Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak utwardzić materac? Co zrobić, gdy materac jest za miękki - praktyczne wskazówki

Dodany dnia2023-03-23

Jak utwardzić materac? Co zrobić, gdy materac jest za miękki - praktyczne wskazówki

Materac po zakupie może okazać się zbyt miękki. Jak utwardzić materac? Jakich produktów można do tego użyć?

Spokojny sen jest niezbędny, by dobrze wypocząć. Niestety, jeśli materac jest zbyt miękki, może być trudno zregenerować się, gdyż mięśnie przykręgosłupowe przez całą noc pozostają napięte. Gdy ma się zbyt miękkie podłoże, ciało głęboko zapada się w materac, co prowadzi do powstania niewygodnych punktów nacisku oraz nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa. Efektem może być uczucie zmęczenia oraz ból okolicy szyi i głowy po przebudzeniu się. Aby zapewnić sobie dobry sen, należy znaleźć materac o odpowiednim stopniu twardości. Dobry materac jest na tyle twardy, aby mięśnie pleców mogły nocą swobodnie się rozluźnić. Jak zwiększyć twardość materaca? W poniższym tekście umówiliśmy najlepsze metody!

Jak utwardzić materac?

Jak utwardzić zbyt miękki materac i poprawić swoje zdrowie?

Twardsze modele materaców są często zalecane osobom cierpiącym na bóle pleców z tego względu, że gwarantują lepsze podparcie ciała. Śpiąc na nich, kręgosłup pozostaje w naturalnym, fizjologicznym ułożeniu. Materac za miękki – jak utwardzić go, żeby był zdrowszy i bardziej komfortowy w codziennym użytkowaniu? Jednym z prostych sposobów na utwardzanie materaca jest umieszczenie na nim maty kokosowej. Zastosowanie naturalnego materiału pozwala dodatkowo wesprzeć część kręgosłupa podczas snu. W ten sposób możliwa jest lepsza regulacja stopnia twardości podłoża. Dodatek do utwardzania materaca w postaci toppera również stanowi sprytne wyjście z sytuacji. Toppery, określane też jako materace nawierzchniowe, lepiej amortyzują ciało w czasie nocnej regeneracji, zapewniając mu dodatkowe wsparcie. Jeszcze inną opcją, którą z powodzeniem można zastosować na stary materac, jest zastosowanie specjalnej nakładki. Podobnie jak wyżej omówione sposoby, ten również ma na celu zmniejszenie zapadania się ciała oraz nacisku, jakie ciało swoim ciężarem wywiera nacisk na kręgosłup. W ten sposób można poprawić jakość swojego snu, by rano obudzić się pełnym energii i wolnym od dolegliwości bólowych. Zdrowie i wygoda to podstawa!

Dlaczego twardy materac może być lepszy dla twojego kręgosłupa?

Twardy model materaca gwarantuje o wiele lepsze wsparcie dla kręgosłupa niż miękki i na pozór wygodniejszy wariant. Twardy materac charakteryzuje się dobrym stopniem utwardzenia. Odpowiednio przygotowana konstrukcja sprawia, że nadaje się on dla użytkowników nawet o dużej wadze, przekraczającej 120 kilogramów. Dzięki temu można przez całą noc utrzymać kręgosłup w jego naturalnym, optymalnym ułożeniu oraz zminimalizować ryzyko bólu kręgosłupa na odcinku szyjnym. Twardy materac zapewnia też odpowiedni poziom podparcia dla bioder i obręczy ramion.

Kilka prostych sposobów na utwardzenie materaca

Utwardzenie materaca może odbywać się na kilka prostych sposobów. Jednym z nich jest zakup specjalnej nakładki na materac, dostępnej w sklepie z asortymentem pościelowym. Nakładka na materac zwiększa grubość podłoża, gwarantując użytkownikowi lepsze podparcie oraz wyższy poziom komfortu. Łatwo dostępnym produktem, który pomaga uzyskać pożądany efekt, jest też topper. To rodzaj cieńszego materaca, który położony na łóżku może poprawić jakość nocnej regeneracji. Ostatecznie można zdecydować się też na nowy materac lateksowy, który pozwoli użytkownikowi zaznać zupełnie nowego doświadczenia w zakresie wypoczynku. Dobrą opcją przy zakupie nowego materaca jest też zaopatrzenie się w ochraniacz w odpowiednim rozmiarze, dzięki któremu przestrzeń do snu zachowa przez dłuższy czas czystość i schludność. Prosta czynność, jaką jest cykliczne odwracanie materaca na drugą stronę również ograniczy jego zużycie. W ten sposób podłoże dłużej zachowa sprężystość i lepsze podparcie śpiącego na nim użytkownika. Producenci materaców zalecają zmianę strony spania co kilka miesięcy.

Jakie są zalety i wady twardych materacy?

Twarde materace są znane ze swojej sztywniejszej konstrukcji, co jest korzystne w przypadku tych osób, które cierpią na przewlekłe bóle kręgosłupa. Twardsza powierzchnia zapewnia o wiele lepsze wsparcie, pozwalając utrzymać kręgosłup w prawidłowym ułożeniu podczas snu. Ma to zbawienny wpływ na redukcję przykrych dolegliwości, takie jak ból pleców, szyi i ramion. Uniknięcie tego typu problemów jest możliwe dzięki temu, że ciało jest po prostu lepiej podparte. Należy mieć również na uwadze, że twarde materace, podobnie jak inne, mają też swoje wady. Należy do nich niski poziom komfortu w przypadku niektórych osób, zwłaszcza tych, które nie są do nich przyzwyczajone. Szczupli użytkownicy śpiący często na boku mogą narzekać na dolegliwości bólowe ze strony bioder i ramion. Ponadto materace twarde są zazwyczaj droższe niż warianty miękkie.

Produkty powiązane

Menu

Konto