Filtruj
Menu
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Meble do pokoju młodzieżowego

(824)
Pokazano 1-40 z 824 pozycji

Meble do pokoju młodzieżowego muszą spełniać podstawowe potrzeby młodego człowieka. Wygodne łóżko zapewnia komfort nocnego wypoczynku, pojemna szafa mieści wszystkie stylizacje, zaś obszerne biurko to przestrzeń do nauki, pracy i rozrywki. Nowoczesne meble dobrze wpasowują się w wizualne preferencje nastolatka, zatem ich zakup powinien być z nim skonsultowany.

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju młodzieżowym?

Meble do pokoju młodzieżowego powinny uwzględniać różne potrzeby nastolatka. Jedną z nich jest odrabianie lekcji czy przygotowywanie prac plastycznych na zajęcia szkolne. Dlatego też niezbędne jest wygodne, ergonomiczne biurko i wygodny fotel obrotowy. To funkcjonalność wyznacza typ mebli, które powinien pomieścić pokój młodzieżowy. Nauka to nie wszystko – każdy nastolatek lubi spędzać czas, oglądając filmy i seriale. Może to robić z pozycji wygodnego łóżka, ale też siedząc w fotelu bujanym. Wybór mebli tego typu jest ogromny, dlatego z powodzeniem każdy rodzic dobierze coś do potrzeb swojego dziecka. W przypadku nastolatków ceniących sobie styl skandynawski czy minimalistyczny, z pewnością dobrą opcją będą białe meble do pokoju młodzieżowego. Optycznie rozjaśniają przestrzeń, czyniąc wnętrze wizualnie większym niż jest w rzeczywistości. Przechowywanie również jest bardzo istotną kwestią, jeśli chodzi o aranżację pokoju nastolatka. Dlatego też w przypadku mało ustawnych wnętrz czy pokoju na poddaszu świetnym rozwiązaniem mogą być meble na wymiar do pokoju młodzieżowego. Pozwolą one dobrze zagospodarować dostępny metraż. 

Jakie kolory, wzory i akcesoria wybrać, aby meble pasowały do gustu Twojego dziecka

Preferencje wizualne pociechy są jedną z najważniejszych kwestii podczas zakupu nowego zestawu. Zupełnie inaczej prezentują się zazwyczaj meble do pokoju młodzieżowego dla dziewczyny, a zgoła inaczej meble do pokoju młodzieżowego dla chłopaka. W przypadku dziewcząt preferowanym kolorem jest nierzadko biel lub pastele czy ciepłe odcienie drewna. Jeśli chodzi o akcesoria, nie brakuje przytulnych tkanin i tekstyliów, które wizualnie ocieplają wnętrze. Dlatego w pokoju dziewczynki nie brakuje narzuty na łóżko, dywanu, zasłon czy ozdobnych poduszek. Żywa roślinność wprowadza do przestrzeni przytulny mikroklimat. Wiele dziewcząt ma nad biurkiem tablice, na których umieszcza notatki, plan dnia, zdjęcia przyjaciółek i światełka LED. W pokoju nastolatki nierzadkim widokiem są też zapachowe świece czy bukiet świeżych kwiatów. Szare meble do pokoju młodzieżowego to świetna opcja, jeśli chodzi o chłopca – choć nie jest to oczywiście reguła. Neutralna kolorystyka nigdy nie wychodzi z mody i pasuje do bardzo wielu koncepcji stylistycznych. Meble loftowe do pokoju młodzieżowego mogą mieć elementy imitujące beton architektoniczny, co nadaje im jeszcze mocniejszego wyrazu. Elementy i dekoracje ocieplające wnętrze to doniczki z roślinami, lampka LED z ozdobną żarówką, ulubione figurki bohaterów seriali czy pokaźna kolekcja gier wideo. Czarne meble do pokoju młodzieżowego wspaniale korespondują z ozdobną ścianą z czerwonej cegły, żyrandolem typu pająk, szarym łóżkiem i ścianami udekorowanymi masą imitującą beton architektoniczny. 

Przechowywanie - jakie meble warto wybrać do pokoju młodzieżowego

Meble do małego pokoju młodzieżowego muszą uwzględniać wygodne przechowywanie rzeczy osobistych nastolatka czy nastolatki – książki, płyty, odzież, pamiątki i inne. Dlatego też warto, aby w pokoju dziecka znalazła się pojemna szafa, ale też komoda z szufladami, regał na książki czy kontenerek na szkolne rzeczy, umieszczony pod biurkiem. Półka zawieszona nad łóżkiem czy nad biurkiem ułatwi trzymanie drobnych elementów – ozdób, roślin doniczkowych czy ramki ze zdjęciem.

Rozmiar i kształt - jak dopasować meble do pokoju i potrzeb Twojego dziecka?

Rozmiar i kształt są bardzo ważne, jeśli chodzi o wygodę korzystania z nich na co dzień przez młodego człowieka. Zbyt wysoka zabudowa może utrudniać sięganie po często używane rzeczy, a przez to stanowić barierę w utrzymaniu należytego porządku w pomieszczeniu. Meble powinny być ergonomiczne i komfortowe w użyciu – po to, aby nastolatek czy nastolatka mogli czuć się dobrze w tak urządzonej przestrzeni.

Menu

Konto