Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak rozebrać kółka z krzesła obrotowego? Poradnik krok po kroku

Dodany dnia2023-03-10

Jak rozebrać kółka z krzesła obrotowego? Poradnik krok po kroku

Sprzęt gamingowy, biurowy, ale również ten codzienny zawsze w swoim wyposażeniu ma krzesło obrotowe. Jest ono nie tylko wygodne, ale również funkcjonalne, ponieważ zapewnia mobilność dzięki częściom. Jak rozebrać kółka z krzesła obrotowego?

Kiedy warto zdjąć kółka z krzesła obrotowego?

Krzesło obrotowe, jak już zostało to na wstępie podkreślone, to wiele różnych zastosowań i korzyści dla samego użytkownika. Taka forma jest polecana w szczególności w dzisiejszych czasach, które wyróżnia hybrydowy charakter pracy i konieczność spędzania czasu przy biurku.

Kółka z krzesła obrotowego

Krzesło biurowe powinno być jednak odpowiednio konserwowane i zabezpieczane tak, aby zawsze działało sprawnie, bez przeszkód. Najczęściej powinno się zwracać uwagę właśnie na kółka, które wykonują trudną pracę każdego dnia. Dlaczego właściwie demontaż kółek jest potrzeby? Otóż zużyte już kółka znacznie częściej rysują delikatne panele podłogowe, co niekoniecznie może podobać się właścicielom domu lub mieszkania. Kółka krzesła mogą poza tym wkręcić się w puszysty dywan, przez co włosie zostaje wewnątrz i blokuje prawidłową pracę.

Jakie narzędzia są potrzebne do demontażu kółek z krzesła

Demontaż kółek z zabezpieczeniem zdecydowanie nie jest trudny i może wykonać go zupełny amator z dziedziny majsterkowania. Nie trzeba do tego nawet kupować specjalistycznego sprzętu, ponieważ wszystkie narzędzia, które okażą się przydatne to wyłącznie śrubokręt, klucz płaski oraz wkrętak.

Krzesło do pracy zaprojektowane jest w taki sposób, aby w szybki sposób można było poradzić sobie z demontażem kół, ponieważ stosunkowo często wymagają one wymiany. Co jeszcze może okazać się przydatne? Warto wziąć ze sobą również dobre oświetlenie w postaci lampki oraz koca, na którym można będzie położyć krzesło gamingowe tak, aby się nie uszkodziło.

Krok po kroku - instrukcja demontażu kółek z krzesła.

Instrukcja demontażu to szybki sposób na to, aby móc cieszyć się nowymi kółkami w krześle. Wszystkie czynności należy rozpocząć od pozbycia się zabezpieczeń, które najczęściej przybierają postać bolców z tworzywa sztucznego. Demontaż kółek z zabezpieczeniem każdorazowo wymaga wykonania zdecydowanego ruchu pod odpowiednim kątem.

Jeśli bolce nie drgną, można wykorzystać do tego śrubokręt, aby móc je podważyć. Uwaga! Należy robić to delikatnie tak, aby nie uszkodzić plastiku. Po odkręceniu śrub mocujących kółka powinny wypaść przy użyciu siły.

Jeśli podczas demontażu napotka się na problem, w którym nawet mimo pociągania kółka nie chcą się wydostać, należy zachować ostrożność i zaprzestać działań. Krzesło do pracy należy wtedy dokładnie prześwietlić szukając przyczyny braku powodzenia. Najczęściej są to jednak wkręcone w kółka włosy oraz drobne elementy.

Podczas procesu montażu warto wziąć pod uwagę mniej zużywalnych kółek, na przykład takich, które wykonywane są z kauczuku lub gumy. Ograniczy to częstotliwość napraw fotela. Stosując się do powyższych wskazówek, bez większych problemów można będzie zdemontować wszystkie kółka w krześle obrotowym.

Produkty powiązane

Menu

Konto