Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak położyć bieżnik na stół? Jak wybrać i jak układać bieżnik na stole?

Dodany dnia2023-11-02

Jak położyć bieżnik na stół? Jak wybrać i jak układać bieżnik na stole?

Potrzebujesz atrakcyjnego nakrycia do twojego stołu? Bieżnik to idealna alternatywa dla szerokich, białych obrusów. Mniejsza ilość materiału i elegancki wzór zapewni idealne uzupełnienie do wystroju twojej jadalni. Jednocześnie oszczędzisz czas i energię, którą musiałbyś poświęcić na ręczne pranie długiego obrusu. Mały bieżnik to sposób na elegancką dekorację stołu zabytkowego, kuchennego i restauracyjnego.

Dla wielu nowoczesnych rodzin staroświecki biały obrus to przeżytek. Zastąp go kolorystycznym bieżnikiem, jako element wystroju stołu. Będziesz mógł złożyć go na środku, jednocześnie zapewniając swoim naczyniom wolne miejsce na stole. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz plam po rozlaniu zupy czy napoju poza naczynie. Zabrudzenie wytrzesz z drewnianej powierzchni stołu, a bieżnik pozostanie nienaruszony. W przypadku obrusu każde wylanie zawartości poza talerz zmusza do wyprania dekoracji. Bieżnik na stole pozwoli ci uniknąć takich kłopotów, dlatego jest to fantastyczne rozwiązanie.

Bieżnik na stół — praktyczne wskazówki i inspiracje

Jak położyć bieżnik na stół?

Przede wszystkim wiedz, że bieżnik jako dodatek do aranżacji wnętrza nie jest tym samym, co obrus. Dłuższy materiał charakteryzuje się tym, że rozkładasz go na całej powierzchni stołu. Jednocześnie obrus zwisa z każdej strony poza stołem. To jest jego charakterystyczną cechą, nawiązującą jeszcze do tradycji szlacheckiej. Bieżnik to praktyczna i dekoracyjna inspiracja, która może w udany sposób zastąpić obrus. Jest znacznie mniejszy, posiada zróżnicowane kształty i kolorystykę, a także jest wygodniejszy. Dostępny jest w wielu wariantach po te, które możesz zamówić na miarę, a także takie, które będziesz mógł złożyć. Dodatkowo odmienny kolor niż biały zdecydowanie bardziej pasuje do bieżnika, niż obrusu. Dlatego jest to bardzo często wykorzystywana alternatywa w wielu kawiarniach i restauracjach.

Białe obrusy zakorzeniły się w naszej kulturze. Dlatego wyglądają bardzo oficjalnie, a przez to nieciekawe. Dlatego poszukując wskazówek dotyczących dekoracji stołu, bardzo często znajdziesz poradniki, jak położyć bieżnik na stół. Jest to zdecydowanie lepsza alternatywa do tradycyjnego wystroju. Zapewnia on nową jakość w twojej kuchni, a także jest rozwiązaniem praktycznym i bardziej uniwersalnym. Dobry bieżnik w stonowanej kolorystyce będzie się dobrze prezentować na wielu różnych odcieniach stroju. Także białe bieżniki, z racji swojej charakterystyki szycia, są idealnym zastępstwem dla obrusu.

Wybór odpowiedniego bieżnika

Romantyczna nuta w miejscu, gdzie jesz, to jedna z wielu ciekawych inspiracji na urokliwy stół z bieżnikiem. Zdecydowanie lepiej będzie prezentować się posiłek, jeżeli każdy element otoczenia będzie dodawał uroku. Złote sztućce, biały płaski talerz i delikatny różany bieżnik to idealny komplet, dodający ciekawego klimatu. To rozwiązanie możesz zastosować nie tylko w kawiarni w centrum miasta, ale także u siebie w domu.

Przy zmianie wyglądu stołu za pomocą bieżnika pamiętaj o ogólnej estetyce otoczenia. Wybór odpowiedniego koloru powinien być dopasowany do wyglądu twojego stołu, krzeseł, a także pomieszczenia. Odradza się łączenia wielu bogato zdobionych elementów na małej przestrzeni. Dlatego jeżeli chcesz kupić bieżnik w miejscu z wieloma dekoracjami, zdecyduj się na jednolity, prosty kolor. Również na podstawie tej zasady możesz wybrać bardzo elegancki i przykuwający uwagę wzór, jeżeli otoczenie zawiera proste kolory.

Jak pięknie ułożyć bieżnik na stole

Estetyczne układanie bieżnika na stole jest bardzo proste. Przede wszystkim musisz zadbać o odpowiedni krój materiału. Jeżeli jakiś jego fragment będzie dłuższy od szerokości stołu, zdecyduj się na jego złożenie na pół. W przeciwieństwie do obrusa bieżnik daje taki komfort, że możesz to zrobić. Kiedy już masz odpowiedni kształt i wymiary nakrycia, umieść je symetrycznie na środku, względem powierzchni stołu. Zadbaj, aby po każdej stronie odległość do krawędzi mebli była równomierna. Jest to najpopularniejsze i najlepiej sprawdzające rozwiązanie w przypadku układania bieżnika na stole.

Kiedy już masz ułożone nakrycie, rozmieść elementy wystroju, sztućce i naczynia na stole. Masz do wyboru dwa warianty. Pierwszy polega na rozmieszczeniu dekoracji na środku stołu, a talerzy poza obszarem bieżnika. Drugie rozwiązanie to położenie wszystkiego bezpośrednio na materiale dekoracyjnym. Przede wszystkim zadbaj o to, żeby zdecydować się na jedną z tych dwóch opcji. Zdecydowanie unikaj sytuacji, gdzie jedna krawędź naczynia będzie na bieżniku, a druga poza nim.

Menu

Konto