Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak urządzić małą łazienkę w bloku 2m2? Praktyczne porady i inspiracje

Dodany dnia2023-03-28

Jak urządzić małą łazienkę w bloku 2m2? Praktyczne porady i inspiracje

Mała łazienka w bloku 2m2 wcale nie jest przestrzenią łatwą w aranżacji. Jakie kafelki łazienkowe do niej wybrać? Na co się zdecydować: na prysznic czy na wannę? Co uwzględnić, aby pomieszczenie charakteryzowało się dużą funkcjonalnością? Jakie dekoracje sprawdzą się w niewielkiej łazience?

Oświetlenie, meble łazienkowe, kolorystyka – wszystko to ma wpływ na ostateczny charakter łazienki. Higiena osobista powtarzana w przyjemnie zaaranżowanej małej łazience w bloku 2m2 z wanną będzie przeprowadzona w komfortowych warunkach. W jaki sposób zorganizować nawet niewielką przestrzeń, aby być z niej zadowolonym? Po które akcesoria łazienkowe warto sięgnąć? Dlaczego okno w łazience jest tak potrzebnym dostarczycielem naturalnego światła słonecznego?

Mała łazienka

Mała łazienka 2m2 - prawdziwe wyzwanie w aranżacji

Niewielka przestrzeń wymaga bardzo przemyślanych rozwiązań oraz dobrego projektu. Minimalistyczny styl idealnie odnajduje się na takim metrażu. Proste formy, czytelne linie, geometryczne bryły i jasna kolorystyka sprawiają, że nawet ciasne i nieustawne wnętrze zyskuje na funkcjonalności. Sięgnięcie po minimalistyczne rozwiązania wcale nie musi oznaczać nudnego, monochromatycznego i przewidywalnego efektu. Przytulna odmiana minimalizmu bazująca na neutralnych, jasnych beżach i innych barwach ziemi prezentuje się czysto, schludnie, a zarazem ciepło i przytulnie.

Funkcjonalność małej łazienki w bloku

Jeśli chodzi o projekty łazienek, mała łazienka w bloku 2m2, choć trudno w to uwierzyć, może być całkiem funkcjonalna. Ważne jest tylko dobranie odpowiedniej armatury, ceramiki, kolorów i dodatków, aby przestrzeń była ergonomiczna i dobrze się prezentowała.

Praktyczne meble i akcesoria do małej łazienki

Do małych łazienek znakomitym rozwiązaniem będzie pralka lub pralko-suszarka w wariancie slim. Mają one około 47 cm głębokości. W porównaniu ze standardowym wyposażeniem mającym około 60 cm głębokości jest to spora różnica. W przypadku, gdy bardzo ciężko jest zmieścić pralkę w łazience, zawsze można pomyśleć o przeniesieniu jej do ciągu szafek kuchennych. W wielu sytuacjach taka opcja świetnie zdaje egzamin.

Wykorzystaj każdą przestrzeń - mała łazienka w bloku 2m2

W małej łazience w bloku na wagę złota jest każdy centymetr wolnej przestrzeni. Producenci armatury łazienkowej dostarczają swoim klientom sprytnych i przemyślanych rozwiązań, dzięki którym można zaoszczędzić sporo wolnego miejsca. Jednym z nich jest płytki stelaż podtynkowy, który ma mniej niż 8 cm grubości. Inną opcją jest zastosowanie podtynkowej baterii umywalkowej, prysznicowej czy wannowej. Nie tylko pozwalają one zaoszczędzić przestrzeń, ale także ograniczają ilość widocznych elementów do minimum, przez co wizualnie ja powiększają i porządkują. Aby wizualnie zwiększyć przestrzeń małej łazienki zamiast klasycznego brodzika z wysokim rantem czy kabiny prysznicowej lepiej zastosować odpływ liniowy (ewentualnie brodzik slim zrównany z płytkami ceramicznymi). Rozwiązanie to sprawia, że przestrzeń podłogi jest mniej podzielona, a przez to wydaje się większa. Inną ciekawą opcją jest wykorzystanie różnego rodzaju naturalnie znajdujących się w pomieszczeniu wnęk. W zależności od istniejących tam punktów doprowadzania wody można zastosować je do pomieszczenia umywalki i lustra. Głębsza i większa wnęka będzie nadawać się idealnie do zamknięcia jej drzwiami przesuwnymi ze szkła hartowanego i stworzenia prysznica.

Mała łazienka 2m2 - prysznic czy wanna?

Mała łazienka w bloku 2m2 z prysznicem stanowi nie lata wyzwanie dla osób, które zawodowo nie zajmują się aranżacja wnętrz. Niewielki metraż nie jest jednak niczym nadzwyczajnym dla profesjonalnych projektantów, którzy chętnie zmierza się z takim wyzwaniem. W przypadku małych łazienek w bloku ważna jest umiejętnie dobrana kolorystyka. Jasne barwy optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń. Zastosowanie błyszczących powierzchni płytek ceramicznych czy wykończonego na wysoki połysk frontu szafki łazienkowej zawsze będzie stanowić dobry pomysł. Niezwykle dobroczynne działanie na małe pomieszczenia mają też lustra. Zwielokrotnione odbicie wizualnie powiększa przestrzeń i dodaje jej głębi. Często lepszym wyborem w małym wnętrzu łazienkowym będzie zrezygnowanie z kontaktów kolorystycznych. Zamiast nich zdecydowanie lepiej zagrać zróżnicowana fakturą czy zestawić ze sobą nieznacznie różniące się tonacje. Świetnym akcentem dekoracyjnym do małej łazienki będzie drobna mozaika ułożona na wybranej ścianie, najlepiej na tej najbardziej reprezentacyjnej. Na jej tle znakomicie będzie prezentować się okrągłe czy owalne lustro ze zintegrowanym podświetleniem LED.

Menu

Konto