Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Ile kosztuje montaż szafy przesuwnej? Sprawdzamy!

Dodany dnia2023-03-09

Ile kosztuje montaż szafy przesuwnej? Sprawdzamy!

Ile kosztuje montaż szafy przesuwnej? Z jaką ceną należy się liczyć, zamawiając usługę skręcania mebli? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Szafa przesuwna to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o wygodę i dużą przestrzeń do przechowywania. Pozwala ona na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w pokoju, gdyż drzwi przesuwają się wzdłuż frontów, a nie otwierają na zewnątrz – jak ma to miejsce w przypadku modeli uchylnych. Oznacza to, że nie zajmują dodatkowego miejsca w pokoju i można je umieścić nawet w najbardziej kompaktowych pomieszczeniach. Szafa przesuwna zapewnia również mnóstwo miejsca do przechowywania – dzięki półkom, szufladom i drążkom do wieszania ubrań i innych przedmiotów. Meble na wymiar, w tym również garderoba, umożliwia utrzymanie porządku w sypialni lub innym pomieszczeniu w domu, a także pozwala na uporządkowanie i ukrycie swoich rzeczy przed wzrokiem gości. Dzięki niej można optymalnie zagospodarować przestrzeń w swoim domu i cieszyć się wygodą oraz dużą ilością miejsca do uporządkowanego gromadzenia ubrań czy obuwia.

Montaż szafy przesuwnej

Szafa przesuwna czy klasyczna - którą wybrać?

Wybierając między szafą przesuwną a klasyczną, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pojemność jest ważnym czynnikiem – ilość miejsca, jakie ma się na zagospodarowanie i ustawienie szafy określą rozmiar i rodzaj mebla, który można zamówić u stolarza. Ustawienie jest również kluczowym czynnikiem. Szafa przesuwna najlepiej nadaje się do pomieszczenia, w którym jest wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie przesunąć drzwi i móc wygodnie zajrzeć do środka. Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest jej złożenie. Montaż mebli na zamówienie wymagała więcej czynności niż klasyczna, gotowa szafa ze sklepu. Kolejnym czynnikiem jest wyposażenie. Szafę przesuwną można przekształcić w garderobę dla całej rodziny, dodając do niej półki, drążki i szuflady. Wybór szafy przesuwnej zależy od osobistych preferencji i przestrzeni dostępnej w pokoju.

Montaż szafy przesuwnej - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Projektowanie szafy przesuwnej wymaga uwzględnienia co najmniej paru czynników. Pierwszym jest ustalenie wysokości frontów i całego mebla. Trzeba mieć pewność jeszcze przed zakupem, że zmieści się ona w danej przestrzeni. Istotny jest sposób montażu. Większość produktów na zamówienie zostanie przymocowana do ściany, co zapewni większą stabilność mebla oraz bezpieczeństwo użytkowników. Inną kwestią jest szerokość półek – niektóre szafy mają regulowane półki, inne mogą mieć stałą szerokość. Warto mieć to na uwadze. Istotna jest też wysokość zawieszenia drążka na ubrania – użytkownik powinien móc swobodnie do niego dosięgnąć.

Firma montażowa - jak wybrać odpowiednią?

Firma montażowa powinna charakteryzować się bogatym doświadczeniem w realizacji podobnych projektów mebli. Daje to użytkownikowi pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane zgodnie ze sztuką. Drugą kwestią są materiały do montażu szafy przesuwnej. Zlecając wykonanie jej w firmie stolarskiej można od razu dokonać wyboru konkretnej płyty meblowej, uchwytów, prowadnic, szuflad czy okuć. Warto od razu zlecić tej samej ekipie profesjonalny montaż mebli. Warto również na typ etapie zapytać o cenę za montaż szafy przesuwnej, aby wiedzieć, na jaką kwotę się przygotować. Poszukując wykonawcy szafy z drzwiami przesuwnymi, warto od razu zapytać o opinie poprzednich klientów na temat konkretnej firmy. Koszt wykonania szafy przesuwnej może nie być najniższy u doświadczonej firmy stolarskiej, przekłada się natomiast na jakość spasowania elementów, stabilność mebla i bezpieczeństwo jego użytkowania.

Koszt wykonania szafy przesuwnej – co wpływa na cenę?

Koszt wykonania szafy przesuwnej może być bardzo różny – w zależności od rodzaju materiałów i projektu, który się wybierze. Jeśli chodzi o szafę na wymiar, cena zazwyczaj stanowi wypadkową jakości zastosowanych surowców, ale też renomę producenta rozwiązań wewnętrznych, w tym prowadnic i szuflad. Na koszt wpłynie także rozmiar szafy – większe modele będą wymagały więcej materiałów i pracy. Rodzaj drzwi, które wybierze użytkownik oraz złożoność projektu także wpłyną na całkowity koszt projektu. Drzwi przesuwne zazwyczaj kosztują więcej niż drzwi uchylne, a projekty wykonane na zamówienie będą droższe od gotowych rozwiązań. Rodzaj wykończenia, które wybierze dany klient, również wpłynie na cenę końcową – wykończenia wysokiej klasy, w tym lakierowane czy fornirowane fronty są na ogół droższe niż wykończenia w wariancie podstawowym. Koszt montażu całości, w tym dodatkowych elementów, jak na przykład podświetlany drążek czy szuflady, również może mieć wpływ na ogólny koszt szafy. Generalnie warto już na etapie samego projektu ustalić wszelkie szczegóły ze specjalistą, który będzie realizować zamówienie. Całkowita wartość operacji powinna być uwzględniona w umowie z firmą stolarską.

Produkty powiązane

Menu

Konto