Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Blat zamiast biurka — inspiracje na nowoczesne i stylowe rozwiązania do domowego biura

Dodany dnia2024-02-06

Szukasz biurka do pokoju, jednak nie chcesz, aby przytłoczyło wnętrze? Kolejny raz wpisujesz w wyszukiwarkę „blat zamiast biurka inspiracje”? A może lubisz minimalizm w swojej przestrzeni i chcesz go zachować również w biurze? W naszym poradniku dowiesz się, jaki blat do biurka wybrać. Nasze inspiracje pomogą w zaaranżowaniu funkcjonalnego biura z blatem zamiast biurka.

Jak wykorzystać blat jako biurko: kreatywne pomysły na aranżację

Mówiąc blat, pierwsze co nam przychodzi na myśl to kawałek drewna lub innego materiału, najczęściej w kuchni. Jednak blat to idealne rozwiązanie również do biura. Mimo dużego wyboru na rynku ciężko znaleźć biurko dopasowane do estetyki wnętrza, jego wielkości i odpowiedniego cenowo. Dlatego coraz więcej osób sięga po blat biurkowy. Taki blat biurka daje nam wiele kreatywnych rozwiązań.

blat zamiast biurka

W małej przestrzeni lub gdy korzystamy z biurka sporadycznie, idealnym wyborem jest zamontowanie blatu do ściany. Taka aranżacja nie zmniejszy naszej przestrzeni, a będzie lepszym rozwiązaniem niż małe biurka pod komputer.

Gdy lubimy mieć unikatowe przedmioty w naszym domu i chcemy wzbudzać podziw wśród naszych gości, możemy sami wykonać biurko bez ciężkiej pracy. Blat biurka umieśćmy na dwóch takich samych szafkach. Ważne, by zachować tę samą estetykę i dopasować odpowiednio wysokość oraz odpowiednio skręcić, aby blat się nie zsunął. Gdy blat się zniszczy i będziemy chcieli go wymienić, nie będziemy musieli wymieniać całego mebla. Szafki to nie jedyna opcja jak wykonać z łatwością swoje biurko do pokoju. W wielu sklepach można zakupić nogi do stołów i biurek. Szczególną uwagę należy zwrócić na nogi z regulacją wysokości. Wykonanie samemu takiego biurka przyniesie nam satysfakcję, ale również pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Blat zamiast biurka: zalety i wskazówki do aranżacji

Wybór blatu zamiast biurka, może wydawać się nietypowym rozwiązaniem, jednak coraz więcej ludzi sięga właśnie po taki produkt. Jest kilka powodów, dla których blat jest lepszą opcją niż biurko.

  1. Zajmuje mniej miejsca. To fakt. Posiadając jedynie blat, bez szuflad, półek czy nawet nóg, zajmujemy mniej przestrzeni i nasz pokój wydaje się większy.
  2. To tańszy zamiennik biurka. Kupno nowego blatu jest na każdą kieszeń, ogranicza nas jedynie wybór materiału. Zdecydowanie na rynku przeważa płyta MDF, ale warto przemyśleć wybór blatu szklanego czy drewnianego.
  3. Dopasowanie do naszego wnętrza. Bez problemu możemy dobrać idealny rozmiar i kolor. Możemy stworzyć z niego zarówno biurko dwuosobowe, jak i biurko z wysuwanym blatem.
  4. Wymusza na nas utrzymanie porządku. Przez brak półek i szuflad, musimy nauczyć się organizacji pracy i zachowania czystości. Nie wrzucimy wszystkiego w jedno miejsce, aby następnie nie móc tego znaleźć. Dlatego warto zaraz po zakupie blaty, dobrać odpowiednie organizery.
  5. Możemy wykonać je sami. Wiele osób decyduje się na montaż blatu samemu. Jak zrobić biurko? Należy zakupić wsporniki, odpowiednio dopasowane do naszego blatu lub umieścić blat na szafeczkach z podobnego materiału.

