Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Garderoba w sypialni: jak efektywnie zaplanować i zorganizować przestrzeń

Dodany dnia2024-02-06

Garderoba, która znajduje się w osobnym pomieszczeniu to marzenie każdej kobiety. Jednak nie zawsze jest to do zrealizowania przy mniejszym metrażu. Na szczęście, dzięki aktualnym możliwościom na rynku, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Sprawdź jak odpowiednio zorganizować swoją przestrzeń i zaplanować garderobę w sypialni. W naszym poradniku znajdziesz wszystko, by dobrać odpowiednio szafy do swojego wnętrza.

garderoba w sypialni

Projektowanie garderoby w sypialni: porady dla maksymalnej funkcjonalności

Wybierając garderobę w sypialni, należy zastanowić się, jak dużą część naszego pokoju ma zająć. Warto zrobić projekt garderoby, aby wybierając meble, wiedzieć, czy dokładnie spełnia nasze kryteria, nie tylko te wizualne, ale również rozmiarowe.

Wyznaczmy konkretne miejsce, gdzie będzie znajdować się garderoba i jaką przestrzeń może zająć. Możemy oddzielić ją kotarą, parawanem lub położyć w jej części jedynie dywan, aby zawsze zachować harmonię między tymi dwoma elementami sypialni.

Jeżeli nie mamy możliwości zapełnienia całej ściany szafami, wąska garderoba w sypialni będzie odpowiednim wyborem. Jest to dobry pomysł w szczególności, gdy więcej niż jedna osoba musi korzystać z szaf. Każdy będzie miał wyznaczone miejsce dla siebie i zostanie zachowany porządek. Gdy nie mamy możliwości wyboru większych szaf, celujmy w te, które sięgają samego sufitu. Zagospodarujemy całe wnętrze szafy, a kurz, który osiadałby na kartonach czy innych przedmiotach, które by się na niej znalazły, nie będzie już problemem.

Integracja garderoby w sypialni: pomysły na stylowe i praktyczne rozwiązania

Najważniejsze w garderobie są szafy, które powinny być funkcjonalne i praktyczne. Czasami muszą pomieścić nie tylko ubrania, ale również buty, biżuterie i inne akcesoria. Na szczęście aktualnie na rynku jest wiele możliwości i każdy znajdzie coś dla siebie. Przy małych powierzchniach warto wybierać jaśniejsze odcienie szaf. Stworzą pozory większej przestrzeni i nie zmniejszą optycznie naszej sypialni. Warto wybrać szafę z lustrem, aby zawsze można było przeglądać się przed wyjściem i nie będzie potrzeby szukania miejsca na lustro stojące lub ścienne.

W przypadku gdy nasza przestrzeń jest większa, a chcemy oddzielić część sypialnianą od reszty, garderoba w sypialni za ścianką będzie doskonałą opcją. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mimo garderoby w tym samym pokoju, będziemy mogli odgrodzić część sypialnianą od garderobianej i powstanie garderoba przy sypialni, a nie w niej. Ukryta garderoba w sypialni pozwoli nam na wybór szafy bez zabudowania, która jest bardzo modna od kilku sezonów. Jednak należy pamiętać, aby zawsze zachowany był w niej porządek, którego nie będzie już tak łatwo zakamuflować.

Jak stworzyć idealną garderobę w sypialni: przewodnik krok po kroku

Im mniejsza przestrzeń, tym bardziej przemyślane muszą być decyzje dotyczące garderoby. Przede wszystkim należy skupić się na tym, aby nasza sypialnia z garderobą była funkcjonalna. Należy sobie zadać pytanie: co musimy pomieścić w garderobie? Jeżeli przeważa część z sukienkami, koszulami, garniturami — wybierzmy szafy z drążkami. Dzięki nim nasze ubrania zawsze będą gotowe na wyjście i nie trzeba będzie ich prasować. Pamiętajmy jednak o szufladach na bieliznę i sezonowe ubrania, które w zależności od pory roku, będą schowane głęboko w szafie.

