Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Co zamiast szafy? Alternatywne rozwiązania na przechowywanie ubrań i nie tylko

Dodany dnia2023-02-22

Co zamiast szafy? Alternatywne rozwiązania na przechowywanie ubrań i nie tylko

Wiele osób, szczególnie tych, które nie posiadają dużej ilości wolnego miejsca w pokoju, zastanawia się, co zamiast szafy będzie najsensowniejszą oraz najbardziej zbliżonym do tego mebla rozwiązaniem. Jaka jest najlepsze propozycja?

Meble zastępujące szafę - jakie opcje warto rozważyć?

Funkcjonalność oraz wolna przestrzeń do segregowania różnego rodzaju ubrań, biżuterii, książek, pościeli i wielu innych to cecha charakterystyczna każdej szafy. Nie jest to jednak jedyna propozycja, jaka pada ze strony producentów, którzy zajmują się wyposażeniem wnętrz.

Jest wiele możliwości zastąpienia tradycyjnej szafy, wykorzystując do tego inne meble i otrzymując ten sam, ale nawet czasami również lepszy, efekt. Takim przykładem będzie na przykład komoda. Czym właściwie różni się od takiej szafy? Jest niższa, to na pewno. Jednocześnie zajmuje mniej miejsca oraz jest dopasowana do potrzeb domowników, którzy nie mają dużej ilości ubrań wymagających posegregowania.

Alternatywne rozwiązania na przechowywanie ubrań

Oczywiście, ma to zarówno swoje plusy, ale również minusy. Przypatrując się bliżej, można już zauważyć, że zwykła komoda nie daje możliwości rozwieszenia koszul, które mają tendencje do zagnieceń. Z drugiej strony można przecież je prasować wtedy, gdy jest taka potrzeba.

Innym, równie ciekawym zamiennikiem szafy, jest wieszak wolnostojący. Dzięki niemu organizacja jest odpowiednio zachowana, ponieważ nadal można posegregować odzież i dodatkowo jest również konstrukcją, która nie zajmuje wiele miejsca. Można za jego pośrednictwem również zadbać o design pokoju, sprawiając, że będzie on nieco modernistyczny.

Domowe rozwiązania na przechowywanie - co zrobić z małą ilością miejsca?

Alternatywy, jeśli chodzi o zrezygnowanie z szafy, to pomysły, które często poszukiwane są przez młodzież, która nie zawsze do swojej dyspozycji ma dużo wolnej przestrzeni w domu. Zależy to od wielu czynników, na przykład takich, jak duży jest dom oraz ilu domowników w nim mieszka. Problem nie ogranicza się jednak wyłącznie do młodych osób, ale również dotyka starszych, który z pewnych względów nie chcą lub nie mogą przeprowadzić remontu, aby zyskać na przestrzeni. Co wtedy?

W tym momencie należy uruchomić swoją kreatywność i zainwestować w system półek oraz wieszaków na ścianę. Można to wykonać bez konieczności montowania zbędnych drzwi, których otwieranie mogłoby spotkać się z licznymi przeszkodami. Im wyżej, tym więcej miejsca można będzie zaoszczędzić w małym pokoju. Takie projektowanie musi opierać się o indywidualne potrzeby domowników i możliwości samego budynku.

Alternatywne sposoby przechowywania ubrań - sprawdź, co jest możliwe!

Zostały już przedstawione ciekawe warianty, ale co dalej? Możliwości jest jeszcze kilka. Być może dobrą okaże się szafa, która nie posiada drzwi. Takie praktyczne zagospodarowanie przestrzenią sprawi, że domownicy będą mogli zyskać dostęp do mebla, który przypomina nieco regał. Jest w nim możliwe przechowywanie wielu rzeczy, nie tylko samych ubrań.

Może paść w tym momencie wiele wątpliwości, takich jak czy dekoracja wnętrz na tym nie ucierpi? Otóż zdecydowanie nie, tylko wtedy, gdy doda się do tego zasłony w postaci kotar lub rolet. Wtedy przestrzeń nadal ma swój minimalizm, a przedmioty, których lepiej nie eksponować, zostają ukryte za warstwą materiału.

Design na rzecz funkcjonalności - nowoczesne meble do przechowywania

Nowoczesność to styl, który pokocha każdy, kto ceni sobie funkcjonalność. Będą to głównie meble funkcjonalne, które pomagają pozbyć się efektu zagracenia w domu, jednocześnie dodając odpowiedniego stylu i wzbogacając cały pokój.

Co zamiast szafy? Warto wziąć pod uwagę skrzynie, które zazwyczaj umieszcza się obok łóżka. Są to konstrukcje nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo estetyczne. Skrzynia nie powinna kojarzyć się wyłącznie z surowym drewnem i designem przypominającym ten, który spotkać można w zeszłej epoce. Współczesne skrzynie to domowe rozwiązania przybierające różną postać, barwy i materiały, z których są wykonane. Może wyróżniać je nawet “modułowość”, która dodatkowo zapewnia oszczędność miejsca.

Oszczędność miejsca - pomysły na schowanie rzeczy poza szafą

Pomysł na szafę w przedpokoju poległ w gruzach, gdy okazuje się, że nie ma wystarczającej przestrzeni na taki projekt? To częsty problem, który spotkać można głównie w mieszkaniach w bloku. Nie trzeba się wtedy załamywać, a co gorsza myśleć nad sprzedażą niektórych ubrań, wystarczy przede wszystkim wziąć pod uwagę dostępne rozwiązania.

Może to być między innymi łóżko kontynentalne, które wykonane jest jedynie z naturalnych materiałów, głównie drewna, które nie tylko dobrze wygląda, ale również zapewnia w przyszłości szybki recykling. Takie łóżko jest na tyle wysokie, że zapewnia możliwość zamontowania specjalnej szafy, która pomieści pościel i wiele więcej.

Gdy przedpokój szafy nie jest możliwy do zrealizowania, warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki. Są one nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i nie zajmują dużej przestrzeni w domu. Można w nich przechować ubrania, ale również wszystkie rzeczy, które mogłyby wpływać na minimalizm wnętrza.

Produkty powiązane

Menu

Konto