Minimalizm w pracy: jak zorganizować przestrzeń z wykorzystaniem blatu

Coraz częściej w domach panuje minimalizm. Dobre zagospodarowanie przestrzeni przez szafy, które sięgają sufitu i pozwalają na ukrycie wielu sprzętów i niepotrzebnych na co dzień rzeczy, są idealne dla ludzi lubiących porządek i ład. Dlatego wybór blatu zamiast biurka wydaje się idealnym pomysłem.

Aby nasze biurko było zawsze uporządkowane i nie było na nim niepotrzebnych przedmiotów, należy zaopatrzyć się w organizery. Wybór takich pojemników jest bardzo duży. W zależności od potrzeby są organizery do dokumentów, długopisów czy karteczek samoprzylepnych.

Organizacja przestrzeni z wykorzystaniem blatu, to nie tylko to, co jest na biurku. Albo także czego na biurku być nie powinno, czyli śmieci. Pamiętajmy, aby zawsze obok stał kosz, dzięki temu zachowamy porządek.

Ważnym aspektem w czasie pracy jest oświetlenie. Jeżeli nasz blat jest niewielki i chcemy, aby znalazł się na nim tylko komputer, wybierzmy lampę stojącą. Dodatkowe światło pomoże nam w pracy do późnych godzin, ale również pozwoli na wykorzystanie lampy również w innych pomieszczeniach, gdy będzie taka potrzeba.

Blat jako biurko: inspiracje do małych przestrzeni

Wykorzystanie biurka jako blatu daje wiele możliwości. Szczególnie gdy posiadamy małą przestrzeń do zagospodarowania jako część biurową. Idealnym rozwiązaniem jest blat pod oknem zamiast biurka. Szczególnie gdy posiadamy szerokie parapety, które sprawią, że nasze biurko pod oknem wyda się większe. Dodatkowym atutem jest światło słoneczne, dostarczające witaminy D, która jest szczególnie ważna w zimowe wieczory. Dzięki naturalnemu światłu również nasz wzrok nie będzie taki zmęczony.

Ważnym atutem blatu zamiast biurka, jest możliwość dopasowania wielkości. Małe biurko, często oznacza niskie biurko. Taki blat daje możliwość własnego doboru wysokości. Wszystko zależy od rodzaju montażu, jaki wybierzemy.

W przypadku, gdy nasze małe biuro ma się znajdować w salonie, takie biurko z blatu, może również w czasie imprez, służyć jako dodatkowy stół. W małych przestrzeniach zawsze brakuje dodatkowych miejsc na przekąski czy barek z napojami.

Blat zamiast biurka: jak zaaranżować przestrzeń, by była funkcjonalna i modna

Moda nie zawsze równa się funkcjonalność. Inaczej jest w przypadku wyboru blatu zamiast biurka. Dzięki temu, że rodzajów blatów jest naprawdę dużo, bez problemu możemy dobrać go do naszego wnętrza. Bardzo modnym, chociaż rzadziej wybieranym jest blat szklany. Wygląda bardzo elegancko i nie zmniejsza przestrzeni. Można zamocować go zarówno na metalowych nogach, jak i szafkach z szufladami.

Drewniany dębowy blat, idealnie się odnajdzie do wnętrz loftowych, gdzie przeważają czarne i drewniane dodatki. Drewno naturalne zawsze wygląda elegancko i unikatowo, dzięki słojom rocznym. Taki blat może być pokryty żywicą epoksydową, która może być w dowolnym kolorze. Dzięki temu możemy przełamać główną kolorystykę.

Aby wnętrze dookoła naszego biurka było spójne, dopasujmy półki z tego samego materiału. Zagospodarowanie przestrzeni nad biurkiem, pozwoli na utrzymanie porządku w naszym miejscu pracy, nasz dokumenty i książki, znajdą się zawsze pod ręką.

Praca zdalna jest coraz bardziej popularna. Jest to komfortowe, jednak warto mieć swoją stabilną przestrzeń, aby nasza praca była bardziej jakościowa. Blaty biurka można znaleźć w wielu sklepach i coraz częściej spotyka się je w biurach czy domowych gabinetach. To dobry wybór dla ludzi, którzy cenią sobie minimalizm i oryginalność. Blat jest praktyczny i na każdą kieszeń, a dodatkowo dopasujemy go do każdej przestrzeni.

Menu

Konto