Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Huśtawka do pokoju - jakie są jej zalety i jak wybrać odpowiedni model?

Dodany dnia2023-03-28

Huśtawka do pokoju - jakie są jej zalety i jak wybrać odpowiedni model?

Huśtawka do pokoju to ciekawy element aranżacyjny wnętrza. Zarówno jej fantastyczny wygląd, ergonomia, jak i duży poziom wygody przemawiają za rozważeniem tego rozwiązania.

Huśtawka do pokoju - czy warto?

Huśtawka do pokoju dziecka to zachęta do ruchu i wstania od ekranu komputerowego. To także sposób na relaks po całodziennej nauce. Huśtawka dla dzieci do pokoju pozwala poprawiać ich samopoczucie. Pobudza kreatywność – teraz wszystko może być zabawą!

Huśtawka do pokoju

Huśtawka do pokoju dziecka - jakie modele są najlepsze dla dzieci

Fotel wiszący huśtawka do pokoju to jedna z opcji na zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Przyjemne bujanie odpręża i wycisza, a także pozwala pozbyć się nagromadzonego stresu i złych emocji. Pośród popularnych modeli znajduje się huśtawka kokon do pokoju dziecka, która podwieszona pod sufitem stanie nie lada atrakcją dla najmłodszych. Huśtawka do pokoju na stojaku to kolejne rozwiązanie, jeśli chodzi o modele huśtawek aktualnie dostępne na rynku. Materiały, jakie stosuje się do ich wykonania, to tworzywa sztuczne, ale też rattan czy drewno. Solidna i stabilna konstrukcja ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowania przez najmłodszych.

Dlaczego warto mieć huśtawkę w pokoju?

Huśtawka do pokoju dla dzieci to świetny sposób na stymulację całego ciała i poszczególnych mięśni. Nie bez powodu tego typu obiekty znajdują się w centrach integracji sensorycznej, rozwijając dziecięce zmysły, poczucie własnego ciała w przestrzeni oraz odbieranie bodźców. Huśtawka do pokoju do sufitu relaksuje i odpręża. Pozwala też zmienić pozycję ciała i uaktywnić do pracy nowe mięśnie. To także ciekawy element wystroju wnętrza. Znakomicie dopełnia stylizacji skandynawskich i boho. Huśtawka ozdobiona pledem i poduszkami sprzyja też czytaniu książek czy słuchaniu muzyki.

Huśtawka a styl wnętrza - jakie wzory i kolory warto wybrać?

Styl wnętrza może być efektownie podkreślony dzięki doborowi odpowiedniej huśtawki. Jej stylizacja może być głównym, dekoracyjnym elementem w pomieszczeniu. Wiszący akcent zwraca na siebie uwagę, dlatego jest tak chętnie wieszany w pokojach dziecięcych. Wzory i kolory kokonów czy krzeseł brazylijskich mogą być bardzo różne. Wymiary powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb i wieku dziecka. Wystylizowane kształty siedziska i oparcia, w tym ozdobne sznurki czy wiklinowe plecionki, dodają pomieszczeniu charakteru i lekkości. Nowoczesne pokoje dziecięce również świetnie będą prezentować się z tego typu dekoracją. Bocianie gniazda są bardzo uniwersalnym, a zarazem atrakcyjnym i funkcjonalnym dodatkiem do wnętrza. Mogą one stanowić alternatywę dla czasu spędzonego przed ekranem telewizyjnym. Są odpowiednim wyborem zamiast klasycznego fotela uszaka.

Jak zamontować huśtawkę w pokoju - poradnik krok po kroku

Bezpieczeństwo montażu huśtawki w pokoju dziecięcym. Należy wystrzegać się wszelkiego typu błędów. Dodatki i akcesoria, jakie należy wykorzystać do niego, to: wiertarka, kołki rozporowe, haki i lina. Sposób montażu powinien być zależny przede wszystkim od rozmiaru huśtawki oraz wagi dziecka. Małe pociechy mogą zadowolić się huśtawką umiejscowioną na drążku rozporowym zawieszonym w futrynie drzwiowej. Z kolei starsze na pewno docenią ulokowany w rogu pokoju kosz typu bocianie gniazdo, krzesło brazylijskie czy kokon. Należy pamiętać, że we wnętrzach z sufitami podwieszanymi tego typu konstrukcja nie wytrzyma ciężaru, dlatego nie powinna być stosowana. Należy wyposażyć się w wiertła do betonu. W przypadku domów, w których pokój dziecięcy ulokowany jest na poddaszu użytkowym, można pokusić się o przywieszenie huśtawki do belki nośnej. Należy jednak porozmawiać uprzednio z inżynierem budownictwa lub wykwalifikowanym monterem. Producenci najczęściej dołączają w zestawie odpowiednie haki i kołki. Jednak jeśli ich nie ma, trzeba wybierać takie produkty, które są przystosowane do tego typu instalacji, a więc haki huśtawkowe. Należy zwrócić uwagę na maksymalny udźwig, jaki jest w stanie wytrzymać kołek. Trzeba uwzględnić aktualną wagę dziecka oraz masę huśtawki. Sam proces przebiega w kilku niezbyt skomplikowanych krokach. Po nawierceniu otworu należy umieścić w nim kołek i upewnić się, że nie jest zbyt luźno. Powinien on też zmieścić się w całości. Jeśli stawia opór, to możliwe, że trzeba powiększyć otwór. Po umieszczeniu kołka lub kołków (jeśli hak był montowany na przykład na czterech kołkach), dopiero wtedy wkręcamy hak i zawieszamy huśtawkę.

Produkty powiązane

Menu

Konto