Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu

Ostatnie Artykuły

Kategorie bloga

Biurko w sypialni: jak efektywnie połączyć przestrzeń pracy z odpoczynkiem

Dodany dnia2024-02-06

Połączenie sypialni i miejsca do pracy czy nauki jest niełatwym wyzwaniem. Należy pamiętać o tym, by przestrzeń była odpowiednio rozplanowana i nie przytłaczała osoby w niej mieszkającej. W poradniku znajdziesz inspirację na zagospodarowanie wnętrza sypialni z biurkiem. Dowiesz się wszystkiego o tym jak zaaranżować biurko w sypialni.

Aranżacja biurka w sypialni: pomysły na małe przestrzenie

Biurko w sypialni dla dziecka to nic nowego. Jednak, gdy pracujemy zdalnie lub potrzebujemy miejsca na naukę, a przestrzeń w naszym domu, nie pozwala nam na znalezienie osobnego pomieszczenia, najczęściej spotykaną opcją jest znalezienie biurka do sypialni. Małe przestrzenie mogą nam otworzyć horyzonty na znalezienie odpowiedniej aranżacji. Posiadając małą sypialnię, dobrym pomysłem jest wybór tzw. 2 w 1, czyli biurko w szafie. Takie rozwiązanie pozwala nam na odcięcie się od pracy, gdy idziemy spać, a dodatkowo mamy miejsce na rzeczy, które są nam w sypialni niezbędne. W przypadku, gdy to mała sypialnia z oknem i nie możemy zakryć części ściany, wybierzmy wąskie biurko. Takie biurko pod oknem, może łączyć się z parapetem, co dodaje nam przestrzeni, a nie zajmuje dodatkowej powierzchni. A co ważne, światło dzienne będzie lepsze dla naszego samopoczucia i wzroku.

biurko w sypialni

Jak wybrać idealne biurko do sypialni: porady i inspiracje

Wiele osób pomocy w zagospodarowaniu przestrzeni szuka w internecie. Wpisując proste zwroty, takie jak „domowe biuro inspiracje” bez problemu znajdziemy mnóstwo przykładów podobnych rozwiązań. Najważniejszą kwestią przy wyborze mebli, w tym biurka, jest rozplanowanie i wymierzenie naszego pomieszczenia. Nasze domowe biuro nie powinno zajmować więcej niż połowę sypialni. W zależności od potrzeb wybierzemy odpowiednią ilość miejsca, aby nie zabierać przestrzeni do relaksu i snu. Jeżeli nie potrafimy znaleźć odpowiedniego rozmiaru lub korzystanie z biurka nie jest codziennością, postawmy na biurko chowane. Taka opcja pozwala nam na zachowanie klimatu sypialni, jednak gdy mamy potrzebę popracować lub pouczyć się w domu, możemy bez problemu je rozłożyć. Biurko może się rozkładać z małej szafki czy komódki. Idealna alternatywa na biuro domowe.

Jeżeli pracujemy zdalnie i mamy dużo spotkań online, ważne by to, co jest za nami, nie rozpraszało naszych rozmówców lub nie zmuszało nas do dodatkowego sprzątania przed. Taki gabinet w domu może być oddzielony dodatkową szafą z interesującymi dodatkami czy biblioteczką z książkami. Dzięki temu nasze tło zawsze będzie wyglądało estetycznie, a nasi szefowie czy koledzy z pracy uznają, że mamy nowoczesne biuro.

Coraz więcej osób wybiera biurka gabinetowe z regulacją wysokości. Jest to dobry pomysł, gdy mamy dużo pracy czy nauki, a potrzebujemy „rozprostować kości”. Nasze biuro w domu może przemienić się również w siłownie, gdy do biurka zamiast krzesła dodamy bieżnię czy rowerek treningowy. Biurko w sypialni może otworzyć nowe drogi na aranżację wnętrza i całkowite wykorzystanie naszego domu.

Biurko w sypialni: jak stworzyć ergonomiczne miejsce do pracy

Biurko, niezależnie od celów, dla których zostało zakupione, kojarzy się ze skupieniem. Dlatego warto wybrać takie miejsce w sypialni, aby łatwo można było odciąć się od bodźców zewnętrznych. Warto zrobić sobie mały projekt biura, w którym wytyczymy sobie miejsce na wyciszenie się i spokojną pracę. Ustawmy biurko tak, aby to, co się znajduje za nami, nie zaprzątało nam myśli np. niepościelone łóżko.

Jeżeli posiadamy mało przestrzeni w całym mieszkaniu czy domu, warto wybrać biurko w zabudowie. Takie rozwiązanie pozwoli nam na znalezienie miejsca na pracę, ale również na rzeczy, które mamy w sypialni. Taka sypialnia będzie praktyczna i ergonomiczna. Kolejną opcją jest biurko składane na ścianę. Taki blat sprawi, że zawsze będzie można odciąć się od pracy, gdy będziemy chcieli skorzystać z sypialni, a nasza przestrzeń nie ulegnie zmniejszeniu.

