Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak odstraszyć gołębie z balkonu – poradnik

Dodany dnia2023-03-31

Jak odstraszyć gołębie z balkonu – poradnik

Jak odstraszyć gołębie z balkonu? Co zrobić, gdy na balkonie gniazdują gołębie? Zastanawiał się nad tym niemal każdy, kto mieszka na wyższych piętrach i ma własny balkon. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych, a zarazem humanitarnych metod radzenia sobie z tym problemem. Gołębie a czystość na balkonie – jakie związki można dostrzec?

Skuteczne sposoby na gołębie na balkonie pozwalają zachować go wolnym od trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Każdy, kto boryka się z problemem ptaków chcących uwić gniazdo w podbitce dachowej czy na parapecie powinien rozważyć nabycie specjalnych kolców na rynny czy ultradźwiękowych odstraszaczy. Co robić, gdy na balkonie pojawiają się gołębie? Jak uniknąć pojawiania się gołębi na balkonie? Jakie odstraszacze na gołębie są skuteczne? W poniższym tekście dzielimy się jeszcze innymi sposobami.

Gołębie na balkonie

Gołębie na balkonie - jak sobie z nimi poradzić?

Gołębie na balkonie – jak się ich pozbyć? Jednym ze sposobów pozwalających na odstraszanie gołębi jest użycie specjalnego emitera dźwięków. Urządzenie to może być połączone z czujnikiem ruchu, który po wykryciu obecności ptaków zacznie poprzez głośnik emitować dźwięki odstraszające ptaki. Co ciekawe są one niesłyszalne przez ludzkie ucho, gdyż są wydawane w odpowiednich rejestrach. Dlatego też mogą być one stosowane wszędzie, także na obszarach miejskich i gęsto zaludnionych. Niektóre urządzenia są także wyposażone w lampy stroboskopowe, które błyskają światłem, przez co dodatkowo zniechęcają przylatywanie ptaków w dane miejsce. Dawniej urządzenia opierały się o zawodne techniki wykorzystujące między innymi taśmy magnetofonowe. Obecnie sprzęty cyfrowe charakteryzują się wiernym odtwarzaniem dźwięków w wysokiej jakości. Pozwalają one w o wiele większym stopniu oddać dźwięk wydawany przez konkretne ptaki. Urządzenia te są odporne na warunki atmosferyczne, co również nie jest bez znaczenia. Współczesne rozwiązania technologiczne są również w pełni bezpieczne dla ptaków i uzyskują nawet aprobatę ornitologów.

Skuteczne sposoby na pozbycie się gołębi z balkonu

Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Zanieczyszczanie parapetów odchodami jest nie tylko uciążliwe i nieestetyczne. To nie jest wyłącznie kwestia wizualna, ale też zdrowotna. Wiele gatunków dzikich zwierząt może roznosić pasożyty, pchły i bakterie chorobotwórcze. Jeśli chodzi o zależność gołębie a choroby, to lekarze ją dostrzegają. W dodatku odchody mogą mieć bardzo negatywny wpływ na elewację, szyby czy rośliny znajdujące się na balkonie. Dużą zaletą kolców na ptaki jest łatwość w samodzielnym montażu poszczególnych elementów. Wystarczy klej silikonowy, aby zamocować je do dowolnej powierzchni. Należy jednak ją uprzednio dokładnie wyczyścić i odtłuścić. Istnieją też takie modele, które są wyposażone w klipsy mocujące. Za ich pomocą można również łatwo ustabilizować kolce w rynnie czy na parapecie, chroniąc powierzchnie w ten sposób przez szkodliwym działaniem dzikiego ptactwa. Montaż odbywa się za pomocą zaczepów chwytających krawędź rynny. Przestrzeń znajdująca się pod kolcami zostaje swobodna. Ptaki nie mogą, ale też nie chcą się do niej przedostać. Tego typu instalacja nie zaburza naturalnego przepływu wody deszczowej odprowadzanej przez rynnę, więc cała instalacja działa prawidłowo. Dodatkowo takie rozwiązanie może blokować część liści przed wpadaniem do środka.

Jak chronić swoje rośliny przed gołębiami na balkonie?

Jak chronić rośliny przed gołębiami na balkonie? Rozwiązaniem są kolce na ptaki. Choć wielu osobom mogą kojarzyć się w negatywny sposób, w rzeczywistości nie robią krzywdy zwierzętom. Ptak sam wie, że nie ma możliwości usiąść na danej powierzchni. W dodatku tego typu zabezpieczenia są wykonane z tworzyw sztucznych (głównie poliwęglanu i plastiku), niemogących zrobić im krzywdy. Stanowią one nie tylko bezpieczną i humanitarną, a zarazem skuteczną formę odstraszania gołębi, ale też innych gatunków, takich jak wrony czy wróble. Rozstaw kolców odpowiada rozmiarowi ptaka danego gatunku. Te szerzej ulokowane sprawdzają się na duże ptaki, jak mewy, wrony i gołębie. Z kolei te gęściej rozmieszczone są idealne na wróble. Szerokość może też determinować możliwość użycia na danej powierzchni. Wąskie parapety również nadają się do tego, aby je rozstawić. Istnieją też specjalne kolce z ramką pozwalającą na zainstalowanie ich na otwartej rynnie dachowej. Blokuje to możliwość, aby ptaki mogły uwić w niej gniazdo. Dla samego ptaka jest to także bardzo korzystne, gdyż silny deszcz nie zmyje jego lęgowiska.

Jak chronić meble na balkonie przed gołębiami?

Jak chronić meble na balkonie przed gołębiami? Kolce na parapet to popularne rozwiązania, stosowane głównie przez mieszkańców miast. Są w miarę estetyczne, a zarazem skutecznie. Nie krzywdzą zwierząt, skłaniając je do poszukania innych miejsc noclegowych i lęgowych. W ten sposób można ochronić elewację budynku, szyby i parapety przed zanieczyszczeniami. W przypadku obiektów użyteczności publicznej, domów, ale też budynków o znaczeniu historycznym tego typu rozwiązania są bardzo pomocne. Odstraszacze dla gołębi mogą pomóc w ich ochronie.

Odstraszanie gołębi metodą naturalną

Jak zabezpieczyć balkon przed gołębiami? Gotowe preparaty na gołębie to nie wszystko. Odstraszacze ultradźwiękowe mogą emitować dźwięki odpowiadające odgłosom gatunków, stanowiących naturalne zagrożenie dla bytowania gołębi. Są to dźwięki między innymi orłów, sokołów i jastrzębi. Inną opcją są urządzenia emitujące wiązkę lasera, która zniechęca ptaki do zakładania gniazd na danym obszarze. Inną opcją jest ustawienie na balkonie plastikowego gawrona, który w naturalny sposób odstrasza stada gołębi przed siadaniem na balustradę czy meble ogrodowe. Odstraszanie gołębi metodą naturalną może też odbywać się przez szeleszczące przedmioty czy kolorowe wstążki. Zastanawiając się jakie rośliny odstraszają gołębie są dobre, warto rozważyć te kłujące – są dosyć skuteczne, gdyż jak ptak raz się do nich zbliży będzie go unikał. Jakie zapachy odstraszają gołębie? Ptaki te nie lubią zapachu naftaliny, dlatego unikają kulek na mole. Ocet i wybielacz też są dla nich drażniące, ale szybko wietrzeją.

Menu

Konto