Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Co to są hokery - wygodne siedziska nie tylko dla barów

Dodany dnia2023-02-22

Co to są hokery - wygodne siedziska nie tylko dla barów

Co to są hokery? Jeśli planujesz wyspę w swojej kuchni, na pewno z chęcią po nie sięgniesz. Sprawdź, czym są!

Hokery to popularne stołki barowe, które są często używane jako miejsca siedzące przy ladzie czy w domowej kuchni. To rodzaj krzeseł, które są zazwyczaj wyższe niż zwykłe modele jadalniane. Zawsze mają podnóżek, czasem też również oparcie. Mogą być wykonane z różnych materiałów i utrzymane w rozmaitej stylistyce, począwszy od minimalistycznej po glamour. Spotyka się je w obiektach restauracyjnych, ale też w prywatnych domach i mieszkaniach. Hokery można wykorzystać do zapewnienia dodatkowych miejsc siedzących w pomieszczeniach, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Jako meble kuchenne i salonowe nadają się także znakomicie do stworzenia unikalnej i stylowej aranżacji.

Co to są hokery - wygodne siedziska nie tylko dla barów

Co to są hokery i skąd się wzięły?

Hokery to wysokie krzesła, zazwyczaj z podparciem dla nóg, używane jako wyposażenie kuchni czy barów. Wywodzą się z Wielkiej Brytanii, a ich początek datuje się na XIX wiek. Były wówczas używane w pubach, restauracjach i tawernach. Hoker był popularnym rozwiązaniem dla osób, które chciały się spotkać, ale nie chciały przy okazji zajmować zbyt wiele miejsca. Hoker został zaprojektowany jako lekki i przenośny, co ułatwiało przenoszenie go. Z czasem stał się podstawą w wielu kuchniach, zapewniając dodatkowe miejsce do siedzenia podczas rodzinnych posiłków lub przyjmowania gości. Dziś hokery nadal są popularne – zarówno w barach, jak i w domach prywatnych, stanowiąc wygodne i komfortowe miejsce do siedzenia.

Jakie są zalety i wady hokerów?

Hoker to rodzaj siedzenia, które jest wysoko położone i zazwyczaj pozbawione oparcia. Są popularnym wyborem dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w domu. Chociaż stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnego krzesła, mają też kilka wad. Jedną z największych jest to, że nie zapewniają one żadnego podparcia dla pleców. Może to być niewygodne podczas dłuższych posiedzeń, gdy użytkownik chce się zrelaksować. Ponadto hokery mogą być nieodpowiednie dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Warto wymienić też ich liczne zalety. Jedną z nich jest opcja wygodnego siedzenia przy minimum zajmowanej przestrzeni. Gdy są nieużywane, można wygodnie wsunąć je pod blat. Nadają się do niewielkich kawalerek, ale też barów, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej powierzchni.

Gdzie można zastosować hokery w domu?

Hokery to znakomity wybór jako dodatkowe miejsce do siedzenia w każdym domu, zwłaszcza tym o niewielkim metrażu. Mogą być używane w kuchni czy salonie lub jako wyposażenie jadalni. W kuchni otwartej na salon hokery służą jako dodatkowe miejsce do siedzenia wokół blatu lub wyspy. Występują w różnych wysokościach, aby łatwo można je było dopasować do wysokości blatu. Mogą mieć gładkie lub tapicerowane siedzenie, być wykonane z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego.

Czym kierować się przy wyborze hokera?

Przy wyborze hokera najważniejsze czynniki, które należy rozważyć, to wysokość, podparcie stóp i stabilność mebla. Hoker powinien być na odpowiedniej wysokości dla użytkownika, umożliwiając mu wygodne dosięgnięcie do powierzchni roboczej i zapewniając odpowiednie podparcie dla stóp. Dlatego też podnóżek musi być odpowiednio szeroki. Hoker musi być też stabilny i wytrzymały, żeby utrzymać ciężar ciała użytkownika – bez ryzyka przechylenia się go do tyłu. Dzięki temu użytkownik ma zapewniony komfort i bezpieczeństwo podczas siedzenia na tego typu krześle.

Jakie są najlepsze hokery?

Przy wyborze najlepszych hokerów należy wziąć pod uwagę stylistykę, wygodę i dostępną przestrzeń. Jeśli chodzi o stylistykę, warto szukać takich krzeseł, które pasują do ogólnej estetyki przestrzeni i są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Komfort jest kluczowy. Dlatego też dobrym pomysłem jest nabycie takiego modelu, który ma wygodne, tapicerowane siedzisko, a nawet niewielkie oparcie. Nie bez znaczenia jest rozmiar hokera – powinien wygodnie zmieścić się w przestrzeni, którą dysponuje dany użytkownik.

Podsumowując, hokery stanowią bardzo wygodny i praktyczny wybór, szczególnie do małych wnętrz. Są wręcz idealne w przypadku aneksów kuchennych otwartych na salon, w których znajduje się wyspa lub specjalne przedłużenie blatu. Mają kilka wad, o których nie należy zapominać. Zalety stanowią jednak mocną przewagę. Kupując nowe hokery do swojej kuchni, należy zwracać uwagę na komfort i stabilność siedzenia oraz na solidność i poziom estetyki mebla.

Menu

Konto