Tworzenie kącika biurowego w sypialni: wskazówki i pomysły

Zorganizowanie biura w sypialni to nie tylko dobór odpowiedniego blatu. Aby sypialnia z biurkiem miała rację bytu, trzeba pamiętać o najważniejszych akcesoriach i zachowaniu porządku. Biurko w sypialni powinno być zawsze przygotowane do pracy. Aby zachować porządek najlepiej zacząć od kabli. Istnieją specjalne organizery, dzięki którym nasze kable nie zmieniają co chwile położenia i nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu. Ważne, aby na biurku zawsze znalazło się miejsce na kubek gorącej herbaty czy kawy, który nie zostanie nieumyślnie potrącony. Warto wyposażyć się w podkładki pod gorące napoje. Jeżeli oprócz komputera, potrzebujemy miejsca na dokumentacje i artykuły papiernicze, wybierzmy biurko z szufladami. Jednak szuflady to nie gwarancja porządku. W szufladzie umieśćmy dopasowane do naszych potrzeb organizery i pojemniki, na najczęściej używane rzeczy. Zaoszczędzi nam to nerwów w poszukiwaniu odpowiedniego długopisu czy pieczątki na umowie. Aby zachować czystość na biurku, należy pamiętać o koszu na śmieci koło naszego miejsca pracy. Bez niego porządek będzie trudniejszy w utrzymaniu.

Jak zaaranżować biurko w sypialni, by nie zaburzyć spokoju

Spokój w sypialni powinien być naszym priorytetem. To miejsce przede wszystkim ma służyć do regenerowania naszych sił po stresującej pracy czy ciężkim dniu na uczelni. Dlatego, aby zachować równowagę w naszym pomieszczeniu, nie zamieniajmy jej w pokój biurowy w domu, tylko pozostawmy sypialnię z dodatkowym miejscem na biuro.

Najgorsze co może nas rozproszyć przed snem to praca, szczególnie ta stresująca. Umysł nie pozwala wtedy na relaks, a bodźce w postaci dokumentów na biurku czy planu działania wywieszonego na tablicy korkowej, nie dają spokoju. Dlatego pamiętajmy o porządku w naszej przestrzeni i zamykaniu spraw. Gdy nie mamy takiej możliwości, spróbujmy odgrodzić część biurową od łóżka lub ustawmy biurko tak, aby nie było w centrum naszej sypialni, tylko na uboczu.

Rzeczą oczywistą jest, że gdy kładziemy się spać, a przed naszymi oczami ukazuje się sterta ważnych dokumentów, którymi musimy się dnia następnego zająć, nasz sen będzie niespokojny i rano będziemy nieprzytomni. Dokumenty odkładajmy do specjalnych segregatorów lub odkładajmy do szuflady. Porządek na biurku to również porządek w głowie.

Pamiętajmy o żywych roślinach. Roślinność w naszym otoczeniu, w trakcie pracy, działa kojąco i mobilizująco. W przypadku połączenia biura i sypialni wydaje się to idealnym pomysłem. Kwiaty w ciągu dnia będą pomagać w koncentracji i pobudzać do działania, a wieczorem pomogą w odprężeniu i ukoją nasze nerwy.

Biurko w sypialni: jak łączyć pracę z osobistą przestrzenią

Nowoczesne biura charakteryzują się dużą przestrzenią. W przypadku, gdy wybieramy biurko w sypialni, nie możemy sobie tej przestrzeni zagwarantować. Przy pracy zdalnej pamiętajmy o zagospodarowaniu nie tylko miejsca, ale też czasu. Gdy sypialnia nie jest tylko nasza, ważne, by mieć spokój i ustalony harmonogram. Przykładowo: nasza druga połówka w czasie naszej pracy, w tej samej sypialni, smacznie sobie śpi lub wyleguje się w łóżku, nasza motywacja do działania spada. Ustalmy pewne zasady, aby ta wspólna przestrzeń nie powodowała dodatkowych kłótni czy sprzeczek. Jeżeli nasza druga połówka, dostosuje się do naszego grafiku, pamiętajmy o niej też po pracy. I dla naszego wspólnego komfortu, nie przenośmy pracy w inne części mieszkania czy domu. Niech to będzie jedyne miejsce i czas, gdy praca jest dla nas priorytetem.

Biurko w sypialni to dobre rozwiązanie dla małych przestrzeni czy rzadkiego użytkowania. Pamiętajmy jednak o zachowaniu balansu i nie zmieniajmy całkowicie sypialni w biuro. Czas na relaks jest wskazany dla każdego, a czas spędzony w naszym łóżku powinien koić i odcinać o stresach dnia codziennego.

Menu

Konto