Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Inteligentne podświetlenie telewizora

Dodany dnia2023-01-17

Inteligentne podświetlenie telewizora - pomysły na oświetlenie ściany za telewizorem

Odbiornik telewizyjny towarzyszy nam od dziesiątek lat. Pomimo zmiany trendów i nawyków w wyglądzie i grubości telewizorów, jak też w odbieraniu treści wciąż tv bardzo często pojawia się na ścianie w strefie dziennej domu. Jakie oświetlenie telewizora w salonie będzie dawać najlepsze efekty?

Choć telewizor jest integralną częścią przestrzeni dziennych, nie zawsze dobrze wpisuje się w stylistykę wnętrza. Jednym ze sposobów, aby to zniwelować, jest odpowiednie przemyślenie kwestii oświetlenia. To bardzo ważny aspekt, często zaniedbywany na etapie projektowania czy remontu pomieszczenia. Nie zawsze można to potem w łatwy sposób naprawić, choć istnieją pewne metody. Wśród pomysłów na doświetlenie wnętrza jest kinkiet nad telewizor czy też energooszczędna taśma ledowa. To jednak tylko część rozwiązań, o których chcemy Ci powiedzieć. Warto mieć na uwadze także systemy oświetlenia wbudowane bezpośrednio w odbiornik telewizyjny. Zostań z nami, aby dowiedzieć się więcej na ten temat!

Jak zaprojektować ścianę za telewizorem z podświetleniem? 

Zaprojektowanie ściany za telewizorem z podświetleniem może być świetnym sposobem na stworzenie nowoczesnego i stylowego wyglądu w Twoim domu. Philips Ambition to świetny wybór do tego projektu, ponieważ oferuje wiele opcji oświetlenia, które można wykorzystać do stworzenia efektu przyciągającego wzrok. Podczas podejmowania wyboru dotyczącego tego, w jaki sposób zaprojektujesz oświetlenie ściany z tv warto uwzględnić kilka kwestii. Pierwszym krokiem jest decyzja, jakiego rodzaju oświetlenia chcesz użyć. Nowoczesne modele telewizorów, w przypadku których wiodącym producentem jest Philips Ambition, oferują szereg emiterów LED, które można wykorzystać do stworzenia różnych efektów wizualnych. Gdy już wybierzesz rodzaj oświetlenia, możesz zacząć planować układ ściany. Weź pod uwagę wielkość ściany i umiejscowienie telewizora, a także gniazdek elektrycznych i innych elementów. Gdy układ jest już gotowy, możesz przystąpić do instalacji. Oświetlenie Philips Ambition jest łatwe w montażu. Nie tylko system oświetleniowy wbudowany w odbiornik telewizyjny, ale też inne akcenty, o które sam się zatroszczysz, mogą zbudować spektakularny efekt. Możesz pokusić się o zawieszenie designerskich plakatów w najbliższym otoczeniu telewizora.


Inteligentne podświetlenie telewizora

Najlepsze pomysły na oświetlenie ściany za telewizorem

Inteligentne podświetlenie telewizora to nie jedyna możliwość, aby cieszyć się dodatkowym źródłem dekoracyjnego światła w pomieszczeniu. Warto w tym celu zaczerpnąć inspiracji.

Jak wybrać oświetlenie do telewizora? 

Jedną z ciekawszych metod na podświetlenie tv i mebli rtv jest wybór systemu ambilight. Na czym on polega? Opiera się on na tylnym podświetleniu odbiornika telewizyjnego, uzyskiwanego za pomocą inteligentnych diod led, które dostosowują natężenie i kolorystykę świecenia do tego, co aktualnie dzieje się na ekranie telewizora. Proces odbywa się w czasie rzeczywistym.

Zalety inteligentnego podświetlenia telewizora

Inteligentne podświetlenie telewizora to sposób na wprowadzenie wyjątkowych efektów wizualnych do swojego wnętrza. Wyposażone w tę technologię są między innymi telewizory Philips. System Ambilight oferuje spektakularne wrażenia z oglądania, które wyróżniają je spośród innych odbiorników. Ambilight to system oświetlenia, który rzuca światło z tylnej części ekranu telewizora na ścianę i meble za nim. Jedne modele pozwalają na podświetlenie ściany w kolorach odpowiadających zawartości ekranu, dając efekt poszerzenia wizji i większej głębi obrazu. Lepsze modele są wyposażone w emitery światła, pozwalające na uzyskanie światła bardziej złożonego kolorystycznie, powiązanego kontekstowo z treścią wyświetlanych filmów. Te wyjątkowe funkcje pozwalają rozpraszają ciemność, zmniejszając tym samym zmęczenie oczu o raztworzą bardziej relaksującą atmosferę. Dodatkowo światło można dostosować do wystroju każdego pomieszczenia, co sprawia, że jest to świetny wybór do każdego domu.

Lepsze światło za telewizorem czy oświetlenie nad telewizor?

Jakie oświetlenie nad telewizor warto wybrać? Możesz samodzielnie określić stałe źródła światła, które będą odpowiadać Twoim preferencjom i stylowi życia. Jedną z możliwości jest kinkiet nad telewizor, który zmniejsza kontrast, rozprasza mrok, przez co jest korzystny dla zdrowia oczu. Ponadto oświetlenie nad telewizorem może obejmować listwy led, które nie dość, że są energooszczędne, to jeszcze potrafią wyczarować klimat odprężenia. Mogą być ukryte za maskownicą, wbudowane podtynkowo w ścianę lub stanowić element dekoracyjny i dodatek do lameli. Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy oświetlenie led nad telewizorem będzie lepsze, czy też w tym boju zwycięży światło emitowane bezpośrednio za odbiornikiem. Jest to kwestia indywidualna, uzależniona od przyzwyczajeń i gustu użytkownika.

Jakie rodzaje podświetlenia są najlepsze dla telewizorów? 

Dla bezpieczeństwa i zdrowia oczu domowników, światło w salonie powinno być rozplanowane w taki sposób, aby zapewniało komfort widzenia materiałów wyświetlanych na ekranie. Oglądanie telewizji w całkowitym mroku bardzo nadwyręża wzrok, dlatego zapalenie chociażby lampy na stoliku kawowym czy podłodze stanowi minimum. Światło za telewizorem pozwala uatrakcyjnić domowy seans. Ciekawym rozwiązaniem mogą być dodatkowo halogeny nad telewizorem, które są skierowane na ścianę i nie rażą użytkowników w oczu. Należy pamiętać, że źródło światła w pomieszczeniu nie powinno być też skierowane bezpośrednio w ekran, gdyż będzie widoczny rozbłysk i rozjaśnienia. Najlepsze są takie, które dają światło odbite, jak kinkiety, lampy skierowane w sufit lub podłogę.

Podsumowując, wybór odpowiednich źródeł światła w salonie skupiającym wszystkich domowników i gości stanowi ważny wybór. Chodzi nie tylko o kwestie dekoracyjne, ale przede wszystkim o funkcjonalność. Odpowiednio dobrane lampy, listwy led i systemy tylnego oświetlenia telewizora wpływają na łatwość relaksu i komfort wspólnego spędzania czasu.

Menu

Konto