Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak udekorować wysoki szklany wazon?

Dodany dnia2023-01-23

Jak udekorować wysoki szklany wazon?

Wazon do kwiatów można udekorować na wiele sposobów. Dekoracje w wazonie mają tę zaletę, że można zmieniać je w zależności od pory roku, czy zbliżających się świąt. Z nami dowiesz się jak udekorować wysoki szklany wazon.

Wazony dekoracyjne efektownie zdobią wnętrza. Można je wykorzystać na wiele sposobów i nie koniecznie muszą służyć do przechowywania kwiatów. Wysoki wazon postawiony na podłodze tuż obok lustra, będzie dopełniał całą aranżację, którą wystarczy uzupełnić o gałązki suszonej trawy. Z wazonami do kwiatów można stosować wiele trików. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wykorzystać duży szklany wazon lub co włożyć do szklanego wazonu – to zapoznaj się z naszymi radami opisanymi w artykule.

Jak udekorować wysoki szklany wazon? Kwiaty do wazonu

Wysoki wazon może nam posłużyć na wiele sposób. Po pierwsze, może pełnić swoją podstawową funkcję, czyli być wazonem do kwiatów. Jednak możemy coś zmienić i kwiaty do wazonu włożyć inaczej niż dotychczas.

Spróbuj uciąć tak kwiaty, aby całe zmieściły się w wazonie i nie wychodziły poza jego krawędź. Tak włożone kwiaty do wazonu, ułożą się w przepiękną kompozycję. Oczywiście wazon zalej wodą. Zanurzone w wodzie kwiaty będą nietypową dekoracją.

Tak samo możesz postąpić z pojedynczymi łodygami kwiatów. Do wysokiego i wąskiego szklanego wazonu, włóż jeden kwiat tulipana i wlej wodę. Umieść obok siebie kilka takich wazonów, razem będą tworzyć oryginalną ozdobę w salonie. Wazony dekoracyjne przestaną być dodatkiem, a staną się prawdziwą atrakcją.

Jak udekorować wysoki szklany wazon

Trawy dekoracyjne i gałązki do wazonu

Duży wazon na podłogę nie musi stać pusty. Jeżeli nie wiesz, co włożyć do szklanego wazonu, stojącego w korytarzu, to spieszymy z podpowiedzią. Od kilku sezonów królują suszone trawy i gałązki. Z powodzeniem możesz je wykorzystać i włożyć w duży wazon na podłogę.

W ten sposób skutecznie wykorzystasz wysoki wazon, który za pewne do tej pory nie pełnił żadnej funkcji. Suche trawy połącz z innymi roślinami lub włóż gałązki do wazonu.

Każdy ma w domu jakiś wazon do kwiatów, sprawdź czy możesz go w ten sposób wykorzystać. Aby zrobić z niego wazon dekoracyjny, wcale nie musi być wysoki i stać na podłodze. Suszone trawy pięknie prezentują się w różnych wazonach. Taką kompozycję z suszonych traw i gałązek możesz ustawić na komodzie, konsoli czy stoliku kawowym.

Świece odpowiedzią na to, jak udekorować szklany wazon

Pokażemy Ci jak wykorzystać duży szklany wazon w zupełnie inny sposób. Dekoracje do wazonu możesz uczynić ze świec. Wystarczy tylko pusty wazon do kwiatów i świece w odpowiednim rozmiarze. Potrzebujesz jeszcze tylko wyobraźni lub naszej inspiracji. Zainspiruj się naszymi pomysłami.

Duża świeca

Nie musi to być koniecznie wysoki wazon. Ze spokojem możemy sięgnąć po mniejsze wazony o cylindrycznym kształcie, wazony na nóżce lub w kształcie kielicha. Co można włożyć do wazonu oprócz dużej świecy? Obok świecy włóż gałązki do wazonu. Mogą to być gałązki z zielonymi liśćmi lub drobne kwiaty. Taki wazon możesz obłożyć paskiem z jutowego materiału i przewiązać sznurkiem.

Do wazonu, w którym jest duża świeca możesz wsypać ziarna kawy, jej aromat będzie unosił się długo w powietrzu. Dekoracje do wazonu nie muszą być drogie. Rozejrzyj się wokoło i pomyśl, co mógłbyś wykorzystać. Zbierasz korki do wina? Do takiego dekoracyjnego wazonu ze świecą włóż korki. Ozdoba nabierze rustykalnego charakteru.

Wazon do kwiatów możesz wypełnić materiałami zebranymi w lesie. Liście paproci, mech, szyszki, czy kora – razem ze świecą stworzą sielski, pełen natury klimat. Na dnie wazonu możesz także rozsypać drobne kamienie. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, co do wazonu zamiast kwiatów, będzie pięknie komponować się we wnętrzach.

Małe świece na wodzie

Wazony dekoracyjne do salonu wypełnione małymi świeczkami na wodzie, to kolejny sprawdzony sposób na wykorzystanie wazonu do kwiatów. Wysoki wazon, najlepiej szklany i przezroczysty, zalej wodą, a następnie umieść małą okrągłą świeczkę. Będzie delikatnie poruszać się na powierzchni wody. Takie zestawienie tworzy niepowtarzalny i subtelny efekt. Dodaje lekkości i świeżości pomieszczeniom. Z powodzeniem może być stosowany jako ozdoba na tarasie, w salonie czy łazience.

Pod świeczką możesz umieścić ścięte kwiaty, które będą unosić się w wodzie. Ciężar świeczki spowoduje, że zostaną uwięzione w wazonie i nie wypłyną na wierzch. Zamiast kwiatów możesz włożyć kamienie, cytrynę i rozmaryn lub gałązki roślin.

Jeżeli nie możesz się zdecydować i wybrać jednej kompozycji, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zmieniać ich zwartość. Zastosuj jeden pomysł, a po pewnym czasie sięgnij po inne rozwiązanie. To jest główna zaleta wazonów dekoracyjnych do salonu – można dowoli zmieniać ich zawartość.

Jak wykorzystać duży szklany wazon – dekoracje z muszelek w szkle

Posiadasz jeszcze pamiątki znad morza w postaci muszelek? Nawet nie wiesz jak bardzo mogą się teraz przydać. Wykorzystaj je i przygotuj dekoracje z muszelek w szkle. Jest to bardziej letnia dekoracja, ale o każdej porze roku będzie pięknie się prezentować.

Do szklanego wazonu włóż muszelki, a najlepiej ułóż z nich kompozycję. Możesz do nich dosypać morski piasek lub dołożyć świeczkę. Wysoki wazon wypełniony po brzegi muszlami, to też dobry pomysł na wykorzystanie pustego wazonu i muszelek przywiezionych z wakacji. Takie wazony dekoracyjne do salonu z pewnością będą budzić wspomnienia.

Jak udekorować wysoki szklany wazon na święta?

Zbliżają się święta, więc zrób stroiki w szklanych wazonach. W zależności od rodzaju święta, sięgnij po dekoracje, które stanowią ich motyw przewodni. Takie wazony dekoracyjne do salonu tworzą przytulny, ciepły i świąteczny klimat.

Na Święta Wielkanocne szklany wazon wypełnij mchem, ozdobnymi jajkami i gałązkami wiklinowymi. Na Święta Bożego Narodzenia sięgnij po bombki, suszone owoce, laski cynamonu czy orzechy. Stroiki w szklanych wazonach będą prezentować się okazale na nakrytym stole. Postaraj się wykonać kilka takich dekoracji i umieść je w wielu miejscach w domu. Nikt nie przejdzie nie zwracając na nie uwagi.

Menu

Konto