Gdy mamy dużo ubrań, ale nie zależy nam na drążkach, wybierzmy koniecznie szafy do sypialni z półkami. Pomieszczą dużo większą ilość rzeczy, dzięki czemu zachowamy porządek w sypialni, a ubrania nie będą leżeć w każdym kącie pokoju. Dużą rolę odgrywają dodatki do szafy: identyczne wieszaki, przeźroczyste pudełka na buty, półki na torebki czy wkłady do szuflad na biżuterie i akcesoria. Aby zachować porządek, jest to właściwie konieczne.

Optymalizacja przestrzeni: garderoba w małej sypialni

Mała sypialni wcale nie wyklucza posiadania garderoby. Aby przestrzeń była zoptymalizowana, najlepiej wybrać szafy z drzwiami przesuwnymi. Brak drzwi ze standardowym otwieraniem, pozwoli łatwiej znaleźć odpowiednie miejsce. Najlepiej wybrać przesuwne lustrzane drzwi, dzięki którym pomieszczenie wyda się jaśniejsze i powiększy nasze pomieszczenie. Często wyszukiwaną frazą w internecie jest „mała garderoba jak urządzić”. Dzięki wielu możliwościom na rynku nie musimy rezygnować z pomysłu garderoby, mimo mniejszego metrażu. Wybierzmy szafy, które łatwo można ze sobą połączyć i nie zostawią między sobą pustej bezużytecznej przestrzeni.

Ważne, by całą garderobę zaprojektować i wyposażyć w tym samym czasie. Często zdarza się, iż brak modelu mebli zaburza całą stylistykę wnętrza. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, upewnijmy się w sklepie czy meble, które wybraliśmy, są łatwo dostępne u producenta. Zabudowa małej sypialni może wydawać się niemożliwa, jednak wybór odpowiednich mebli pozwoli na zachowanie modnego stylu i porządku.

Garderoba w sypialni: porady dotyczące designu i przechowywania

Wybór odpowiedniego stylu do naszej sypialni jest zależna tylko i wyłącznie od naszego gustu i możliwości. Jeżeli jednak nie umiemy się zdecydować, a wszystkie inspiracje w internecie już nas przytłaczają, wybierzmy prostotę. Garderoba do sypialni powinna mieć ten sam styl w całym wnętrzu, dlatego wybierając meble do sypialni, miejmy na uwadze również szafy. Minimalistyczne wnętrza są popularne m.in. dlatego, że zawsze można ograć je dodatkami. Jako podstawę wybierzmy szarości lub delikatne drewno np. dąb. Dzięki temu zawsze będziemy w stanie coś zmienić lub dokupić. Aby urozmaicić wnętrze, dodajmy kwiaty doniczkowe, a w przypadku posiadania toaletki lub stoliczka — kwiaty cięte. Rośliny kojąco działają na nasze samopoczucie i dodają charakteru wnętrzom. Aby garderoba w sypialni, zawsze pięknie się prezentowała, należy utrzymywać w niej należyty porządek. Dlatego warto wyposażyć się w odpowiednią ilość wieszaków i pudeł na ubrania, które nosimy tylko sporadycznie.

Zalety posiadania garderoby w sypialni: jak to zmienia funkcjonalność pokoju

Garderoba w sypialni jest doskonałym pomysłem, dzięki któremu możemy zaoszczędzić czas i zawsze wybrać stylizację, właściwie nie wychodząc z łóżka. Daje nam dodatkową przestrzeń oraz wygodę, dzięki której zawsze będziemy mieć wszystko pod ręką. Dobrze zaprojektowana garderoba może pozytywnie wpłynąć na estetykę naszej sypialni, szczególnie dzięki możliwościom dostępnym aktualnie na rynku. Dzięki temu, iż garderoba jest częścią sypialni, motywuje do dbania o porządek, szczególnie szaf nieposiadających drzwi. Wybierając zagospodarowanie części sypialni jako garderoby, zaoszczędzimy miejsce w innych punktach naszego domu. Posiadając gości, zawsze zejdziemy rano przygotowani na nowy dzień.

Mimo tego, iż zaprojektowanie garderoby w sypialni może wydawać się ciężkim zadaniem, dzięki aktualnym możliwościom i inspiracjom, bez trudu każdy znajdzie pomysł na swoją przestrzeń. Pamiętajmy, że taka szafa ma być przede wszystkim funkcjonalna i estetyczna. A projektując garderobę i sypialnię, nie zapominajmy o najważniejszym — o łóżku.

Menu

Konto