Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Co zamiast drzwi do szafy? Ciekawe pomysły na przechowywanie i aranżację szafy

Dodany dnia2023-02-22

Co zamiast drzwi do szafy? Ciekawe pomysły na przechowywanie i aranżację szafy

Wielu miłośników dobrego stylu często ma problem ze skutecznym zaaranżowaniem własnej przestrzeni, między innymi ze względu na regularnie zmieniające się trendy. Co zamiast drzwi do szafy wykorzystać tak, aby zmienić nieco swoje wnętrze?

Minimalizm w aranżacji wnętrz - jak wykorzystać go do przechowywania?

Przestrzeń naszego domu to miejsce, w którym każdy domownik powinien czuć się dobrze oraz komfortowo. Wzrost zainteresowania stylem nowoczesnym skutecznie sprawił, że minimalizm został doceniony i coraz częściej praktykowany po okresie szału licznych dodatków do domów.

Jeśli chodzi o samo przechowywanie, to ma ono również znaczenie w wielu innych stylach. Nie można wyobrazić sobie domu, w którym meble nie są funkcjonalne i nie zapewniają przestrzeni do schowania wielu najpotrzebniejszych rzeczy.

Przechowywanie i aranżacja szafy

Właśnie dlatego kreatywność oraz projektowanie to coś, co powinno towarzyszyć każdemu człowiekowi, który chciałby otrzymać minimalistyczne przestrzenie. Design jest wtedy zachowany, ale również sama funkcjonalność.

Jaki mebel można wykorzystać więc do zachowania minimalizmu oraz przechowywania wielu rzeczy? Odpowiedź jest jedna i będzie nią szafa. Dobra organizacja, ale również praktyczne miejsce i “modułowość” to coś, co ją wyróżnia na tle innych konstrukcji, które znaleźć można w każdym domu.

Oszczędność miejsca - alternatywy dla drzwi szafy w małych pomieszczeniach

Szafa nie zawsze musi być prosta, taka, jak narzuca to producent, oferując klientom gotowe propozycje urządzonych już przestrzeni domów. Śmiało można ją przerobić, zmienić jej kolor, wybrać rodzaj obicia, ale również udoskonalić rozmontowując tradycyjne drzwi.

Wtedy jednak pojawia się pytanie, jaki powinno się mieć pomysł na szafę w przedpokoju? Spokojnie, możliwości jest wiele. Domowe rozwiązania to na przykład alternatywy w postaci zasłon, kotar oraz rolet. Dlaczego jednak jest to takie ważne?

Odpowiedź jest prosta - tradycyjne drzwi zajmują bardzo dużo miejsca, szczególnie w pomieszczeniach, w których i tak jest go mało. Niekiedy nie można nawet dobrze otworzyć szafy, ponieważ przestrzeń blokowana jest już przez inny mebel. Doskonałym pomysłem będzie wtedy zastosowanie pewnego materiału lub tkaniny na tradycyjnych drążkach.

Roleta zamiast drzwi do szafy i zasłony do garderoby

Szafa bez drzwi już jest, ale co właściwie dalej? Rozwiązań jest kilka, na jednym z najpopularniejszych jest użycie standardowej rolety. Pomysł na zasłonięcie wnęki z nią będzie zdecydowanie dobrym pomysłem, ponieważ jest ona stylowa i jej system działania nie jest skomplikowany. Roleta, tak jak w przypadku tradycyjnych okien, otwiera się oraz zamyka. Co ciekawe, dekoracja wnętrz z nią jest bardzo prosta dlatego, że jedynie minimalnie wpływa na wygląd całego pomieszczenia. Roleta, zamiast drzwi może być świetnym pomysłem na przykład do szaf i wnęk umieszczonych pod skosem.

A co jeśli zasłona zamiast drzwi? To również dobry pomysł, głównie ze względu na skuteczne dobranie koloru, który będzie współgrał z ogólnym designem. Nie można również odmówić kotarom między innymi łatwości w zachowaniu higieny - można je zazwyczaj prać, prasować, ale również zmieniać tylko wtedy, gdy najdzie taka ochota

Zasłony do garderoby to wiele różnych możliwości, które wynikają na przykład z tego, że wybiera się je pod kątem samego kolory oraz stopnia maskowania tego, co kryje się wewnątrz mebla. Szafa z zasłonami na pewno pomoże również ochronić wnętrze od kurzu i ukryje to, co nie powinno zatrzymywać wzroku gości.

Alternatywne sposoby przechowywania - sprawdź, co jest możliwe

Szafa to niewątpliwie dobry mebel do tego, aby przechowywać różnego rodzaju przedmioty w domu. Należy jednak pamiętać, że zdecydowanie nie jest tym jedynym. Świetną alternatywą może okazać się na przykład przedpokój szafy lub tradycyjna garderoba. Poświęcając całe pomieszczenie na przechowywanie, można stracić cenną przestrzeń do mieszkania, ale z drugiej strony zyskuje się wiele możliwości dobrej organizacji.

Takie miejsca nie muszą nawet posiadać tradycyjnego zamknięcia. Co zamiast drzwi? Wszystko to, co może mieć szafa. Będzie to na przykład kotara zamiast drzwi, która znacząco ułatwia wchodzenie i wychodzenie.

Recykling w przypadku tradycyjnej garderoby jest bardzo dobrze zauważalny, ponieważ nie trzeba wykorzystywać zbędnych materiałów w postaci drewna, aby móc cieszyć się funkcjonalną przestrzenią.

Podsumowując: co zamiast drzwi do szafy? Możliwości jest tyle, że każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Mogą to być zarówno tradycyjne kotary, umieszczane na specjalnych drążkach, ale również rolety, które mają minimalistyczny wpływ na otoczenie.

Produkty powiązane

Menu

Konto