Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Jak dobrać hokery do wyspy kuchennej - idealne siedzenie do swojej kuchni

Dodany dnia2023-02-22

Jak dobrać hokery do wyspy kuchennej - idealne siedzenie do swojej kuchni

Jak dobrać hokery do wyspy? W dużych kuchniach takie rozwiązanie stało się bardzo się bardzo popularne. Poniższy poradnik umożliwi sprawny dobór siedzisk do blatu.

Dlaczego warto rozważyć hokery przy wyspie kuchennej?

Hoker pozwala uzyskać nowoczesny i stylowy wygląd przestrzeni kuchennej, zwłaszcza tej otwartej na salon. Nie tylko zapewnia wygodne miejsce do siedzenia, ale także dodaje wyspie kuchennej zawierającej przybory kuchenne niepowtarzalnego charakteru. Hoker może służyć jako miejsce do spożywania posiłków lub po prostu do siedzenia i relaksowania się podczas picia kawy. Hoker stanowi atrakcyjne i praktyczne rozwiązanie do siedzenia. Wysokie stołki barowe są idealne do domu, jak też pubu czy restauracji.

idealne siedzenie do swojej kuchni

Jakie są najważniejsze cechy dobrego hokera do wyspy kuchennej?

Rozważając zakup hokera do wyspy kuchennej, należy zwrócić uwagę na trzy kluczowe cechy: dopasowanie pod względem wysokości do blatu, stabilność oraz dopasowanie stylistyki wykończenia krzesła do całego pomieszczenia. Hoker powinien mieć siedzisko poniżej linii blatu, tak aby wygodnie się na nim siedziało podczas spożywania posiłków czy picia napojów. Powinien również pasować do stylu wykończenia wyspy kuchennej, aby dobrze komponował się z całością. Kluczowa jest też jego stabilność i ograniczenie ryzyka upadku. Biorąc pod uwagę te trzy cechy, można znaleźć idealnie dopasowany mebel. Trzeba mieć na względzie również to, że ten rodzaj wyposażenia jadalni nie będzie odpowiedni dla wszystkich użytkowników, na przykład małych dzieci, osób starszych czy cierpiących na niepełnosprawność ruchową.

W jaki sposób dobierać wysokość hokera do wysokości wyspy kuchennej?

Siedzisko hokera powinno znajdować się poniżej wysokości blatu wyspy kuchennej. Warto mieć na uwadze, że standardowo blat wyspy jest umieszczony na wysokości od 75 do 90 cm. W takim przypadku idealnie dobrane hokery powinny mieć siedzisko nie wyżej niż na pułapie 55-60 cm. Przyjmuje się, że przestrzeń pomiędzy siedziskiem a blatem nie powinna być mniejsza niż 25 cm. Wówczas komfort użytkownika jest największy. Aby upewnić się, że hoker ma odpowiednią wysokość, należy zmierzyć odległość od podłogi do szczytu wyspy. Następnie należy dopasować wysokość hokera tak, aby jego siedzisko było ulokowane odpowiednio niżej co górna część wyspy. Wówczas użytkownik ma pewność, że zakupione meble kuchenne będą wygodne podczas codziennego użytkowania. W barach i punktach gastronomicznych blat umieszczony jest zazwyczaj o wiele wyżej, na poziomie około 120 centymetrów. W takim przypadku niezbędny będzie zakup hokerów z siedziskami na wysokości 80-90 cm. Jeśli chodzi o siedzisko, to wygodnie siedzi się na tym, którego szerokość jest nie mniejsza niż 40 cm. Siedzenie ma ogromny wpływ na funkcjonalność i wygodę korzystania z mebla. Wielkość mebla także powinna uwzględniać odpowiednie proporcje hokera względem wielkości wyspy kuchennej.

Podsumowując, wybór hokera powinien być podyktowany względami praktycznymi i estetycznymi. Do tych pierwszych zalicza się stabilność, konstrukcja, podparcie nóg oraz wysokość danego krzesła względem położenia blatu. Do drugich z kolei wlicza się materiał wykonania, stylistyka nóg oraz rodzaj zastosowanej tkaniny obiciowej siedziska.

Menu

Konto