Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak składać pościel — prosty przewodnik krok po kroku

Dodany dnia2024-03-29

Utrzymanie porządku to nie lada sztuka, ale składanie pościeli to już prawdziwe wyzwanie. Oczywiście wszystko jest zależne od rodzaju i materiałów. W naszym artykule dowiesz się jak składać pościel. Nauczymy Cię prostych trików, które pomogą w utrzymaniu porządku oraz dowiesz się jak złożyć prześcieradło z gumką czy jak przechowywać pościel.

Jak składać pościel — proste kroki do idealnego porządku

Istnieje wiele rodzai pościeli — na rynku znajdziemy prześcieradła z gumką, lniane poszewki, kołdry z owczej wełny lub z wypełnieniem z pierza gęsiego. Wybór jest ogromny. Dlatego warto zadbać, aby nasza pościel była zawsze gotowa. Osiągniemy to, m.in. przez prawidłowe jej składanie.

jak składać pościel

Najważniejszym punktem, od którego należy zacząć, to wyprasowanie poszewek i prześcieradła. Prasowanie jest ważnym elementem składania pościeli, ponieważ zabija bakterie i roztocza oraz sprawia, że kołdra, która zostanie obleczona, będzie wyglądać schludnie. Jeżeli jednak nie jesteśmy zwolennikami prasowania, wybierzmy pościel flanelową lub jersey. Te materiały dobrze się prezentują i nie ryzykujemy pogniecenia pościeli.

Jeżeli pościel jest już gotowa do składania, pamiętajmy, aby prać i składać komplety pościeli oraz odkładać je w to samo miejsce. Dzięki temu ominie nas stres, gdy będziemy przyjmować gości, a każda poszewka będzie z innego kompletu. Dobrym pomysłem jest również dobrać komplet pościeli z prześcieradłem w podobnych barwach. W końcu liczą się szczegóły.

Składanie pościeli nie jest takie trudne, jeżeli jest już wyprasowana. Poszewkę składamy na pół, kolejny raz na pół, a następnie (w zależności od miejsca, w którym będzie przechowywana) jeszcze raz na pół lub na trzy razy.

Ale pościel to nie wszystko. Pościel kojarzy się ze snem i czystością, a czystość z kąpielą. Więc jak składać ręczniki? Standardowym sposobem jest składanie ręczników w kostkę. Jednak jest alternatywa dla mniejszych ręczników, która idealnie sprawdzi się do szuflad. Jeden róg należy złożyć do środka, następnie część gdzie powstaje nam krótszy bok, składamy na pół. Mamy ręcznik, który przypomina nieco samolot. Zginamy go na pół, w stronę ostrego końca i tak samo zwijamy. Ostry koniec zawijamy do środka.

Jak złożyć prześcieradło z gumką — szybkie i efektywne metody

W przypadku pościeli najczęściej zadawanym pytaniem jest „jak składać prześcieradło z gumką”. Zazwyczaj prześcieradło z gumką jest wyzwaniem, a najbardziej popularną techniką jest składanie go „jak najszybciej”, przez co zostaje pogniecione i wygląda nieestetyczne. Dlatego warto poznać skuteczną metodę, która temu zapobiegnie.

  1. Prześcieradło chwytamy za dwa rogi (najlepiej dłuższym bokiem).
  2. Dłonie wkładamy „do środka” rogów.
  3. Jeden róg zakładamy na drugi.
  4. Wkładamy pozostałe rogi prześcieradła w ten sam sposób, dzięki czemu prześcieradło jest już złożone na pół.
  5. Następnie powtarzamy krok 3.
  6. Powstaje nam prostokąt, który należy złożyć na 3 części gumką do środka.

Jak widać kroków nie jest wiele, należy tylko się wprawić. Dzięki tej technice nasze prześcieradło z gumką zawsze będzie się prezentować nienagannie.

Jak przechowywać pościel: wskazówki dla optymalnej organizacji

Pościel należy przechowywać w suchym miejscu z daleka od wilgoci. Najczęściej spotykaną metodą jest przechowywanie pościeli w szafie. W przypadku braku miejsca w garderobie dobrą opcją są pojemniki pod łóżkiem. Specjalne szuflady są dostępne w wielu sklepach i świetnie się sprawdzą do małych przestrzeni. Należy pamiętać, aby szuflada była odpowiedniej wielkości, zdecydowanie lepiej, aby została jeszcze przestrzeń, aby nie było potrzeby upychania pościeli.

Przechowywanie pościeli to nie tylko szuflady czy półki, ale również worki próżniowe. Są doskonałym pomysłem, aby zachować czystość, zapach, ale również miejsce. Worki próżniowe sprawiają, że nasza pościel, która standardowo zajmuje całą półkę, może zmieścić się nawet na połowie swojego wcześniejszego miejsca. W przypadku, gdy pościel chowamy do skrzyni łóżka czy sofy, mamy pewność, że do pościeli nie dostają się roztocza, a pościel zachowa swój piękny zapach i odpowiedni wygląd.

Komplet pościeli z prześcieradłem: jak składać dla maksymalnej funkcjonalności

Wybierając pościel w sklepie, staramy się dobierać odpowiedni materiał i design. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby kołdry i poduszki oraz poszewki, były z tego samego kompletu. Jest kilka metod jak zachować porządek i komplety przechowywać razem.

Jedną z nich jest złożenie pościeli i włożenie jej do poszewki poduszki. Jest to idealna opcja, ponieważ będziemy mieć pewność, że żaden element nie zostanie przez przypadek przeniesiony w inne miejsce.

Kolejną opcją jest włożenie poszewek poduszek oraz prześcieradła, w połowie składania poszwy kołdry. Dzięki temu poszewki, które są najbliżej naszej twarzy, będą częściowo chronione przez ewentualnym kurzem, który może się znaleźć w naszej szafie. Oczywiście najbardziej praktyczną i aktualnie coraz częściej spotykaną metodą, jest wkładanie złożonej pościeli do worków próżniowych. Dzięki tej metodzie zachowujemy przestrzeń, ale również mamy zawsze komplety w jednym miejscu, bez możliwości, iż ktoś część przełoży.

Należy dbać o pościel i o to jak się prezentuje. Po gorącej kąpieli nie ma nic lepszego, jak położyć się do wygodnego łóżka, z pachnącą pościelą, która otuli nas do snu.

Menu

Konto