Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak powiesić półki bez wiercenia? Sposoby na mocowanie półek bez wiercenia.

Dodany dnia2023-03-23

Jak powiesić półki bez wiercenia? Sposoby na mocowanie półek bez wiercenia

Wiele osób, które właśnie zakończyło remont zastanawia się, jak powiesić półki bez wiercenia w ścianie. Nowoczesne rozwiązania dają na szczęście taką możliwość. Z poniższego tekstu dowiesz się, jakie są alternatywne sposoby zawieszania półek, które redukują konieczność dziurawienia tynku. Jaki montaż półek daje najlepsze efekty?

Wieszanie półek bez wiercenia w ścianie to metoda dodania więcej przestrzeni do przechowywania – na dodatek bez konieczności odbierania sobie miejsca na podłodze. Półki ścienne występują w bardzo wielu stylach. Mogą być też wykonane z różnych materiałów. Wyróżniają je też różne systemy mocowania półek. Ich zaletą jest łatwość przytwierdzenia do ściany. Półki to jeden z najbardziej praktycznych i wszechstronnych mebli w każdym domu czy biurze. Umożliwiają łatwe organizowanie i przechowywanie przedmiotów – w zależności od konkretnych potrzeb. Doskonale nadają się do eksponowania książek, zdjęć, pamiątek z podróży czy roślin. Można zawiesić je w sypialni, salonie czy w przedpokoju. Dzięki nim można bez problemu stworzyć poukładaną i atrakcyjną przestrzeń.

Jak powiesić półki bez wiercenia?

Półki bez wiercenia - czy warto próbować?

Systemy półek bez wiercenia to doskonały sposób na zawieszenie lżejszych przedmiotów i dekoracji – bez konieczności używania wiertarki i wykonywania kłopotliwych ubytków w strukturze ściany. Systemy te wykorzystują specjalne rozwiązania, które mogą utrzymać ciężar do kilku kilogramów. Jest to idealne rozwiązanie do wieszania obrazów, luster i innych lekkich dekoracji. Jednak w przypadku cięższych przedmiotów systemy te mogą nie być w stanie ich bezpiecznie utrzymać. Jeżeli planuje się zawiesić cięższe przedmioty, najlepiej użyć wiertarki i śrub, aby mieć pewność, że przedmioty będą trzymały się pewnie.

Jak zamontować półki bez wiercenia - przegląd dostępnych systemów mocowania

Półki samoprzylepne to najprostsza i najtańsza opcja, dostępna w wielu rozmiarach i materiałach. Półki te wymagają po prostu odklejenia podkładu i mocnego dociśnięcia do ściany. Inną popularną opcją są haczyki, które można przymocować do ściany za pomocą taśmy klejącej. Alternatywą mogą być również półki samoprzylepne. Są również łatwe w montażu i można je wykorzystać do wieszania przedmiotów na ścianie.

Półki samoprzylepne

Półki samoprzylepne to świetny sposób na szybkie i łatwe dodanie dodatkowego miejsca do przechowywania w każdym pomieszczeniu. Są wykonane z mocnego materiału samoprzylepnego, który pewnie przylega do każdej płaskiej powierzchni, dzięki czemu idealnie nadają się do szaf, spiżarni i innych pomieszczeń. Tym, co czyni je wyjątkowymi, jest łatwość montażu. Nie potrzeba żadnych narzędzi, aby je zamontować, a ich założenie zajmuje zaledwie kilka minut. Łatwo je również zdjąć i zmienić ich położenie, co czyni je idealnym wyborem dla osób wynajmujących mieszkania i tych, które muszą często zmieniać aranżację przestrzeni. 

Półki na haczykach

Półki na haczykach mogą być świetną opcją, gdy chce się stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania bez wykonywania otworów w ścianie. Są one stabilnym i bezpiecznym rozwiązaniem, które po prawidłowym zamontowaniu może unieść nawet 50 kilogramów. Półki można umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, co pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni ściany. Są również łatwe w montażu i mają wiele zastosowań, takich jak wieszanie narzędzi, organizowanie przedmiotów i eksponowanie dekoracji. Półki są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, więc można znaleźć idealne rozwiązanie do swojego domu. Dzięki haczykom na półkach łatwo stworzyć funkcjonalne i stylowe rozwiązanie do przechowywania - bez konieczności wiercenia w ścianie.

Półki na taśmy klejące

Półki na taśmy klejące stanowią łatwy i szybki sposób na stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania w każdym pomieszczeniu w domu. Półki wyposażone są w mocne taśmy samoprzylepne, które przykleja się do każdej czystej powierzchni. Dzięki nim można szybko i łatwo zamontować półki bez użycia narzędzi czy śrub. Klej jest wystarczająco mocny, aby utrzymać ciężar do 10 kilogramów, co czyni go idealnym do przechowywania książek, płyt DVD i innych przedmiotów. Półki z taśmą samoprzylepną są również idealne do organizowania szaf i spiżarni, pomagając utrzymać przedmioty na swoim miejscu. Są również łatwe do usunięcia i nie pozostawiają śladów, co czyni je świetnym rozwiązaniem dla osób wynajmujących mieszkania. Półki z taśmą samoprzylepną stanowią praktyczny dodatek. 

Półki do klejenia

Półki do klejenia mają tę ogromną zaletę, że nie wymagają wiercenia w ścianie. Dzięki nim można łatwo zorganizować sobie dodatkowe, potrzebne miejsce do przechowywania i ekspozycji przedmiotów. Do ich zawieszenia nie ma konieczności wykorzystywania młotka i gwoździ. Półki są łatwe w montażu nawet w przypadku osób niewprawionych. Półki wyposażone są w paski samoprzylepne, które umożliwiają przyklejenie ich bezpośrednio do ściany – bez konieczności wiercenia w niej otworów. Dzięki temu można je łatwo przesuwać w razie potrzeby lub usunąć – bez jakiegokolwiek uszkadzania ścian.

Półki bez wiercenia do różnych pomieszczeń – przedpokój, łazienka, kuchnia, salon

Półki bez wiercenia to sprytna opcja na dodanie miejsca do przechowywania. Umożliwiają dobrą organizację gadżetów, dekoracji i akcesoriów w każdym pomieszczeniu w domu. W przedpokoju przyda się jedna lub dwie półki do przechowywania kluczy, korespondencji i ozdób. W łazience z kolei półki bez wiercenia ułatwią przechowywanie przyborów czy kosmetyków. W kuchni zaś półka zamontowana na sprytnym systemie nadaje się do trzymania przypraw. W salonie półka bez wiercenia z powodzeniem utrzyma ozdobny wazonik czy roślinę doniczkową, wnosząc więcej ciepła i elegancji do wnętrza. Półki bez wiercenia są łatwe w montażu oraz dostępne w różnych rozmiarach i wariantach, dlatego z powodzeniem pasują do każdego pomieszczenia w domu, niezależnie od jego dominującej stylistyki. Są bardzo uniwersalne i można je wykorzystać na setki sposobów.

Produkty powiązane

Menu

Konto