele wpisujące się w aktualne trendy modowe to te, których tapicerka jest utrzymana w barwach ziemi. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się też meble z wikliny i rattanu. W kolekcjach producentów nie brakuje również modnych foteli o futurystycznych kształtach. Szczególną uwagą cieszą się te modele, które mają zaokrąglone linie. Te osoby, które pracują w trybie home office, na pewno docenią wygodne, tapicerowane fotele obrotowe do salonu. To nie tylko wygoda, ale także poczucie przytulności na co dzień. Jeśli chodzi o aktualne trendy, z mody wciąż nie wychodzą czarne fotele do salonu czy zielone fotele do salonu.

Kanapa i fotele do salonu: jak je łączyć

W przypadku łączenia kanapy i fotela lub pufy do salonu warto kierować się z góry przyjętym kluczem. Jednym z nich może być obrana stylistyka. Wówczas warto kupić zarówno sofę, jak i fotel uszyte w jednym nurcie. Innym kryterium doboru może być kolorystyka. W przypadku chęci stworzenia monochromatycznego wnętrza warto wybierać podobne tkaniny wybarwione na zbliżone tonacje. Z kolei, gdy chce się nadać większej przytulności wnętrzu, warto postawić na zróżnicowane tonacje (na przykład biel łączyć z kremem i jasnym beżem). Dobrym kluczem doboru może być też kształt i forma mebla. Decydując się na fotel na nóżkach, warto dobrać do niego analogiczną kanapę. Sofa o mocno zaokrąglonych liniach będzie świetnie komponować się z fotelem o miękkiej sylwetce.

Fotele do salonu: jak o nie dbać, aby służyły jak najdłużej?

Jedną z kwestii, o której należy pamiętać już na etapie zakupu, jest wybór takiej tkaniny, która dobrze zniesie codzienną eksploatację. Uwagę na to powinny zwracać zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi i zwierzętami. Na rynku od dawna są tkaniny hydrofobowe, które nie pochłaniają tak mocno wilgoci jak zwykłe materiały. Część z nich jest również łatwa do utrzymania w czystości pod kątem zbierania sierści psów czy kotów. Niektóre tkaniny mają też mniejszą tendencję do zaciągania się czy mechacenia. Powszechnie znany i stosowany jest w branży test Martindale’a. Określa on odporność tkaniny na ścieranie wyrażoną w cyklach. Dla ułatwienia przyjmuje się, że rok eksploatacji kanapy jest równy około 2000–4000 cyklom. Innym ważnym parametrem jest pilling, określający tendencję tapicerki meblowej do mechacenia się.

Produkty powiązane

Menu

Konto