Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa? Jak wybrać dobrą kołdrę puchową?

Dodany dnia2023-05-05

Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa? Jak wybrać dobrą kołdrę puchową?

Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa? Przede wszystkim tyle, aby zbytnio nie obciążała użytkownika i pozwalała mu na swobodną zmianę pozycji w czasie snu. Więcej na temat tego, jaką kołdrę wybrać, znajdziesz w poniższym tekście. Zapraszamy!

Jakość kołdry ma większy, niż mogłoby się wydawać, wpływ na komfort codziennego zasypiania. Od jej grubości, rodzaju poszycia i wypełnienia, a także od rozmiaru i wagi bardzo wiele zależy. Jak zatem dobrać idealne komplety pościeli, aby rano zawsze budzić się w pełni wypoczętym? Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa?

Kołdry puchowe

Wpływ wagi kołdry na komfort snu

Kołdry puchowe są cenione ze względu na dużą przewiewność – przy zachowaniu ciepła. Dzięki swoim właściwościom nadają się także dla osób, które borykają się z nadmierną potliwością. Wysokiej jakości wyroby charakteryzują się lekkością i puszystością. Są też stosunkowo wytrzymałe i żywotne. Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa?

Czynniki wpływające na wagę kołdry

Najważniejszym parametrem wpływającym na wagę końcową kołdry jest jej rodzaj wypełnienia. Puch zawsze będzie cięższy od syntetycznych alternatyw, w tym poliestru silikonowego. Na to, ile waży kołdra puchowa z gęsi, ma wpływ nie tylko jej poszycie, ale także wielkość. Pościele 200x220 cm będą zatem najcięższe. Kołdra puchowa letnia, z uwagi na mniejszą grubość, będzie z kolei lżejsza niż kołdra przeznaczona na okres jesienno-zimowy. Poszycie kołdry puchowej może być wykonane z różnych tkanin. Ci, którzy preferują subtelny chłód i lekką śliskość, zdecydowanie mogą wybrać pościele satynowe. Dla tych, którzy wolą cieplejszy w dotyku materiał, przygotowano pościele bawełniane.

Sezonowość a waga kołdry puchowej

Kołdra puchowa ma wagę zależną między innymi od tego, co znajduje się w jej wnętrzu. W przypadku produktów, których wsad stanowi gęsi puch, można szacować, że będzie ona ważyła nie więcej niż 2,5 kilograma. Dotyczy to przede wszystkim porządniejszych wyrobów przeznaczonych z myślą o sezonie zimowym. Przy takiej masie można liczyć na to, że produkt będzie cechować się dobrym odprowadzaniem wilgoci i przepuszczaniem powietrza, a zarazem będzie dobrym izolatorem termicznym. Letnie kołdry są nieco lżejsze i zazwyczaj nie przekraczają wagi 1,5 kilograma.

Waga kołdry a preferencje użytkownika

Waga kołdry powinna być dostosowana do przyzwyczajeń i preferencji użytkowników. Osoby, które mają tendencję do zrzucania z siebie kołdry, dużo wiercą się w ciągu nocy i cierpią na bezsenność, mogą docenić wyroby o wyższej wadze. Pozwoli im ona lepiej się wyciszyć i uspokoić przed snem. Z kolei lżejsze warianty są odpowiednie dla osób, które preferują niższe temperatury w czasie spania.

Różnice w wadze kołder letnich, zimowych i całorocznych

Dobierając kołdrę letnią, warto dobrać jej wagę i gramaturę. Oba te parametry przekładają się bezpośrednio na komfort korzystania z niej. Zazwyczaj najcieńsze egzemplarze charakteryzują się masą własną nieprzekraczającą 1 kg. Wiadomo, że im większy rozmiar, tym waga może być większa. Na stosunkowo niewielki ciężar kołdry letniej ma wpływ rodzaj wypełnienia. W wielu przypadkach jest to poliester silikonowy. Nieco większą wagą mogą cechować się letnie kołdry puchowe. Z kolei kołdry typowo zimowe, z uwagi na dużą ilość puchu, będą naturalnie odznaczały się znacznie większą wagą.

Zalecenia dotyczące wagi kołdry dla dzieci

Pościele dziecięce powinny być komfortowe i przyjemne w dotyku. Od rodzaju wypełnienia w dużej mierze zależy waga kołdry dla dzieci. Trudno o jednoznaczną odpowiedź, który typ materiału będzie najlepszy - jest to kwestia indywidualna. Niektóre dzieci dobrze się czują, śpiąc pod ciężką i ciepłą kołdrą. Czują się wtedy bezpiecznie opatulone. Inne z kolei nie będą mogły zasnąć, gdyż będzie im za ciężko i za gorąco. Rodzaj wypełnienia może bardzo zmieniać odbiór kołdry. Te naturalne składają się z puchu, pierza czy wełny. Sztuczne to przeważnie kulki poliestrowe lub silikon. Naturalne są zwykle cięższe od syntetycznych, co nie zawsze jest pożądane. Wbrew pozorom sztuczne wypełnienia mają także swoje zalety. Tą największą jest brak działania alergicznego. Znacznie mniejsze jest też prawdopodobieństwo rozwijania się w takim wnętrzu chorobotwórczych czynników i kurzu. Pościele dla niemowlaka powinny składać się z płaskiej poduszki i ewentualnie śpiworka. Niezalecane jest otulanie malucha klasyczną kołdrą.

Menu

Konto