Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Co wstawić do witryny w salonie - praktyczne i stylowe rozwiązania

Dodany dnia2023-02-23

Co wstawić do witryny w salonie - praktyczne i stylowe rozwiązania

Co wstawić do witryny w salonie? Opcji jest bardzo wiele. Ważne, aby wyeksponowane przedmioty prezentowały się estetycznie i spójnie z resztą pomieszczenia. Sprawdź, jakie akcesoria dopełnią stylu!

Witryna to praktyczne i stylowe rozwiązanie, przydatne do organizowania i eksponowania kolekcji przedmiotów czy dekoracji w salonie. Jest to oświetlany mebel idealny do przechowywania cennych, drobnych ozdób, na przykład zastawy stołowej, kolekcji filiżanek, naparstków czy kryształowych wazonów. Jego wyposażenie ma wpływ na ogólny odbiór pomieszczenia. Witryny są dostępne w różnych stylach, kolorach i materiałach, więc łatwo znaleźć taką, która będzie pasować do estetyki konkretnego salonu. Można je wykorzystać do stworzenia miejsca do przechowywania, a jednocześnie w stylowy sposób wyeksponować ulubione przedmioty, na które chce się patrzeć na co dzień. Witryny to także świetny sposób na dodanie stylu pomieszczeniu, ale także zwiększenie jego funkcjonalności. Dzięki nim bez problemu można zachować porządek i zorganizować przestrzeń.

Witryna w salonie

Jak uzupełnić witrynę w salonie?

Witryna w salonie to idealne miejsce, by wyeksponować swoje ulubione przedmioty, nierzadko kolekcjonowane przez całe życie. Podczas jej uzupełniania, warto kierować się jednym z wielu czynników jakim może być kolor, rodzaj przedmiotu lub motyw przewodni. Dobrze jest raz go wybrać, a następnie się go trzymać. Wówczas można uzyskać spójny wygląd. Warto wybrać zestawy, które uzupełniają się wzajemnie pod względem kształtu, faktury i wzoru. Jeśli eksponuje się wiele różnych przedmiotów, warto znaleźć takie, które mają podobne elementy. Przykładowo białe filiżanki powinny mieć zbliżony do siebie wzór, na przykład motyw kwiatowy. Gdy wybór już został dokonany, pora poukładać cenne pamiątki. W przypadku zastawy warto poszczególne jej elementy układać na dużej tacy w pewnym porządku. Dobrze jest zwrócić naczynia w tę samą stronę, frontem do szyby. Warto pamiętać o zachowaniu pewnej harmonii i porządku. Należy rozpocząć od ułożenia największych elementów zastawy, a potem uzupełnić je o drobne przedmioty i dodatki dekoracyjne, na przykład obrączki na serwetki.

Czego nie może zabraknąć w witrynie salonowej - kilka propozycji

Dla tych, którzy interesują się kolekcjonowaniem, dobrym pomysłem jest wyeksponowanie kolekcji srebrnych łyżeczek, rodzinnego zestawu do kawy czy nawet numizmatów. Kolekcje łyżeczek mogą obejmować zarówno zabytkowe srebra, jak i współczesne sztućce. Rodzinne zestawy do kawy mogą być ręcznie malowane, pozyskane na pchlich targach lub kupione w jednej z kultowych manufaktur, na przykład w firmowym sklepie Ceramiki Bolesławiec. W przypadku pasjonatów numizmatyki witryny z podświetleniem są świetnym miejscem na wyeksponowanie cennych okazów. Odpowiednia prezentacja rzadkich i wartościowych egzemplarzy na pewno wzbudzi zainteresowanie gości, którzy odwiedzą dany dom.

Witryna w salonie - jakie dekoracje sprawdzą się najlepiej?

Szklane gabloty prezentują się lekko i elegancko. Duże przeszklenia są wręcz stworzone do tego, aby zaprezentować nietuzinkowe, często ręcznie robione przedmioty będące rodzinną kolekcją. Są nie tylko doskonałym sposobem na pokazanie cennych eksponatów, ale także mają charakter dekoracyjny. Aby uzyskać naprawdę wyjątkowy efekt, można pokusić się o zaprezentowanie elegancko wydanej serii książkowej w skórzanej i pozłacanej oprawie. Inną opcją jest ustawienie muszli czy pamiątek z egzotycznych podróży, które będą przypominać beztroskie chwile na plaży. Opcji jest bardzo wiele. Ważne, aby zaprezentowane przedmioty przywodziły dobre momenty w życiu, a domownicy zwyczajnie chcieli na nie patrzeć. Zestawienie ze sobą odpowiednich przedmiotów stworzy wspaniały efekt wizualny i z pewnością przyciągnie wzrok gości. Spore znaczenie ma nie tylko dobór elementów, ale także forma ich zaprezentowania i ułożenia za szybą.

Przedmioty codziennego użytku w witrynie - jak je schować w stylowy sposób?

Układając przedmioty codziennego użytku w gablocie, należy wziąć pod uwagę ogólną estetykę całej kolekcji. Aby stworzyć przyjemną wizualnie ekspozycję, warto ułożyć przedmioty w seriach, według wielkości lub w kombinacjach kolorystycznych. W ten sposób można zaaranżować przyciągającą wzrok wystawkę, w której każdy element będzie niepowtarzalny. Układając przedmioty w serii, należy pogrupować podobne przedmioty w rzędzie lub linii. Da to wrażenie spójnej kolekcji. U Podczas układania obiektów zgodnie z zasadą wielkości, należy rozpocząć od największych z nich, a skończyć na najmniejszych. W ten sposób tworzy się wrażenie głębi i przyjemną dla oka ekspozycję. W przypadku postawienia na klucz kolorystyczny, należy układać przedmioty względem podobieństwa barwowego. Jaśniejsze produkty można ustawić z przodu, ciemniejsze zaś z tyłu. Zwiększy to czytelność kolekcji. Taka aranżacja na pewno przyciągnie spojrzenia.

Jak wstawić do witryny w salonie przedmioty kolekcjonerskie?

Umieszczając przedmioty kolekcjonerskie w witrynie w salonie, należy uwzględnić ich wielkość, materiał i kolorystykę. Dobrym rozwiązaniem jest ułożenie przedmiotów w szeregu – największych z tyłu, a najmniejszych z przodu. Dzięki temu będą one uporządkowane i będzie można uniknąć wrażenia chaosu. Dobrze jest zachować umiar, jeśli chodzi o liczbę przedmiotów na ekspozycji. Nie trzeba wszystkich egzemplarzy wystawiać w witrynie. Mniej atrakcyjne, popękane lub nadgryzione zębem czasu czy powtarzające się egzemplarze można trzymać w szafce lub stosownym pojemniku czy albumie. Ważne jest też zachowanie odpowiedniej przestrzeni między nimi.

Menu

Konto